سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مراقب باشید – آن ایمیل فوری PayPal می تواند یک کلاهبرداری فیشینگ باشد

CT482eMSRL8PagRtuBVYNd-1200-80-3.jpeg
یک هشدار جدید (باز شده در برگه جدید) که توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) صادر شده است، از کاربران اینترنت خواسته است که مراقب کلاهبرداری های ایمیل فیشینگ جدید باشند که ظاهراً از دروازه پرداخت PayPal و پلت فرم کیف پول رمزنگاری MetaMask می آید. ایمیل PayPal به مشتریان هشدار می دهد که BNC Billings پرداخت آنها به Binance را لغو کرده است، در حالی که ایمیل MetaMask به مشتریان اطلاع داد که ...

یک هشدار جدید (باز شده در برگه جدید) که توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) صادر شده است، از کاربران اینترنت خواسته است که مراقب کلاهبرداری های ایمیل فیشینگ جدید باشند که ظاهراً از دروازه پرداخت PayPal و پلت فرم کیف پول رمزنگاری MetaMask می آید.

ایمیل PayPal به مشتریان هشدار می دهد که BNC Billings پرداخت آنها به Binance را لغو کرده است، در حالی که ایمیل MetaMask به مشتریان اطلاع داد که کیف پول رمزنگاری آنها مسدود شده است.

هر دو کلاهبرداری هستند و FTC از گیرندگان می خواهد که چنین ایمیل هایی را به reportphishing@apwg.org ارسال کنند (در برگه جدید باز می شود) . آنها نباید با ایمیل تعامل داشته باشند و بلافاصله آن را حذف کنند.

ایمیل قانع‌کننده‌ای که ظاهراً از PayPal ارائه شده است با رنگ‌ها، آرم‌ها و فونت‌های قانونی تزئین شده است. همچنین شامل یک فاکتور ساده است، و در متن ایمیل شماره تلفنی وجود دارد که مستقیماً به کلاهبردار پیوند می خورد که از مشتریان ناآگاه اطلاعات حساسی مانند رمز عبور حساب، اطلاعات جزئیات پرداخت و اطلاعات شخصی درخواست می کند.

کاربر توییتر OF24com (در برگه جدید باز می شود) توضیح می دهد که چگونه به نظر می رسد فاکتور از دامنه قانونی PayPal استفاده می کند و به متقاعد کردن حتی باهوش ترین کاربران PayPal برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود کمک می کند.

در حالی که ایمیل فیشینگ PayPal از قیمت‌های هشداردهنده برای ترساندن مشتریان استفاده می‌کند، کلاهبرداری MetaMask حس فوریت را به کار می‌گیرد. در این ایمیل آمده است:

«با توجه به افزایش چشمگیر کاربران پلتفرم ما، برخی از کیف پول‌ها هنوز باید ارتقاء جدید را به صورت دستی انجام دهند. شما باید کیف پول های خود را قبل از [تاریخ] ارتقا دهید تا دارایی های خود را ایمن و در دسترس نگه دارید."

در تلاش برای محافظت از شهروندان، FTC به قربانیان توصیه می کند که "آهسته تر" شوند و ایمیل و شرایط خود را با دقت بیشتری ارزیابی کنند. توصیه همچنین این است که روی هیچ پیوندی کلیک نکنید - اگر شرکتی پیامی را با شما به اشتراک گذاشته است، معمولاً می توانید آن را در وب سایت، در حساب خود (که مستقیماً از طریق وب سایت به آن دسترسی دارید) یا با تماس تلفنی با شرکت ( دوباره، مستقیماً از وب سایت آن). اطلاعات تماس به اشتراک گذاشته شده در ایمیل ممکن است متعلق به شرکت مورد نظر نباشد.

سایر توصیه‌های کلی شامل دانلود و به‌روزرسانی ابزارهای حذف بدافزار و نرم‌افزار محافظت از نقطه پایانی است.