اخبار, فناوری, گوشی

مک بوک ایر ۱۵ اینچی شانس اپل برای اثبات اشتباه من است

به نظر می رسد به طور فزاینده ای محتمل است که اپل از مک بوک ایر ۱۵ اینچی در WWDC 2023 در ۵ ژوئن رونمایی کند - و اگر این کار را انجام دهد، من مشتاقانه منتظرم که ثابت شود اشتباه می کند.

شایعاتی مبنی بر اینکه اپل نسخه بزرگتر Air را عرضه خواهد کرد ماه هاست که وجود دارد و افرادی مانند مارک گورمن از بلومبرگ ادعا می کنند که یک Air 15 اینچی یکی از چندین مک بوک جدید معرفی شده در WWDC خواهد بود.

تا کنون، من این ادعاها را بعید رد کرده ام. به هر حال، چرا اپل نسخه بزرگی از مک بوک ایر را بسازد، لپ تاپی که نقطه فروش اصلی آن نازک، سبک و قابل حمل است؟

با این حال، طبق گزارش Macworld (در برگه جدید باز می شود) ، با اشاره به گزارش ی از DigiTimes، موجودی مک بوک ایر ۱۵ اینچی در حال حاضر راه خود را به فروشگاه ها باز کرده است - علیرغم اینکه هنوز این لپ تاپ حتی معرفی نشده است.

این واقعیت که این شایعه از منبعی آشنا با زنجیره‌های تامین می‌آید، و این که فقط مربوط به وجود لپ‌تاپ نیست - بلکه در مورد تحویل واقعی آن است - باعث شد در موضع خود تجدید نظر کنم. بله، من به طور فزاینده ای متقاعد شده ام که مک بوک ایر ۱۵ اینچی جدیدی وجود خواهد داشت و به زودی در WWDC معرفی خواهد شد.

به من ثابت کن که اشتباه می کنم، اپل

در حالی که من خوشحالم که اعتراف می کنم که ممکن است در مورد وجود یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی اشتباه کنم، چیزی که واقعاً می خواهم این است که در مورد حکمت عرضه چنین لپ تاپی اشتباه کنم.

همانطور که Macworld گزارش می دهد، مک بوک ایر ۱۵ اینچی ظاهرا با همان تراشه M2 در مک بوک ایر سال گذشته (M2، ۲۰۲۲) عرضه خواهد شد. پس ، احتمالاً عملکرد تقریباً مشابه مک بوک ایر کوچکتر خواهد بود، اگرچه ممکن است باتری بزرگتر به لطف بدنه بزرگتر وجود داشته باشد.

با این حال، تنها تفاوت عمده در اندازه صفحه نمایش خواهد بود، زیرا مک بوک ایر ۱۵ اینچی نمایشگر بسیار بزرگتری را در مقایسه با پنل ۱۳.۶ اینچی مدل سال گذشته ارائه می دهد.

تصور می‌کنم همانند مدل‌های مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی و مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی، صفحه‌نمایش بزرگ‌تر نیز دارای وضوح بالاتری است که به معنای تراکم پیکسلی است و پس کیفیت و وضوح تصویر در هر دو مک‌بوک ایر یکسان باقی می‌ماند. در غیر این صورت، صفحه نمایش ۱۵ اینچی ممکن است کمی بدتر به نظر برسد.

با فرض اینکه هر دو مدل مک بوک ایر با تراکم پیکسلی مشابهی عرضه خواهند شد، مزایای مک بوک جدید احتمالاً به اندازه صفحه نمایش بزرگتر محدود می شود. اگر ایده صفحه نمایش بزرگتر را دوست دارید، اما طراحی باریک مک بوک ایر را می خواهید، پس این مورد جذاب خواهد بود. با این حال، این احتمال وجود دارد که مک بوک ایر ۱۵ اینچی به طور قابل توجهی گران تر از مدل ۱۳ اینچی باشد.

از آنجایی که مک بوک ایر سال گذشته بسیار گرانتر از مدل M1 پیش از آن بود، بسیار نگران کننده است. مک بوک ایرهای قبلی به عنوان یک راه مقرون به صرفه برای تهیه مک بوک و همچنین نازک تر و سبک تر به فروش می رسید - اما اگر این مک بوک پرو به قلمرو مک بوک پرو وارد شود، این یک نقطه فروش دیگر است.

پس ، من دوست دارم اپل با عرضه مک بوک ایر ۱۵ اینچی با قیمتی مقرون به صرفه، مرا غافلگیر کند. یا بهتر از آن، می تواند آن را با همان قیمت ۱۱۹۹ دلار (۱۲۴۹ پوند / ۱۸۹۹ دلار استرالیا) به عنوان مدل ۱۳ اینچی فعلی بفروشد، اما قیمت نسخه کوچکتر را کاهش دهد. نه یک حرکت اپل، شاید، اما یک حرکت خوش آمدید.

اپل باید من را نیز با طراحی متقاعد کند. من ظاهر جدید مک بوک ایر ۲۰۲۲ را دوست داشتم و فکر می کنم مدل ۱۵ اینچی از نظر بصری از آن پیروی خواهد کرد. اما اگر فقط یک نسخه بزرگتر و کمتر قابل حمل از مک بوک ایر ۱۳ اینچی باشد، من خیلی مطمئن نیستم که هدف آن چیست. مدل ۱۳ اینچی بهترین لپ‌تاپ برای اکثر افراد باقی خواهد ماند و نسخه ۱۵ اینچی جدید پیشنهاد بسیار جذاب‌تری است.

البته، من تنها کسی نیستم که اپل باید آن را متقاعد کند – فروش مک بوک و مک آن کاهش یافته است، پس این زمان عالی برای عرضه دستگاه جدیدی است که عموم را تحت تاثیر قرار می دهد. این بدان معناست که اپل باید چیز خاصی را در WWDC نشان دهد و ثابت کند که ما شک داریم اشتباه می کنیم. اگر هر شرکتی بتواند این کار را انجام دهد، اپل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *