متن خبر

مرحله سوم سامانه یکپارچه با حضور سایپا در پاییز اجرا می‌شود

مرحله سوم سامانه یکپارچه با حضور سایپا در پاییز اجرا می‌شود

شناسهٔ خبر: 437843 -
سامانه یکپارچه عرضه خودرو روزهای نامطلوبی را سپری می‌کند اما همچنان برخی سازمان‌ها به ادامه این روش فروش خودرو امیدوار هستند. مدیرعامل سایپا در نخستین روزهای مهرماه، از حضور این شرکت در مرحله سوم سامانه یکپارچه خبر داد. به گفته او سایپا قصد دارد تا در این مرحله محصولات جدید خود را برای فروش عرضه کند. انتظار داریم تا مرحله سوم سامانه یکپارچه در آبان‌ماه ۱۴۰۲ برگزار شود.

در حال حاضر همچنان مدیران سیستم جامع عرضه یکپارچه درگیر اتمام مرحله دوم آن هستند. گروه بزرگی از مشتریان طی مرحله دوم انصراف داده‌اند و مابقی مشتریان نیز تمایلی به تبدیل تعهدات خود و دریافت خودروهای مونتاژی نشان نمی‌دهند. کندی در اجرای مرحله دوم عرضه یکپارچه موجب شده است تا برگزاری مرحله سوم آن به تعویق افتد.

بنابر اظهارات مدیرعامل سیستم عرضه یکپارچه خودرو، نیمی از متقاضیان خودروهای سایپا در جریان مرحله دوم انصراف داده‌اند. البته این اظهارات مربوط به چندماه پیش است و ممکن است تا به امروز میزان انصراف‌دهندگان سایپا افزایش یافته باشد.

سایپا تنها خودروساز بزرگ حاضر در مرحله سوم سامانه یکپارچه

سایپا تنها خودروساز بزرگ حاضر در مرحله دوم عرضه یکپارچه بود. تاکنون اظهارنظری از مدیران ایران خودرو در مورد مرحله سوم سامانه یکپارچه اعلام نشده است. پس همچنان سایپا تنها خودروساز بزرگ مرحله سوم خواهد بود.

بنابر نظرات کاربران در فضای مجازی، مشتریان از عملکرد سایپا در زمینه فروش خودرو رضایت ندارند. این خودروساز اخیرا برای متقاضیان خرید شاهین اتوماتیک با موعد تحویل سال آینده فراخوان پیش‌پرداخت صادر کرده است. پیش از این نیز در جریان مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو، موعد تحویل اکثر خودروهای سایپا به سال ۱۴۰۳ موکول شده بود.

تیموری مدیرعامل سایپا از عرضه محصولات جدید این شرکت یعنی اطلس، شاهین اتوماتیک و سهند در جریان مرحله سوم سامانه یکپارچه خبر داد. هر سه محصول جدید سایپا تاکنون به مرحله عرضه انبوه نرسیده‌اند، پس موعد تحویل احتمالی این خودروها ممکن است به سال ۱۴۰۴ نیز کشیده شود.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است