اخبار, ترفند

موسس ساعت هوشمند Pebble یک “تلفن بدون حواس پرتی” را معرفی کرد

عکسی <a href= از Beepberry در زمینه مشکی." width="1920" height="1080">
بیپ بری

Pebble یک ابزار پوشیدنی پیشگامانه بود که زمینه را برای ساعت های هوشمند مدرن فراهم کرد. اکنون، بنیانگذار Pebble، اریک میگیکوفسکی، پروژه جدیدی به نام BeepBerry را به اشتراک می گذارد. این یک دستگاه دستی بدون حواس پرتی (و بی پایان قابل هک) است که به شما امکان می دهد بدون گوشی هوشمند خود پیام ارسال و دریافت کنید.

اما BeepBerry با یک "تلفن گنگ" کمی متفاوت است. از سیم کارت استفاده نمی کند و در عوض به Beeper، یک سرویس پیام رسانی چند پلت فرم، متکی است. Beeper می‌تواند پیام‌ها را از چندین پلتفرم از جمله iMessage، Google Messages، WhatsApp و Instagram ارسال و دریافت کند—ایده این است که گوشی هوشمند خود را کنار بگذارید و از BeepBerry برای هماهنگی با دوستان و خانواده استفاده کنید.

من برای معرفی پروژه جانبی کوچکی که روی آن کار می‌کردم هیجان‌زده هستم: Beepberry – یک کامپیوتر کاغذ الکترونیکی قابل حمل برای هکرها، که برای چت کردن در Beeper طراحی شده است. امروز برای پیش‌سفارش با قیمت ۷۹ دلار در دسترس است. این یک مشارکت بین من (@onbeeper) و @sqfmi است: https://t.co/hIZRQMTrvr

— اریک میگیکوفسکی (ericmigi@) 17 مه ۲۰۲۳

ایده بسیار محکمی است. هر ماه، ما شاهد داستان‌هایی در مورد افرادی هستیم که گوشی هوشمند خود را رها کرده‌اند (یا گهگاهی گوشی هوشمند خود را کنار گذاشته‌اند) تا از تلفن تاشو بدون حواس‌پرتی استفاده کنند. اما تلفن معمولی شما نمی تواند با همه برنامه های پیام رسانی شما ارتباط برقرار کند. و حداقل، جابجایی سیم کارت خود بین تلفن هوشمند و تلفن هوشمند می تواند به مشکلاتی در iMessage یا پروتکل RCS اندروید منجر شود.

از نظر سخت افزاری، BeepBerry مجموعه ای از قطعات به ظاهر تصادفی است، از جمله صفحه کلید قدیمی بلک بری کلاسیک، صفحه نمایش LCD شارپ با رزولوشن ۴۰۰ در ۲۴۰ (که اساسا یک LCD با ویژگی های کاغذ الکترونیکی) و Raspberry Pi Zero W. As Eric. میگیکوفسکی توضیح می دهد، این وسیله ای برای "هکرها" است. این نیاز به دانش فنی دارد و می‌تواند هر کارکردی را که مایل به برنامه‌نویسی هستید انجام دهد (اگرچه بدیهی است که راه‌اندازی Beeper منبع باز ایده اصلی است).

اریک میگیکوفسکی BeepBerry را در توییتر و در یک پست وبلاگی معرفی کرد. او همچنین کیت های BeepBerry را به قیمت ۹۹ دلار (یا فقط ۷۹ دلار اگر به Raspberry Pi نیاز ندارید) می فروشد. اما این یک محصول نهایی نیست. این واقعاً فقط یک Devkit است، و اگر برای بارگیری سیستم عامل روی Raspberry Pi راحت نیستید یا با وسایل الکترونیکی کوچک (در معرض) کار نمی‌کنید، باید منتظر چیزی صیقلی‌تر باشید.

منبع: Beeper Blog از طریق Android Authority

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *