سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مزایده خودروهای لوکس مانده در گمرک تا پایان بهمن‌ 1402

براساس اعلام سازمان اموال تملیکی، مزایده خودروهای لوکس رسوبی در گمرک تا پایان بهمن 1402 انجام خواهد شد. طی این مزایده، 56 دستگاه خودرو لوکس از برندهای اروپایی به فروش گذاشته خواهند شد. با توجه به اظهارات مقامات گمرک و سازمان اموال تملیکی، حدس می‌زنیم که این خودروها از برندهای مرسدس بنز یا بی ام و باشند. مزایده خودروهای لوکس با بازدید مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد از گمرک همراه بوده است. او در جریان ...

براساس اعلام سازمان اموال تملیکی، مزایده خودروهای لوکس رسوبی در گمرک تا پایان بهمن 1402 انجام خواهد شد. طی این مزایده، 56 دستگاه خودرو لوکس از برندهای اروپایی به فروش گذاشته خواهند شد. با توجه به اظهارات مقامات گمرک و سازمان اموال تملیکی، حدس می‌زنیم که این خودروها از برندهای مرسدس بنز یا بی ام و باشند.

مزایده خودروهای لوکس با بازدید مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد از گمرک همراه بوده است. او در جریان این بازدید در مورد 56 خودرو رسوب‌کرده در گمرک گفت: «56 خودروی وارداتی از نشان‌های تجاری معتبر و با قیمت‌های میلیاردی در انبار متروکه‌ای در گمرک تهران به حال خود رها شده است؛ درصورتی‌که سرمایه این کشور است و باید هرچه زودتر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی آنها را به مزایده بگذارد.»

مزایده خودروهای لوکس به اصرار سازمان استاندارد

به گفته «اسلام پناه»، سازمان ملی استاندارد برای تأییدیه استاندارد این خودروها چک سفید امضا می‌دهد. منظور او این است که خودروهای لوکس اروپایی نیازی به تأیید سازمان استاندارد برای استانداردبودن ندارند. این خودروها با متروکه ماندن در گمرک و تاثیرپذیری از آفتاب، گردوخاک، سرما و گرما به همراه باد و باران دچار آسیب جدی می‌شوند. پس بهتر است تا هرچه زودتر به مزایده گذاشته شوند و در چرخه اقتصادی کشور قرار بگیرند.

مزایده خودروهای لوکس

به نظر می‌رسد گفتگوی اسلام پناه، رییس سازمان استاندارد، با «عبدالمجید اجتهادی»، رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، مشوقی برای مزایده این خودروها در روزهای آینده بوده است. طبق تجربیات قبلی از مزایده‌های سازمان اموال تملیکی، خودروهای مزایده‌ای این سازمان سال‌ها در انبارهای گمرک متروک مانده و دچار خسارات جدی شده بودند. با این تلاش رییس سازمان استاندارد باعث شده است تا مزایده خودروهای لوکس اموال تملیکی تا پایان ماه بهمن 1402 برگزار شود تا این خودروها در وضعیت سالم و قابل استفاده به دست مشتریان برسند.

خبرکاو