متن خبر

متا از داده‌های کاربران اینستاگرام برای آموزش هوش مصنوعی استفاده می‌کند

متا از داده‌های کاربران اینستاگرام برای آموزش هوش مصنوعی استفاده می‌کند

شناسهٔ خبر: 477506 -
متا رسماً اعلام کرده که برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود از داده‌های کاربران اینستاگرام و فیسبوک استفاده می‌کند.

قانون حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا، شرکت‌ها را مجبور می‌کند تا روش‌های کسب، پردازش و نگه‌داری داده‌های خود را افشا کنند. برای رعایت این قانون، متا امروز به کاربران اینستاگرام و فیس بوک ایمیلی ارسال کرده که بخشی از متن آن به شرح زیر است:

«با گسترش هوش مصنوعی در متا، ما سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روز می‌کنیم. برای کمک به ارائه این تجربیات، از اطلاعات شما برای توسعه و بهبود هوش مصنوعی متا بر مبنای قانونی استفاده می‌کنیم. شما همچنان این حق را دارید که به نحوه استفاده از اطلاعات خود برای این اهداف اعتراض کنید.»

در ادامه، تیم حریم خصوصی متا که این ایمیل را ارسال کرده است، او میگوید که تغییرات مذکور از 26 ژوئن 2024 (6 تیر) اعمال خواهند شد. ظاهراً این ایمیل برای کاربران خارج از اروپا ارسال نشده است.

استدلال متا برای استفاده از داده‌های کاربران اینستاگرام

«مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا» (GDPR) قدرتمندترین قانون حفظ حریم خصوصی در جهان است و برای مقابله با سوءاستفاده از داده‌های شخصی، چهار نکته مهم دارد:

  • باید دلیل خاص و قانونی برای پردازش داده‌ها وجود داشته باشد
  • داده‌های شخصی باید رمزگذاری شوند
  • حق‌داشتن یک کپی از داده‌ها وجود داشته باشد
  • می‌توان درخواست کرد که داده‌های شما حذف شود

همچنین شش دلیل قابل‌قبول برای شرکت‌ها وجود دارد که بتوانند داده‌های کاربران را با استناد بر آن‌ها جمع‌آوری کنند. یکی از آن‌ها به عنوان «منافع قانونی» شناخته می‌شود که شاید چندان خوب تعریف نشده است. متا در ایمیل خود به این بند متکی شده بود.

خبرکاو

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است