متن خبر

مایکروسافت می‌خواهد در بازی Minecraft هم از هوش مصنوعی استفاده کند

مایکروسافت می‌خواهد در بازی Minecraft هم از هوش مصنوعی استفاده کند

اخبارمایکروسافت می‌خواهد در بازی Minecraft هم از هوش مصنوعی استفاده کند
شناسهٔ خبر: 268094 -
خبرکاو:

مایکروسافت در حال آزمایش هوش مصنوعی در دنیای بازی ماینکرفت (Minecraft) است. هنوز هیچ برنامه مشخصی از سوی غول فناوری برای دسترسی به آن توسط بازیکنان وجود ندارد، اما در گزارش جدیدی گفته شده که شرکت ردموندی در حال آزمایش یک نسخه نمایشی از آن با کارمندان خود است. این موضوع نشان می‌دهد که علاوه بر موتور جستجو بینگ و مرورگر اج، مایکروسافت همچنین برنامه‌هایی برای استفاده از هوش مصنوعی در بازی‌هایش دارد.

ویژگی که ماینکرفت را به یک بازی جذاب برای همه تبدیل کرده است، توانایی آن در ساخت چیزهای زیادی با استفاده از مواد مختلف است. با این حال، در برخی موارد، ساخت‌وساز برای بازیکنان سخت خواهد بود، زیرا به تلاش، زمان و حتی دانش در مورد کدنویسی نیاز دارد. در صورتی که مایکروسافت تصمیم بگیرد در ماینکرفت از هوش مصنوعی استفاده کند، این چالش برطرف خواهد شد.

هوش مصنوعی مورداستفاده در ماینکرفت

هوش مصنوعی

طبق گزارش منتشر شده در این رابطه، مایکروسافت در پروژه خود از مدل Prometheus استفاده نخواهد کرد که بینگ جدید مجهز به ChatGPT از آن بهره برده است. با این وجود، گزارش شده که از «هوش مصنوعی پیشرفته‌ای» استفاده خواهد شد که بازیکنان اجازه می‌دهد در بازی ماینکرفت به جای حرکت شخصیت خود، چیزهایی را به‌طور مستقیم و سریع از طریق دستورات بسازند.

علاوه بر این، ویدیویی توسط یکی از کاربران توییتر با نام WalkingCat منتشر شده که جزئیات بیشتری درباره نحوه عملکرد فناوری هوش مصنوعی در Minecraft ارائه می‌کند. طبق این ویدیو، ماینکرفت از Copilot استفاده خواهد کرد، ابزاری که توسط OpenAI سازنده ChatGPT ساخته شده و می‌تواند در کدنویسی کمک کند.

در این ویدیو همچنین به استفاده از مدل یادگیری ماشینی DALL-E نیز اشاره شده که می‌تواند براساس توضیحات متنی ارائه شده، تصاویری را تولید کند.

با وجود فناوری‌های ذکر شده، می‌توان بيان کرد که Minecraft نیز در آینده می‌تواند دستورات زبانی کاربران را دریافت کند و امکان انتقال فوری و حتی ایجاد مواد مختلف مانند ساختمان‌ها و جانوران از راه دور را فراهم خواهد کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است