اخبار

متا پس از دستور ضد انحصار انگلیس، Giphy را پس از خرید ۴۰۰ میلیون دلاری به Shutterstock به قیمت ۵۳ میلیون دلار می‌فروشد.

متا بالاخره یک خریدار مشتاق برای Giphy پیدا کرد، موتور جستجوی GIF متحرکی که سه سال پیش به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار خریداری کرد.

شاتر استوک امروز اعلام کرد که با متا برای خرید Giphy در معامله ای منعقد کرده است که "شامل ۵۳ میلیون دلار پول نقد خالص پرداخت شده در زمان بسته شدن است" که شامل سرمایه در گردش است. این شرکت بیان کرد که انتظار دارد این قرارداد در ماه آینده بسته شود و متا همچنین یک توافق تجاری برای ادامه دسترسی به محتوای Giphy در مجموعه محصولات خود امضا کند.

این خبر حدود هفت ماه پس از آن منتشر می‌شود که مرجع ضدتراست بریتانیا دستور نهایی متا را برای فروش Giphy صادر کرد، به این دلیل که ادغام رقابت پویا را کاهش می‌دهد. سازمان رقابت و بازار (CMA) در ابتدا در نوامبر ۲۰۲۱ دستور فروش را صادر کرده بود، اما روند تجدید نظر همه چیز را برای بخش بهتری از یک سال دیگر متوقف کرد.

در اکتبر سال گذشته، متا تایید کرد که از هرگونه درخواست تجدید نظر خودداری می کند و با اکراه با واگذاری Giphy موافقت کرد، اما روند رسمی واگذاری به طور رسمی آغاز نشد تا زمانی که CMA دستور نهایی خود را در ژانویه امسال صادر کرد، که به متا یک دوره زمانی مشخص داد. برای فروش دارایی خود - به TechCrunch گفته می شود که این احتمالاً یک پنجره شش ماهه است، که به این معنی است که ساعت برای والدین فیس بوک برای انعقاد یک معامله تیک می زند.

شرایط فروش به این معنا بود که متا مجبور بود Giphy را به‌عنوان یک موجودیت کامل بفروشد، نه اینکه آن را تکه تکه بفروشد، و باید یک خریدار قانونی پیدا می‌کرد - شرکتی که Giphy را به عنوان یک موتور جستجوی GIF حفظ می‌ کرد.

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *