سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

متا در ۳۱ می برنامه مسنجر را برای اپل واچ حذف می کند

Meta-e1657103014362.jpg
این شرکت در روز پنجشنبه به TechCrunch تایید کرد که متا در ۳۱ مه برنامه مسنجر خود را برای اپل واچ می کشد. به کاربران اپل واچ که برنامه را نصب کرده‌اند، اطلاع داده می‌شود که «پس از ۳۱ مه، مسنجر به‌عنوان برنامه Apple Watch در دسترس نخواهد بود، اما همچنان می‌توانید اعلان‌های مسنجر را روی ساعت خود دریافت کنید.» اگرچه همچنان می‌توانید اعلان‌های پیام‌های جدید را دریافت کنید، نمی‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید و ...

این شرکت در روز پنجشنبه به TechCrunch تایید کرد که متا در ۳۱ مه برنامه مسنجر خود را برای اپل واچ می کشد. به کاربران اپل واچ که برنامه را نصب کرده‌اند، اطلاع داده می‌شود که «پس از ۳۱ مه، مسنجر به‌عنوان برنامه Apple Watch در دسترس نخواهد بود، اما همچنان می‌توانید اعلان‌های مسنجر را روی ساعت خود دریافت کنید.»

اگرچه همچنان می‌توانید اعلان‌های پیام‌های جدید را دریافت کنید، نمی‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید و در عوض باید از برنامه آیفون خود برای این کار استفاده کنید.

یکی از سخنگویان متا در ایمیلی به TechCrunch گفت: «افراد همچنان می‌توانند هنگام جفت شدن، اعلان‌های مسنجر را بر روی Apple Watch خود دریافت کنند، اما از ابتدای ژوئن دیگر نمی‌توانند از طریق ساعت خود پاسخ دهند.» اما آنها می توانند به استفاده از مسنجر در آیفون، دسکتاپ و وب خود ادامه دهند، جایی که ما در تلاش هستیم تا پیام های شخصی آنها را رمزگذاری شده سرتاسر کنیم.

برنامه مسنجر برای اپل واچ راحتی زیادی را برای کاربران خود فراهم می کند، زیرا شما همچنان می توانید پیام ها را بر روی ساعت خود دریافت کنید، حتی زمانی که آیفون شما با ابزار پوشیدنی جفت نشده است. کاربران در حال حاضر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا نارضایتی خود را از حرکت آینده ابراز کنند.

مشخص نیست که چرا متا تصمیم گرفته است برنامه مسنجر خود را برای watchOS متوقف کند. مسنجر به فهرست پلتفرم‌های دیگری می‌پیوندد که در چند سال گذشته اپل واچ خود را غروب کرده‌اند، از جمله Slack، Uber و Twitter.

این تغییر در حالی رخ می‌دهد که دیگر برنامه پیام‌رسان متا، واتس‌اپ، روی یک اپلیکیشن بومی WearOS کار می‌کند. اوایل این هفته، واتس‌اپ نسخه بتا اپلیکیشن خود را که با پلتفرم ساعت هوشمند گوگل سازگار است، عرضه کرد. افرادی که از واتس اپ بتا برای اندروید نسخه ۲.۲۳.۱۰.۱۰ استفاده می کنند، می توانند ساعت هوشمند مبتنی بر سیستم عامل Wear خود را پیوند دهند. کاربران می‌توانند پیام‌های خود را در ساعت هوشمند تحلیل کنند و تمام چت‌ها رمزگذاری شده‌اند. گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از تماس و شروع مکالمه زمانی در دسترس خواهد بود که این برنامه برای همه کاربران در دسترس باشد.

این حرکت همچنین در حالی انجام می شود که متا تغییراتی را در اطراف مسنجر ایجاد کرده است. چند ماه پیش، این شرکت شروع به آزمایش توانایی کاربران برای دسترسی به صندوق پیام رسان خود در برنامه فیس بوک کرد. در سال ۲۰۱۶، فیس‌بوک قابلیت‌های پیام‌رسانی را از اپلیکیشن وب موبایل خود حذف کرد تا مردم را به سمت اپلیکیشن مسنجر سوق دهد، اقدامی که خشم بسیاری از کاربران را برانگیخت. اکنون، این شرکت در حال آزمایش تغییر این تصمیم است.

خبرکاو

منبع