سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مدیاتک دو تراشه دایمنسیتی 8300 و 9300 را برای هوش مصنوعی جمینای نانو بهینه‌سازی کرد

مدیاتک به‌طور رسمی اعلام کرد که چیپ‌های دایمنسیتی 9300 و 8300 اکنون برای جمینای نانو گوگل بهینه‌سازی شده‌اند. این موضوع یک پیشرفت اساسی در دسترسی به هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. به گزارش Phone Arena، درحال‌حاضر دستگاه‌های پرچمدار مانند گوگل پیکسل 8 پرو و سری S24 سامسونگ از سرویس جمینای نانو گوگل بهره‌مند هستند. جمینای نانو آپشن های هوش مصنوعی مولد را در دستگاه‌ها فعال می‌کند؛ مانند ارائه پاسخ‌های هوشمند و خلاصه‌کردن ویس‌ها در برنامه Recorder. با این ...

مدیاتک به‌طور رسمی اعلام کرد که چیپ‌های دایمنسیتی 9300 و 8300 اکنون برای جمینای نانو گوگل بهینه‌سازی شده‌اند. این موضوع یک پیشرفت اساسی در دسترسی به هوش مصنوعی را نشان می‌دهد.

به گزارش Phone Arena، درحال‌حاضر دستگاه‌های پرچمدار مانند گوگل پیکسل 8 پرو و سری S24 سامسونگ از سرویس جمینای نانو گوگل بهره‌مند هستند. جمینای نانو آپشن های هوش مصنوعی مولد را در دستگاه‌ها فعال می‌کند؛ مانند ارائه پاسخ‌های هوشمند و خلاصه‌کردن ویس‌ها در برنامه Recorder.

با این تصمیم که مدیاتک به‌صورت رسمی آن را اعلام کرد، تعداد بیشتری از توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان اکنون امکان ارائه آپشن های هوش مصنوعی مولد به کاربران را خواهند داشت. مدیاتک و گوگل حالا با یکدیگر در ساخت ابزارهای مختلف همکاری خواهند کرد تا توسعه‌دهندگان بتوانند برنامه‌های هوش مصنوعی را با گوگل جمینای ترکیب کنند. اولین تراشه‌های مدیاتک که از این همکاری بهره خواهند برد، تراشه‌های دایمنسیتی 9300 و 8300 هستند. یک APK به‌زودی برای این دو پردازنده در دسترس قرار خواهد گرفت.

احتمالاً بهترین نکته این است که با یک بار پیاده‌سازی این APK، تمام آپشن های قدرتمند هوش مصنوعی می‌توانند مستقیماً روی دستگاه اجرا شوند. این سازوکار با روش کاری قبلی که فرایندهای هوش مصنوعی بر محاسبات ابری تکیه داشتند، متفاوت است.

دایمنسیتی

پشتیبانی پردازنده‌های دایمنسیتی از هوش مصنوعی چه مزایایی دارد؟

این یکپارچه‌سازی آپشن های مختلفی مانند بهبود عملکرد، حفظ حریم خصوصی، استفاده از هوش مصنوعی در حالت آفلاین و کاهش هزینه‌ها را ارائه می‌دهد. همچنین هرچه وابستگی به خدمات ابری کمتر باشد، برای همه مفیدتر است.

پیش‌بینی می‌شود که چیپ دایمنسیتی 9300 به مدیاتک کمک کند تا امسال سهم بازار خود را به 35 درصد برساند. این چیپ روی دستگاه‌هایی مانند سری Vivo X100 و OPPO Find X7 (نه مدل Ultra) استفاده شده است، پس عجیب نیست که برخی تحلیلگران این پردازنده را به‌عنوان قدرتمندترین چیپست حال‌حاضر دنیای گوشی‌ها می‌دانند. به همین دلیل مدیاتک هم درزمینه هوش مصنوعی، این پردازنده را انتخاب کرده است.

پردازنده Dimensity 8300 هم قدرت نسبتاً خوبی دارد و می‌تواند آپشن های هوش مصنوعی مولد را به بازار تلفن‌های هوشمند 5G میان‌رده بیاورد.

خبرکاو