متن خبر

ناسا، HeroX به کمک شما برای شبیه سازی ماموریت های مریخ فضانورد نیاز دارند

ناسا، HeroX به کمک شما برای شبیه سازی ماموریت های مریخ فضانورد نیاز دارند

اخبارناسا، HeroX به کمک شما برای شبیه سازی ماموریت های مریخ فضانورد نیاز دارند
شناسهٔ خبر: 267313 -
خبرکاو:

یک چالش واقعیت مجازی به دنبال کمک به آماده سازی فضانوردان برای زندگی در سیاره سرخ است.

ناسا امروز (16 فوریه) یک چالش جدید مریخ را با مشارکت پلتفرم جمع سپاری HeroX، همراه با سازنده Fortnite Epic Games و شرکت شبیه سازی Buenda افتتاح کرد. این نهادها در بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که آنها برای ایجاد یک محیط واقعیت مجازی برای "تکرار تجربیات و موقعیت هایی که ممکن است فضانوردان در مریخ با آنها روبرو شوند" به کمک شما نیاز دارند.

مریخ محیطی چالش برانگیز در مقایسه با زمین است، به همین دلیل ناسا به دنبال نرم افزاری برای شبیه سازی جنبه های مختلف ماموریت سیاره سرخ است. برای مثال، گرانش مریخ فقط 40 درصد به اندازه زمین قوی است و شرایط آب و هوایی گرد و غبار و باد است. حتی نور روز نیز عجیب است و "رنگ های نارنجی روز در شب به آبی تبدیل می شود."

حدود 70000 دلار جایزه برای تقسیم بین حداکثر 15 شرکت کننده که دو مرحله را پشت سر می گذارند در دسترس است: مرحله اول برای ساخت مفهوم استوری بورد و مرحله بعدی ایجاد یک محیط واقعیت مجازی که نشان می دهد زندگی در مریخ چگونه ممکن است کار کند.

مطالب مرتبط: جو مریخ: حقایقی در مورد ترکیب و آب و هوا

این چالش که MarsXR 2 نام دارد، تجربه‌ای دنباله‌دار برای چالش دیگری است که در سال 2022 تکمیل شد (در برگه جدید باز می‌شود) . چالش قبلی بر روی فعالیت‌های خارج از وسایل نقلیه یا گشت و گذار توسط فضانوردان با لباس فضایی در سطح مریخ متمرکز بود. جزئیات کامل واجد شرایط بودن برای چالش جدید در وب سایت HeroX موجود است (در برگه جدید باز می شود) .

کال ساهوتا، مدیرعامل HeroX در این بیانیه گفت: "ما در حال راه اندازی این چالش دنباله دار هستیم تا تعداد بیشتری از متفکران و خالقان را درگیر کنیم." ما با اولین چالش موفقیت زیادی داشتیم و با این گزینه استوری‌بورد، انتظار داریم ایده‌های نوآورانه‌تر و مخاطبان بیشتری از شرکت‌کنندگان وجود داشته باشد.»

HeroX و ناسا در طول سال‌ها چالش‌های فضایی متعددی را انجام داده‌اند، از جمله تلاش تجزیه و تحلیل داده‌ها در سال 2022 که به دنبال شواهدی از حیات در مریخ بود.

ناسا هیچ برنامه فوری برای قرار دادن افراد در سیاره سرخ ندارد. تلاش‌های خدمه‌ای آژانس در اعماق فضا در حال حاضر برای فرود افراد روی ماه با برنامه آرتمیس تا سال 2025 کار می‌کند. این آژانس به طور آزمایشی یک فرود خدمه مریخ را در اواخر دهه 2030 یا اوایل دهه 2040 بسته به بودجه و پیشرفت های فناوری هدف قرار می دهد.

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است