متن خبر

مدیرعامل OpenAI به اهدای ثروت خود برای اهداف بشردوستانه متعهد شد

مدیرعامل OpenAI به اهدای ثروت خود برای اهداف بشردوستانه متعهد شد

شناسهٔ خبر: 476690 -
«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، جدیدترین میلیاردر حوزه فناوری است که نامش به فهرست اعضای «تعهد بخشش» (Giving Pledge) اضافه شده است. کارزار موسوم به Giving Pledge، خیریه‌ای است که ثروتمندان را تشویق می‌کند تا ثروت خود را برای کمک به اهداف بشردوستانه اهدا کنند.

آلتمن در توضیح تصمیم جدید خود برای پذیرفتن این تعهد او میگوید :

«اگر سخت‌کوشی، درخشش، سخاوت و فداکاری این تعهد برای بهبود دنیای بسیاری از مردم که داربست‌های جامعه را ساخته‌اند و ما را به اینجا رسانده‌اند، وجود نداشت، هرگز آن را نمی‌پذیرفتم.»

براساس گزارش بلومبرگ، مدیرعامل OpenAI حداقل 2 میلیارد دلار دارایی دارد و بیشتر ثروت او از سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی ازجمله سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در Reddit به‌دست آمده است. همچنین او در OpenAI هیچ سهمی ندارد.

تعهد The Giving Pledge که توسط مدیرعامل OpenAI امضا شده، چیست؟

The Giving Pledge در سال 2010 توسط «وارن بافت»، «بیل گیتس» و «ملیندا فرنچ گیتس»، همسر سابق بیل شروع به‌کار کرد تا ثروتمندترین افراد جهان متعهد شوند که حداقل نیمی از دارایی خود را در طول زندگی یا در زمان خود به خیریه‌هایی با اهداف بشردوستانه اهدا کنند.

درحال‌حاضر بیش از 240 امضاکننده از 30 کشور متعهد شده‌اند که اکثر ثروت خود را به امور خیریه اختصاص دهند، هرچند منتقدان این طرح استدلال می‌کنند که نظارت کمی برای اطمینان از پایبندی اعضا به این تعهدات وجود دارد.

ازجمله جدیدترین افرادی که این طرح را امضا کرده‌اند، می‌توان به «مارکو داناند»، مدیرعامل شرکت تجارت کالا Mercuria، «جمشید نجفی»، سرمایه‌گذار ایرانی‌الاصل و همسرش «شریل نجفی» اشاره کرد.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است