متن خبر

مایکروسافت آماده است تا جداسازی اینترنت اکسپلورر شما را کامل کند

مایکروسافت آماده است تا جداسازی اینترنت اکسپلورر شما را کامل کند

اخبارمایکروسافت آماده است تا جداسازی اینترنت اکسپلورر شما را کامل کند
شناسهٔ خبر: 266736 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

اگر اینترنت اکسپلورر (IE) قبلاً مرده نبود، مطمئناً اکنون مرده است. مایکروسافت به‌روزرسانی جدید Edge را منتشر می‌کند که به‌طور دائم مرورگر قدیمی‌تر را در اکثر نسخه‌های ویندوز 10 غیرفعال می‌کند.

تغییرات زیر با انتشار پچ در طول هفته فعال خواهند شد. ارجاعات بصری به اینترنت اکسپلورر، مانند نمادهای موجود در منوی استارت و نوار وظیفه، فعلا باقی خواهند ماند. با این حال، اگر سعی کنید اینترنت اکسپلورر را راه اندازی کنید، مرورگر Edge در جای خود در کنار پنجره جدیدی ظاهر می شود که شما را از تغییرات مطلع می کند.

حواستان باشد که مایکروسافت قصد دارد ویندوز 10 را از این منابع پاک کند در به‌روزرسانی امنیتی آینده ویندوز که برای 13 ژوئن در روز سه‌شنبه وصله برنامه‌ریزی شده است. اگر می‌خواهید زودتر از شر آن مراجع خلاص شوید، می‌توانید نسخه پیش‌نمایش «C» را که برای 23 می برنامه‌ریزی شده است دانلود کنید. و اگر نگران از دست دادن داده‌ها هستید، نگران نباشید. در پست انجمن فناوری که این تغییرات را اعلام می کند (در برگه جدید باز می شود) ، همه داده های مرور به طور خودکار به Edge منتقل می شوند.

از بین بردن دائمی اینترنت اکسپلورر بدون شک پیامدهای گسترده ای برای شرکت هایی خواهد داشت که سرعت جذب آنها کند است. برای کمک به آنها، مایکروسافت از آن سازمان‌ها می‌خواهد که یک بلیط پشتیبانی باز کنند (در برگه جدید باز می‌شود) و کیت پذیرش بازنشستگی Internet Explorer را تحلیل کنند (در برگه جدید باز می‌شود) .

زندگی کردن

همه چیز از بین نمی رود زیرا روح اینترنت اکسپلورر به حیات خود ادامه خواهد داد. البته، مایکروسافت اج دارای حالت اینترنت اکسپلورر است تا کاربران بتوانند از وب‌سایت‌های قدیمی که در مرورگرهای جدیدتر کار نمی‌کنند، بازدید کنند. اگرچه این ویژگی تاریخ انقضا نیز دارد. پشتیبانی از حالت اینترنت اکسپلورر (به طور خاص، موتور رندر MSHTML) قرار است در سال 2029 به پایان برسد، پس هنوز زمان زیادی باقی مانده است. این شرکت بیان می کند که به مردم یادآوری می کند که این ویژگی در سال 2028 پایان می یابد تا به کاربران زمان کافی برای آماده شدن بدهد.

نسخه های خاص ویندوز 10 همچنان اینترنت اکسپلورر را در خود جای خواهند داد. فقط برای نام بردن از یک زوج، نسخه دولتی چین و Windows 10 Enterprise چند جلسه ای را دارید که به طور تصادفی تاریخ پایان سرویس آن برای 9 می تعیین شده است.

با این کار، ما فکر می‌کنیم که بعد از تقریباً دو سال از انجام این کار، بالاخره با اینترنت اکسپلورر خداحافظی کنیم - به استثنای نسخه‌های بسیار خاصی که همچنان در حال خراب شدن هستند. به سختی می توان بيان کرد دقیقا چند نفر تحت تأثیر خاموش شدن ناگهانی قرار می گیرند زیرا مایکروسافت آن اعداد را منتشر نمی کند. با نگاهی به اعداد اخیر Stat Counter (در برگه جدید باز می شود) ، اینترنت اکسپلورر کمتر از یک درصد از کل بازار مرورگرها در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

بله، هنوز میلیون ها نفر هستند، اما به طور کلی، جهان به جلو حرکت کرده است. این مرورگر زمانی که اینترنت جوان بود عالی بود، اما برای ماندگاری یا استفاده برای همیشه ساخته نشده بود.

علاوه بر این، مقدار زیادی ماهی در دریا وجود دارد. مطمئن شوید که لیست اخیراً به روز شده TechRadar از بهترین مرورگرهای وب برای سال 2023 را تحلیل کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است