متن خبر

محمد رعد: آمریکا نمی‌تواند از ورای قانون سزار به اهدافش برسد

محمد رعد: آمریکا نمی‌تواند از ورای قانون سزار به اهدافش برسد

اخبارمحمد رعد: آمریکا نمی‌تواند از ورای قانون سزار به اهدافش برسد
شناسهٔ خبر: 109475 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، محمد رعد، رئیس فراکسیون وفا به مقاومت (وابسته به حزب‌الله لبنان) امروز، سه‌شنبه اظهار کرد: قانونی به اسم قیصر وجود ندارد زیرا ورای آن حاکم نیست بلکه جلاد و دیکتاتوریاستکه بر کل ملت‌های جهان حکم‌رانی می‌کند، ما به جرات می‌گوییم با سوریه هستیم.

رعد بیان کرد: زمانی که بسیاری لبنان را تنها گذاشتند سوریه دائما در کنار لبنان بوده است. ما به جرات می‌گوییم با سوریه علیه دنباله‌روی، اشغالگری، تجزیه هستیم و هدف قرار دادن آن به منزله هدف قرار دادن تمام آگاهان و انسان‌های شریف است.

رئیس فراکسیون وفا به مقاومت اظهار کرد: هدف قرار دادن تنها محدود به سوریه نیست بلکه کل جهان عرب را هدف قرار داده‌اند.

علی حسن خلیل، عضو فراکسیون توسعه و آزادسازی نیز بیان کرد: آنچه روی می‌دهد تلاش برای به کرنش واداشتن سوریه بعد از تحقق پیروزی‌هایش در مقابل با تروریسم است، ما کمتر از وفاداری به سوریه، رهبری و ملت آن به دلیل فداکاری‌هایشان ابراز نمی‌کنیم. 

علی حسن خلیل بیان کرد:‌ مسؤولیت و منفعت ملی مستلزم هماهنگی برای مقابله با طرح‌ریزیاستکه تاثیراتی بر لبنان نیز خواهد داشت.

اما عبدالکریم علی، سفیر سوریه در لبنان اظهار کرد: لبنان و سوریه نمی‌توانند بی‌نیاز از هم باشند و قانون قیصر را می‌توان به فرصت تبدیل کرد.

سفیر سوریه با تاکید بر این‌که امکان تبدیل این تحریم به فرصت برای سوریه، لبنان و کل منطقه وجود دارد، بیان کرد: اقدام سوریه در بازنگری به نقدینگی‌ و مسؤولیت آن در حمایت از ارز این کشور و آگاهی تمام گروه‌ها شاخصی برای عبور از این قانون و نابودی آن است.

به بیان کرده این سفیر، آمریکا از پیروزی سوریه بر تروریسم ترسیده و به همین دلیل قانون قیصر را به جریان انداخته که دلیلی بر یاس آمریکا و شکستش است.

انتها پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو