متن خبر

مردم غزه علیه طرح الحاق کرانه‌باختری زنجیره انسانی تشکیل دادند

مردم غزه علیه طرح الحاق کرانه‌باختری زنجیره انسانی تشکیل دادند

اخبارمردم غزه علیه طرح الحاق کرانه‌باختری زنجیره انسانی تشکیل دادند
شناسهٔ خبر: 110312 -




خبرکاو:

به گزارش ایسنا، خبرنگار «آناتولی» از نوار غزه گزارش داد، صدها نفر از فلسطینیان به دعوت «نیروهای ملی و اسلامی» در شهر رفح در جنوب غزه با تشکیل زنجیره انسانی علیه طرح اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی اعتراض کردند.

بر این اساس، معترضان با در دست داشتن پرچم فلسطین، شعارهایی نظیر «فلسطین از بحر تا نهر» و «با وحدت ما طرح الحاق شکست می‌خورد» سر دادند.

بیان کرد نی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ در یک نشست مشترک خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح به‌اصطلاح «صلح خاورمیانه» رونمایی کرد. در چارچوب این طرح، شهرک‌های یهودی‌نشین در (کرانه باختری) به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل معرفی شده و حاکمیت اسرائیل بر دره (غور) اردن نیز ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو در ۱۷ مه ۲۰۲۰ طی سخنانی در مجلس اسرائیل بیان کرد که دیگر وقت الحاق شهرک‌های غیرقانونی یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز ۱۹ مه طی نشستی با مقامات عالی رتبه دولتی در رام‌الله در واکنش به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل اعلام کرد که توافق‌نامه‌های امضا شده با اسرائیل و آمریکا را لغو می‌کند.

نتانیاهو همچنین در ۲۵ مه در ارتباط با الحاق اراضی اشغالی در کرانه باختری بیان کرد : الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری در یکم ژوئیه انجام خواهد شد و تغییری در این برنامه ایجاد نمی‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر




تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو