سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مایکروسافت یک طرح حرفه ای برای Copilot راه اندازی کرد

مایکروسافت آشکارا تصور می‌کند که Copilot، نام تجاری چتر مجموعه‌ای از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و تولید محتوا، به یک آیتم درآمد قابل توجه در آینده تبدیل شود. و این شاید دور از دسترس نیست. به گفته این شرکت، بیش از 40 درصد از 100 فورچون در برنامه دسترسی زودهنگام Copilot شرکت کردند. اما با توجه به هزینه هنگفت اجرای مدل‌های GenAI در فضای ابری، تبدیل Copilot از مخارج به تولیدکننده درآمد قابل اعتماد، مستلزم ...

مایکروسافت آشکارا تصور می‌کند که Copilot، نام تجاری چتر مجموعه‌ای از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و تولید محتوا، به یک آیتم درآمد قابل توجه در آینده تبدیل شود. و این شاید دور از دسترس نیست. به گفته این شرکت، بیش از 40 درصد از 100 فورچون در برنامه دسترسی زودهنگام Copilot شرکت کردند.

اما با توجه به هزینه هنگفت اجرای مدل‌های GenAI در فضای ابری، تبدیل Copilot از مخارج به تولیدکننده درآمد قابل اعتماد، مستلزم رشد پایدار – و در مقیاس بزرگ، در حالت ایده‌آل – است.

مطمئناً مایکروسافت از این موضوع آگاه است، امروز یک طرح Copilot پرداختی متمرکز بر مصرف کننده راه اندازی کرده و شرایط واجد شرایط بودن را برای پیشنهادات Copilot در سطح سازمانی کاهش می دهد. به نظر می رسد هدف، گسترش پایگاه مشتریان بالقوه Copilot است که پول پرداخت می کنند و در عین حال خدمات موجود مایکروسافت - یعنی Word، Excel و دیگر برنامه های خانواده مایکروسافت 365 غول فناوری - را از طریق ویژگی های هوش مصنوعی جذاب تر می کند.

Copilot Pro - طرح مصرف‌کننده جدید، با قیمت 20 دلار برای هر کاربر در ماه - به مشتریان امکان دسترسی به آپشن های Copilot GenAI در سراسر Word، Excel (در پیش‌نمایش، فقط به زبان انگلیسی در حال حاضر)، PowerPoint، Outlook و OneNote در رایانه شخصی، مک و آی‌پد را می‌دهد. اگر آنها یک طرح شخصی یا خانوادگی Microsoft 365 دارند، یعنی. Copilot Pro با اشتراک Microsoft 365 همراه نیست. همانند پیشنهاد شرکتی Copilot (Copilot برای مایکروسافت 365)، این یک افزونه ممتاز است - هزینه کل پایین‌ترین اشتراک Microsoft 365 را به 27 دلار در ماه (6.99 دلار در ماه برای Microsoft 365 Personal به اضافه 20 دلار برای Copilot Pro می‌رساند). .

قابلیت‌های مایکروسافت 365 همراه با Copilot Pro همان است که مشتریان سازمانی برای مدتی از آن برخوردار بودند.

در Word و OneNote، Copilot متن را می نویسد، ویرایش می کند، خلاصه می کند و تولید می کند. Copilot در اکسل و پاورپوینت دستورات زبان طبیعی را به ارائه های طراحی شده و تجسم داده ها تبدیل می کند. و در Outlook، Copilot به تهیه پیش‌نویس پاسخ‌های ایمیل با جابجایی‌ها برای تطبیق طول یا لحن کمک می‌کند.

فراتر از به‌روزرسانی‌های مایکروسافت 365، مشترکین Copilot Pro روزانه 100 «افزایش» در Designer (که قبلاً Bing Image Creator) ابزار ایجاد تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت است، دریافت می‌کنند تا روند تولید تصویر را تسریع کنند – به‌علاوه کیفیت تولید بهبودیافته و گزینه‌های قالب‌بندی منظره. و آن‌ها به جدیدترین مدل‌های GenAI مبتنی بر Copilot، از جمله GPT-4 Turbo OpenAI دسترسی دارند، برای آنچه که مایکروسافت ادعا می‌کند عملکرد بهتر در زمان‌های اوج مصرف است.

در آینده، مشترکین Copilot Pro می‌توانند بسته به ترجیحات خود بین مدل‌ها جابه‌جا شوند و در صورت نیاز به سفارشی‌سازی بیشتر، روی Copilot GPT Builder آتی مایکروسافت ضربه بزنند تا از مجموعه‌هایی از درخواست‌ها، «Copilot» متناسب با موضوعات خاص ایجاد کنند.

