متن خبر

مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ با چیپ M2، مگ‌سیف و وبکم ۱۰۸۰p از راه می‌رسد

مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ با چیپ M2، مگ‌سیف و وبکم ۱۰۸۰p از راه می‌رسد

اخبارمک‌بوک ایر ۲۰۲۲ با چیپ M2، مگ‌سیف و وبکم ۱۰۸۰p از راه می‌رسد
شناسهٔ خبر: 176565 -
خبرکاو:

اپل تا سال آینده از نسل جدید مک‌بوک ایر رونمایی نمی‌کند و اکثر شایعات ۲۰۲۲ را سال معرفی آن می‌دانند. حالا یکی از منابع موثق حوزه فناوری به نام «Dylandkt»، اطلاعاتی درباره این محصول منتشر کرده که شامل مواردی مانند تراشه، وبکم و پورت‌های آن می‌شود.

حالا که نسل جدید مک بوک پرو معرفی شده، بسیاری منتظر رونمایی از نسل بعدی مک‌بوک ایر هستند. حالا Dylan در چندین توییت مشخصات این دستگاه را اعلام کرده. به باور وی، قدرت این لپ‌تاپ سبک وزن را تراشه M2 تامین خواهد کرد، بنابراین کوپرتینویی‌ها سال آینده از نسل جدید چیپ M1 رونمایی می‌کنند و مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ را به تراشه M1 پرو یا M1 مکس مجهز نمی‌کنند.

هنوز اطلاعات چندانی درباره چیپ M2 نداریم، با این حال انتظار می‌رود با وجود عملکرد بالاتر نسبت به M1، ضعیف‌تر از M1 پرو و M1 مکس باشد. البته چنین موضوعی هم منطقی به نظر می‌رسد چون کاربران مک‌بوک ایر به دنبال انجام کارهای سنگین نیستند و بیشتر دستگاهی سبک با شارژدهی بالا می‌خواهند. به همین دلیل در نسل بعدی مک‌بوک ایر خبری از فن نخواهد بود.

مک‌بوک ایر ۲۰۲۲

این منبع مانند بسیاری از گزارش‌ها به نمایشگر Mini-LED اشاره کرده، اما آن را قطعی ندانسته. علاوه بر این، Dylan نمی‌داند اپل به سراغ ناچ نمایشگر می‌رود یا نه، البته بيان کرد ه خبری از فناوری پروموشن با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز در این لپ‌تاپ نخواهد بود. با این وجود ظاهرا باید منتظر استفاده از وبکم ۱۰۸۰p باشیم.

از سایر مشخصات احتمالی این محصول می‌توان به پورت مگ‌سیف با شارژر ۳۰ واتی اشاره کرد. همچنین با وجود امکان پشتیبانی از دو نمایشگر خارجی از طریق پورت‌های USB-C، اپل نسل بعدی مک‌بوک ایر را به کارت‌خوان یا پورت HDMI مجهز نخواهد کرد. در نهایت انتظار داریم مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ در رنگ‌های متنوع از راه برسد.

پیش از این «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ هم بيان کرد ه بود که مک‌‌بوک ایر جدید در سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسد و بزرگترین تغییر را از سال ۲۰۱۰ تا به امروز تجربه خواهد کرد.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو