متن خبر

منابع طبیعی هیچ‌گونه فروش زمین به اشخاص حقیقی ندارد/ موجب دلسردی سرمایه‌گذاران نشویم

منابع طبیعی هیچ‌گونه فروش زمین به اشخاص حقیقی ندارد/ موجب دلسردی سرمایه‌گذاران نشویم

اخبارمنابع طبیعی هیچ‌گونه فروش زمین به اشخاص حقیقی ندارد/ موجب دلسردی سرمایه‌گذاران نشویم
شناسهٔ خبر: 110894 -




خبرکاو:

علیرضا نصرآبادی در بیان کرد ‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پی انتشار گزارش‌هایی در خصوص بسته بودن منطقه چهارده بیرجند در فضای مجازی، همان روز بازدیدی از این مکان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه توسط مسئولان میراث فرهنگی نیز بازدیدهایی صورت گرفت، بیان کرد : منابع طبیعی تنها در حوزه امکان تخصیص زمین می‌تواند وارد شود و به لحاظ قانونی وجاهت قانونی ندارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بخشی از بررسی‌ها در حوزه آب منطقه‌ای است، تصریح کرد: بقیه بررسی‌ها در حوزه کاری مدعی العموم یعنی دادستانی و قوه قضاییه قرار دارد که در این راستا دادستان روز گذشته از منطقه بازدید داشته‌اند.

نصرآبادی با بیان اینکه علی رغم شایعات، منابع طبیعی هیچ‌گونه فروش زمینی به اشخاص حقیقی نداشته است، بیان کرد: اکنون در حوزه منطقه چهارده منتظر نظر دادستانی هستیم.

وی با بیان اینکه نباید در این گونه مسائل قضاوت سریع و یک طرفه شود، بیان کرد : هر سرمایه‌گذاری که بخواهد بر روی زمین‌ها سرمایه‌گذاری انجام دهد، منابع طبیعی در راستای امکان تخصیص زمین وارد می‌شود و نتیجه‌گیری نهایی توسط استانداری و دفتر بازرسی استانداری اعلام می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: منابع طبیعی بررسی می‌کند که آیا آن زمین با این شرایط قابلیت واگذاری دارد یا خیر و باقی مسائل به عملکرد دیگر دستگاه‌های مرتبط برمی‌گردد.

نصرآبادی با بیان اینکه اختصاص زمین مستلزم تصویب در کارگروه آمایش سرزمین و امور زیربنایی است، تصریح کرد: نباید با دامن زدن به شایعات کاری کنیم که سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری دلسرد شوند.

وی یادآور شد: تاکنون در حوزه گردشگری استفاده چندانی از منطقه چهارده نمی‌شد، اما امروز سرمایه‌گذار وارد کار شده و در این منطقه هزینه می‌کند، نباید باعث دلسردی او شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی بیان کرد : دستگاه‌ها در این موارد به گونه‌ای رفتار می‌کنند تا حق و حقوق افراد رعایت و سرمایه‌گذار دلسرد نشود که مجموع این اقدامات در راستای منافع مردم استان است.

مجموعه آبشارهای چهارده بیرجند از ۸۰ آبشار بزرگ و کوچک تشکیل شده که در مسیر کوهنوردی قله باقران قرار گرفته‌اند و از جمله آبشارهای زیبای خراسان جنوبی بشمار می‌رود. این مجموعه آبشارها منظره بسیار زیبایی را بوجود آورده و در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌اند. این روستا به ویژه در فصل بهار و تابستان پذیرای گردشگران بسیاری است.

در این روستا بخشی از زمین‌ها به بخش خصوصی واگذار شده تا فضای تفریحی و اقامتی در آن ساخته شود، اما چند روزی است که در ورودی این روستا و آبشار، درب بزرگی نصب شده و بنری که روی آن نوشته شده: "منطقه اختصاصی، لطفاً وارد نشوید".

انتهای پیام

ارسال نظر




تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو