سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مدیرعامل مایکروسافت از OpenAI ثبات می‌خواهد، نه صندلی هیئت‌مدیره

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت او میگوید او خواهان ثبات واقعی و سازماندهی خوب در OpenAI است. با آنکه مایکروسافت 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده، اما نادلا مدعی شد که نمی‌خواهد صندلی هیئت‌مدیره در OpenAI داشته باشد. ساتیا نادلا در مصاحبه‌ای با بلومبرگ بيان کرد که علاقه‌ای به داشتن صندلی در هیئت‌مدیره OpenAI ندارد. مدیرعامل مایکروسافت بيان کرد که او هیچ مشکلی با ساختار مالکیت OpenAI ندارد و فقط می‌خواهد شرکت سازنده ChatGPT سازمان‌دهی خوبی ...

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت او میگوید او خواهان ثبات واقعی و سازماندهی خوب در OpenAI است. با آنکه مایکروسافت 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده، اما نادلا مدعی شد که نمی‌خواهد صندلی هیئت‌مدیره در OpenAI داشته باشد.

ساتیا نادلا در مصاحبه‌ای با بلومبرگ بيان کرد که علاقه‌ای به داشتن صندلی در هیئت‌مدیره OpenAI ندارد. مدیرعامل مایکروسافت بيان کرد که او هیچ مشکلی با ساختار مالکیت OpenAI ندارد و فقط می‌خواهد شرکت سازنده ChatGPT سازمان‌دهی خوبی داشته باشد.

ساتیا نادلا در این مصاحبه گفت:

«من با هیچ ساختاری مشکل ندارم، فقط چیزی که ما می‌خواهیم ثبات خوب است و همان‌طور که گفتم، نه نیاز و نه علاقه‌ای به صندلی هیئت‌مدیره دارم.»

سرمایه‌گذاری هنگفت مایکروسافت در OpenAI

در چند وقت اخیر، مایکروسافت با پرسش‌هایی درباره سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری خود در OpenAI مواجه شده است. رگولاتورهای انگلیس و آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا قصد دارند تحقیقاتی روی این سرمایه‌گذاری انجام دهند. این تحقیقات روی این مورد تمرکز می‌کنند که آیا مایکروسافت بر OpenAI کنترلی اعمال می‌کند یا بیش از 50 درصد از حق رأی شرکت را در اختیار دارد یا خیر.

نادلا درباره این تحقیقات بيان کرد که این موضوع غیرقابل اجتناب است که رگولاتورهای ضدانحصاری بخواهند سرمایه‌گذاری‌ها و سیاست‌های شرکتی در اندازه و مقیاس ما را تحلیل کنند. او به بلومبرگ بيان کرد که مایکروسافت قطعاً کنترلی روی OpenAI ندارد و او فقط می‌خواهد یک شراکت تجاری خوب داشته باشد.

مدیرعامل مایکروسافت درمورد صندلی هیئت‌مدیره OpenAI بيان کرد که برای او چنین مقامی مهم نیست و فقط هیئت‌مدیره‌ای می‌خواهد که به هوش مصنوعی اهمیت دهد.

گمانه‌زنی‌ها درمورد گرفتن کرسی هیئت‌مدیره توسط مایکروسافت درواقع از زمان برکناری «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، شروع شد. سم آلتمن پس از یک هفته پرفرازونشیب، دوباره به شرکت خود بازگشت. نادلا در بازگشت دوباره سم آلتمن نقش بسزایی داشت.

همچنین چند روز پیش مایکروسافت از اپل جلو زد و باارزش‌ترین شرکت جهان شد. نادلا دراین‌باره بيان کرد که نباید روی قیمت سهام شرکت‌های حوزه تکنولوژی زیاد اتکا کرد، چرا که معلوم نیست در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

خبرکاو