متن خبر

متا نمایش موضوعات داغ در شبکه اجتماعی تردز را آزمایش می‌کند

متا نمایش موضوعات داغ در شبکه اجتماعی تردز را آزمایش می‌کند

شناسهٔ خبر: 450230 -
شرکت متا درحال تست قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد مباحث ترند را در تردز ببینند و در آن‌ها مشارکت داشته باشند. این ویژگی با نام «Today's Top Topics» شناخته می‌شود.

به گزارش Engadget، «مارک زاکربرگ» در شبکه اجتماعی تردز با انتشار پستی، از آزمایش این قابلیت در ایالات‌متحده آمریکا خبر داد. این ویژگی درواقع موضوعات داغی را که کاربران تردز درحال بحث درباره آن هستند، نمایان می‌کند و در قسمت For You نشان می‌دهد.

«آدام موسری»، مدیر اینستاگرام، درباره این ویژگی گفت:

«این ویژگی در تردز براساس سیستم‌های هوش مصنوعی و میزان مشارکت کاربران تنظیم خواهد شد.»

اخبار سیاسی در «Today's Top Topics» تردز قرار می‌گیرد؟

متا به‌تازگی اعلام کرد که موضوعات سیاسی را در فهرست پیشنهادهای تردز قرار نخواهد داد. بااین‌حال، در ویژگی یادشده، رویدادها و موضوعات مرتبط با سیاست و انتخابات به کاربران نمایش داده می‌شود. سخنگوی متا دراین‌رابطه گفته است:

«محتوای سیاسی می‌تواند به‌عنوان موضوعات پیشنهادی ارائه شود. ما تنها آن دسته از موضوعات سیاسی را حذف می‌کنیم که با مقررات Community Guidelines یا دیگر قوانین قابل‌تعمیم در تضاد باشند.»

تردز

بسیاری از کاربران ترندز به‌دنبال چنین ویژگی مهمی برای دستیابی به اطلاعات بودند. این ویژگی قبلاً در نسخه مخصوص تردز برای کارمندان متا قابل مشاهده بود. با توجه به سیاست مدیران، تردز تمایلی به تشویق کاربران به گفت‌وگوهای سیاسی نداشت؛ پس مشخص نبود که آیا متا می‌خواهد این ویژگی را به‌صورت گسترده‌تر برای کاربران دیگر نیز منتشر کند یا خیر.

اگرچه هوش مصنوعی بسیاری از موضوعات داغ را برای نشان‌دادن به کاربر انتخاب می‌کند، اما به‌نظر می‌رسد که متا قصد دارد برخی موارد را خودش با عنوان «موضوع برتر» به کاربران نمایش دهد. طبق گفته متا، تیمی از متخصصان محتوای متا درتلا‌ش هستند تا موضوعات انتخابی با دستورالعمل‌های اجتماعی یا سیاسی در تضاد نباشند. همچنین این تیم در تلاش است تا موضوعات تکراری، بی‌معنی یا گمراه‌کننده نباشند.

درحال‌حاضر ویژگی «موضوعات برتر امروز» تنها یک آزمایش کوچک برای تردز است. زاکربرگ گفته است «وقتی این خصوصیت بهینه شود»، در کشورها و زبان‌های بیشتری عرضه خواهد شد.

خبرکاو

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است