متن خبر

متا ممکن است نمایشگرهای Meta Quest Pro 2 و Oculus Quest 4 خود را پیدا کرده باشد

متا ممکن است نمایشگرهای Meta Quest Pro 2 و Oculus Quest 4 خود را پیدا کرده باشد

اخبارمتا ممکن است نمایشگرهای Meta Quest Pro 2 و Oculus Quest 4 خود را پیدا کرده باشد
شناسهٔ خبر: 266553 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

طبق گزارش‌ها، متا در حال برنامه‌ریزی برخی ارتقاءهای بزرگ برای نمایشگرهای مورد استفاده در هدست‌های آینده خود است، اگرچه انتظار داریم مدتی طول بکشد تا از پنل میکرو OLED شایعه‌ای که در حال کار بر روی آن است استفاده شود.

یکی از مشکلاتی که اکثر هدست‌های واقعیت مجازی از آن رنج می‌برند – چه مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای مانند Oculus Quest 2 یا دستگاه‌های پریمیوم‌تری مانند Meta Quest Pro – اثر «درب صفحه» است. از آنجایی که چشمان شما بسیار به نمایشگر نزدیک است، می توانید شکاف هایی را در پیکسل ها مشاهده کنید که باعث می شود تصویر دارای خطوط سیاه در سراسر آن به نظر برسد (که باعث می شود به نظر برسد که اشیاء روی صفحه را از طریق درب صفحه نمایش مشاهده می کنید).

به نظر می رسد متا به زودی این مشکل را حل کند، اما گزارش ها حاکی از آن است که با دو سازنده کره جنوبی، SK Hynix و LG Display همکاری می کند تا دسته جدیدی از نمایشگرهای میکرو OLED را برای هدست های خود توسعه دهد (از طریق The Elec (در نسخه جدید باز می شود. برگه) ).

اگر درست باشد، تعداد پیکسل‌های بالای پنل‌های میکرو OLED باعث می‌شود جلوه درب صفحه‌نمایش بسیار کمتر دیده شود و حتی ممکن است آن را از بین ببرد. علاوه بر این، هدست‌ها از کنتراست و کارایی انرژی بهتری که توسط نمایشگرهای OLED ارائه می‌شود، در مقایسه با نمایشگرهای LCD که در حال حاضر توسط Meta's Quest 2 و Quest Pro استفاده می‌شوند، بهره می‌برند.

متأسفانه، اگر متا قصد دارد از این نمایشگر ساخت ال‌جی و SKHynix استفاده کند، انتظار داریم تا زمانی که هر هدستی که به دنبال Oculus Quest 3 ظاهر شود، آن را نبینیم. از آنجایی که Quest 3 تقریباً در اواخر امسال عرضه می‌شود – مگر اینکه با تأخیر مواجه شود – احتمالاً زمان کافی برای آن شرکت‌های نمایشگر برای توسعه نمایشگر جدید برای آن وجود نخواهد داشت، چه رسد به تولید آن و گنجاندن آن در طراحی.

به احتمال زیاد ما اولین نمایشگرهای میکرو OLED را در Meta Quest Pro 2 یا Oculus Quest 4 مشاهده خواهیم کرد که حداقل چند سال دیگر با هم فاصله دارند. با این اوصاف، تعجب نخواهیم کرد اگر Quest 4 به Quest 3 ملحق شود و پنل های میکرو OLED ارتقا یافته را از دست بدهد.

نمایشگرهای جدید احتمالاً بسیار گران خواهند بود – برای خط ارزان‌تر متا از دستگاه‌های Quest بسیار گران هستند. به همین دلیل، ما انتظار داریم که این یک بهبود مشتری باشد که برای یک یا دو نسل در انحصار خط Quest Pro باقی خواهد ماند - درست مانند آپشن های ردیابی چشم و چهره که Meta با اولین هدست Pro خود معرفی کرد، که گفته است برنده شده است. تا زمانی که قیمت قطعات پایین نیاید، به سراغ مدل های پایه نروید.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این پنل‌های بهبودیافته در چه زمانی ظاهر می‌شوند - و در کدام مدل‌ها استفاده می‌شوند - اما امیدواریم که به زودی صفحه‌های بهتری را در هدست‌های متا ببینیم. جلوه درب صفحه می تواند مانع بزرگی برای احساس تجربه های VR همهجانبه برای برخی باشد و بهبود سخت افزار تنها راه حذف آن و بهتر کردن بهترین هدست های VR است.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است