Copilot GPT Builder به طرز مشکوکی شبیه GPT Builder اخیراً منتشر شده OpenAI برای ایجاد ربات‌های گفتگوی سفارشی با مدل‌های OpenAI GenAI است. اما فرض می‌شود که Copilot GPT Builder با ادغام‌های ویژه سرویس و اپلیکیشن مایکروسافت عرضه خواهد شد.

کمک خلبان برای تجارت

از آنجایی که مایکروسافت یک Copilot ممتاز را برای مصرف کنندگان عرضه می کند، در حال گسترش در دسترس بودن خدمات تجاری نیز هست.

از امروز، Copilot عموماً برای سازمان‌های مشترک Microsoft 365 Business Premium، Microsoft 365 Business Standard، Microsoft 365 E3 و E5 یا Office 365 E3 و Office E5 در دسترس است. قبلاً، Copilot برای مایکروسافت 365 حداقل خرید 300 کاربر را داشت و به مجوز مایکروسافت 365 نیاز داشت، اما هر دوی این الزامات رفع شده است.

بین Copilot برای Microsoft 365 و Copilot Pro باید به چند تفاوت اشاره کرد که اصلی‌ترین آنها Copilot in Teams است. مشتریان Copilot سازمانی - نه مصرف‌کنندگان - یک "Copilot" در Teams دریافت می‌کنند که خلاصه‌ها و موارد عملی را در زمان واقعی ارائه می‌کند، وظایفی مانند شناسایی افراد برای پیگیری و ایجاد برنامه‌های جلسه را انجام می‌دهد.

مایکروسافت کپیلوت

برنامه های مختلف Copilot، مقایسه شده است.

علاوه بر این، Copilot برای مایکروسافت 365 با آنچه مایکروسافت به عنوان «محافظت از داده‌های درجه سازمانی» توصیف می‌کند و Semantic Index، یک سیستم پشتیبان است که نقشه‌ای از داده‌ها و محتوا را در یک سازمان ایجاد می‌کند تا به Copilot اجازه دهد ظاهراً شخصی‌تر را ارائه دهد. و پاسخ های مربوطه

مشتریان Copilot برای Microsoft 365 همچنین می‌توانند از طریق Copilot Studio، یک نسخه پیشرفته از Copilot GPT Builder، به گزینه‌های سفارشی‌سازی گسترده دسترسی داشته باشند. استودیو Copilot که در نوامبر رونمایی شد، به کاربران این امکان را می‌دهد تا چت‌بات‌ها و پلاگین‌های خود را بسازند و با داده‌های شخص اول شرکت تنظیم دقیق انجام دهند.

ویژگی های جدید رایگان

توجه مایکروسافت ممکن است به سمت برنامه های پولی Copilot معطوف شود، اما این شرکت به طور کامل از کاربران رایگان غافل نمی شود.

امروز نشان دهنده راه اندازی Copilot GPT است، که مانند GPT های OpenAI برای موضوعات مورد علاقه طراحی شده است. تعداد انگشت شماری از Copilot GPT امروز صبح در سرویس گیرنده وب برای Copilot منتشر شد که برای پاسخگویی به سؤالاتی در مورد مواردی مانند تناسب اندام، مسافرت و آشپزی به خوبی تنظیم شده است.

یک برنامه تلفن همراه رایگان برای Copilot - با دسترسی به GPT-4، DALL-E 3 برای ایجاد تصویر و امکان استفاده از تصاویر در تلفن هنگام چت با Copilot، و همچنین همگام سازی تاریخچه چت بین تلفن همراه، رایانه شخصی و وب - است. اکنون برای اندروید و iOS زندگی می کنند. و مایکروسافت می گوید که Copilot را به برنامه موبایل مایکروسافت 365 برای اندروید و iOS برای کاربران دارای حساب مایکروسافت اضافه می کند. برنامه تلفن همراه مایکروسافت 365 که قرار است در ماه آینده عرضه شود، یکپارچه سازی Copilot به کاربران امکان می دهد محتوای ایجاد شده با Copilot را به یک سند Word یا PDF صادر کنند.

در نهایت، مایکروسافت او میگوید که تعداد زبان‌هایی را که Copilot پشتیبانی می‌کند، افزایش می‌دهد. در نیمه اول سال 2024، Copilot به عربی، چک، دانمارکی، هلندی، فنلاندی، عبری، مجارستانی، کره ای، نروژی، لهستانی، پرتغالی، روسی، سوئدی، تایلندی، ترکی و اوکراینی گسترش خواهد یافت.

خبرکاو