سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ممکن است Google داده‌های مرور ناشناس شما را ذخیره کرده باشد و اکنون با حذف آن موافقت کرده است.

(اعتبار تصویر: Shutterstock) خبر بد: ظاهراً گوگل داده‌های مرور ناشناس Chrome شما را ذخیره می‌کند. خبر خوب. بالاخره با حذف آن موافقت کردند. در یک سند دادگاه که دوشنبه (1 آوریل) ثبت شد و توسط BGR مشاهده شد ، Google موافقت کرده است که یک دعوای کلاسی تقریباً چهار ساله را که سیاست‌های جمع‌آوری داده‌های مرور خصوصی Google (معروف به "حالت ناشناس) را به چالش می‌کشد، حل و فصل کند. دعوای اصلی ادعا می‌کرد: «Google تاریخچه مرور مصرف‌کننده و ...
حالت ناشناس Chrome
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

خبر بد: ظاهراً گوگل داده‌های مرور ناشناس Chrome شما را ذخیره می‌کند.

خبر خوب. بالاخره با حذف آن موافقت کردند.

در یک سند دادگاه که دوشنبه (1 آوریل) ثبت شد و توسط BGR مشاهده شد ، Google موافقت کرده است که یک دعوای کلاسی تقریباً چهار ساله را که سیاست‌های جمع‌آوری داده‌های مرور خصوصی Google (معروف به "حالت ناشناس) را به چالش می‌کشد، حل و فصل کند.

دعوای اصلی ادعا می‌کرد: «Google تاریخچه مرور مصرف‌کننده و سایر داده‌های فعالیت وب را ردیابی و جمع‌آوری می‌کند، مهم نیست که مصرف‌کنندگان چه تدابیری را برای محافظت از حریم خصوصی داده‌های خود انجام می‌دهند... حتی زمانی که کاربران Google یک مرورگر وب را با «حالت مرور خصوصی» فعال می‌کنند... گوگل با این وجود داده‌های مرور کاربران و سایر اطلاعات شناسایی را ردیابی می‌کند."

گوگل به طور کامل این ادعاها را رد نکرد و در سال 2020 اعلام کرد که در حالی که داده‌های حالت مرور ناشناس به صورت محلی ذخیره نمی‌شوند، «وب‌سایت‌ها ممکن است بتوانند اطلاعات مربوط به فعالیت مرور شما را در طول جلسه جمع‌آوری کنند».

در حال حاضر، غول جستجو، حداقل در اصل، با چندین تنظیم در شیوه های پیام رسانی، جمع آوری داده ها و ذخیره سازی خود موافقت کرده است . با این حال، اگر فکر می کردید که این دعوای دسته جمعی ممکن است منجر به ورود چک کوچکی به درب منزل شما شود، ممکن است ناامید شوید. در این پرونده آمده است که "هیچ ادعای پولی آزاد نخواهد شد"، اگرچه افراد حق شکایت از گوگل را برای جبران خسارت حفظ می کنند.

از جمله تغییراتی که Google در 30 ژوئیه با حضور قاضی موافقت خواهد کرد:

حذف یا اصلاح تمام داده های جمع آوری شده

افشای ناشناس مرورگر آن را بازنویسی کنید

Google باید حداقل تا پنج سال آینده این قابلیت را در حالت ناشناس برای مسدود کردن کوکی‌های شخص ثالث به‌طور پیش‌فرض اضافه کند.

گوگل باید بیت های شناسایی مرور خصوصی را حذف کند.

صفحه نمایش حالت ناشناس Google Chrome

احتمالاً می خواهید قبل از مرور در حالت ناشناس، این صفحه اسپلش را بخوانید. (اعتبار تصویر: آینده)

اگرچه این احتمالاً یک خبر خوب و یک معامله بزرگ است ( Chrome در حال حاضر بیش از 65٪ از سهم بازار مرورگرها را در اختیار دارد )، این واقعیت که مرور ناشناس هرگز به معنای چیزی نیست که فکر می‌کردید ممکن است برای برخی از کاربران آزاردهنده باشد.

اکنون، هیچ کس در مورد آنچه در حالت ناشناس مرور می‌کنید قضاوت نمی‌کند، اما احتمالاً راهنمایی خوبی است که از این فرض که هر چیزی که در حین مرور در آن حالت می‌بینید توسط دیگران شناسایی یا «دیده نمی‌شود» خودداری کنید.

اینطور نیست که افراد تصادفی یا کارمندان Google به تاریخچه مرورگر شما نگاه کنند، در عوض، Google همان کاری را انجام می‌دهد که همیشه انجام می‌دهد، و به عنوان یک واسطه داده عمل می‌کند تا هدف‌یابی تبلیغات و تداوم تجربه مرور شما توسط Google یا از طریق شرکا را فعال کند. کسانی که از کوکی‌ها استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنچه در صفحات بعدی می‌بینید منعکس‌کننده چیزی است که قبلاً در صفحه به آن نگاه می‌کردید.

در حالی که در پرونده اشاره شده است که Google قبلاً برخی از این تغییرات را انجام داده است، مشخص نیست که آیا پیام‌رسانی در صفحات splash ناشناس تغییر کرده است یا خیر.

در بالا، به شما یادآوری می‌کند که دیگرانی که از یک دستگاه استفاده می‌کنند، سابقه مرور شما را نمی‌بینند و خاطرنشان می‌کند که Chrome در این حالت سابقه مرورگر، کوکی‌ها و اطلاعات فرم را ذخیره نمی‌کند. با این حال، همچنین خاطرنشان می کند که فعالیت شما ممکن است برای سایت هایی که بازدید می کنید، شخصی که کنترل حساب شما را در دست دارد (یک مدرسه یا کارفرما) و ISP شما قابل مشاهده باشد.

مشخص نیست که آیا تغییراتی که گوگل انجام می دهد بر هر یک از این موارد تأثیر می گذارد یا خیر.

در مورد اینکه گوگل در مورد همه اینها چه احساسی دارد، تسویه حساب خاطرنشان می کند که "گوگل از تایید نهایی تسویه حساب حمایت می کند، اما با توصیفات قانونی و واقعی موجود در Motion مخالف است. "

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

ویرایشگر در کل

لنس که 38 سال کهنه کار صنعت و روزنامه‌نگار برنده جوایز بود ، از زمانی که رایانه‌های شخصی به اندازه چمدان بودند و «آنلاین» به معنای «انتظار» بود، فناوری را پوشش می‌داد. او سردبیر سابق Lifewire، سردبیر Mashable، و قبل از آن، سردبیر PCMag.com و معاون ارشد محتوا برای Ziff Davis, Inc است. او همچنین یک ستون فناوری هفتگی و محبوب نوشت. برای رسانه ای به نام ارتقا.

لنس اولانوف به طور مکرر در برنامه های خبری ملی، بین المللی و محلی از جمله Live with Kelly and Ryan، Today Show ، Good Morning America، CNBC، CNN و BBC ظاهر می شود.

خبرکاو