متن خبر

متا، کوین‌بیس و دیگر شرکت‌ها برای مبارزه با کلاهبرداری‌های آنلاین ائتلاف تشکیل دادند

متا، کوین‌بیس و دیگر شرکت‌ها برای مبارزه با کلاهبرداری‌های آنلاین ائتلاف تشکیل دادند

شناسهٔ خبر: 473647 -
گروهی از شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری از جمله متا، صرافی کوین‌بیس (Coinbase) و Match Group ائتلاف جدیدی را راه‌اندازی کرده‌اند که هدف آن مقابله با کلاهبرداری‌های آنلاین در شبکه‌های اجتماعی، اپ‌های دوست‌یابی و حوزه کریپتو است.

براساس گزارش تک‌کرانچ، این ائتلاف جدید با نام «فناوری در برابر کلاهبرداری» (Tech Against Scams) روی کشف راه‌هایی برای مقابله با ابزارهای مورداستفاده توسط کلاهبرداران و همچنین آموزش بهتر مردم برای مقابله با کلاهبرداری‌های مالی آنلاین تمرکز خواهد کرد.

تمرکز اصلی ائتلاف مقابله با کلاهبرداری آنلاین

کلاهبرداری

متا، کوین‌بیس و Match Group اولین‌بار در تابستان گذشته به همکاری در این زمینه پرداختند، اما اکنون با شرکت‌ها، رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های بیشتری در حوزه کریپتو ازجمله سازمان جهانی ضدکلاهبرداری همکاری می‌کنند. تمرکز اصلی این ائتلاف، کلاهبرداری‌های به اصطلاح «قصابی خوک» است؛ نوعی کلاهبرداری طولانی‌مدت که در آن کلاهبرداران کاربران را فریب می‌دهند تا با کسب اعتماد آن‌ها، مشارکت و هزینه بیشتری (معمولاً به شکل ارزهای دیجیتال) روی طرح‌های تقلبی کنند.

«یوئل راث»، معاون بخش اعتماد و ایمنی Match Group او میگوید :

«همکاری شرکت‌های فناوری در سراسر صنایع با یکدیگر برای جلوگیری از فعالیت‌های مجرمانه ضروری است و در نهایت به پلتفرم‌های آنلاین کمک می‌کند تا از انواع مختلف جرایم مالی جلوتر باشند و راه‌حل‌های مؤثری برای آن‌ها ایجاد کنند. همانطور که تلاش می‌کنیم تا کلاهبرداری از افراد را برای کلاهبرداران سخت‌تر کنیم، همچنین به سرمایه‌گذاری روی فناوری‌های جدید برای کمک به مختل‌کردن سریع‌تر کلاهبرداری‌ها و دریافت پشتیبانی و منابع مورد نیاز مردم ادامه خواهیم داد.»

برای محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری در پلتفرم‌های خود، شرکت‌ها نکات و اطلاعاتشان را با یکدیگر به‌اشتراک خواهند گذشت. اعضای ائتلاف همچنین در صورت لزوم به همکاری با مجریان قانون ادامه خواهند داد تا با به‌اشتراک‌گذاشتن اطلاعات مربوط به کلاهبرداری آنلاین و جرایمی که در پلتفرم‌های آن‌ها رخ داده است، از این تحقیقات حمایت کنند.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است