اخبار, فضا

ماه را ببینید که امروز در آسمان به سمت زحل می‌آید

ماه در روز شنبه، ۱۳ مه، نزدیکی نزدیک به زحل در آسمان روی زمین خواهد داشت. تقریباً در همان زمان، این دو جرم آسمانی نیز عروج راست یکسانی خواهند داشت، ترتیبی که اخترشناسان آن را پیوند می‌نامند.

پیوند و نزدیکی نزدیک بین ماه نیمه روشن که به تازگی از فاز چهارم ماه سوم خود خارج می شود و دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی از صبح زود تا بعد از ظهر در آسمان قابل مشاهده خواهد بود.

از شهر نیویورک، این پیوند بلافاصله پس از طلوع ماه و زحل در ساعت ۲:۳۹ بامداد EDT (0639 GMT) تا زمانی که در حدود ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرقی (۱۷۳۰ GMT) غروب کنند، در آسمان جنوبی ظاهر می شود. طبق گفته In the Sky (در برگه جدید باز می شود) قمر ۲۳ روزه در حدود ۲ درجه و ۵۹ دقیقه از زحل با هر دو جرم آسمانی در صورت فلکی دلو می گذرد.

فقط توجه داشته باشید که هرگونه رصد اجرام آسمانی در طول روز باید با احتیاط انجام شود، زیرا مشاهده خورشید از طریق هر کمک نوری می تواند به طور بالقوه برای چشم شما مضر باشد.

مطالب مرتبط: آسمان شب، می ۲۰۲۳: آنچه امشب می توانید ببینید [نقشه ها]

در طول برخورد نزدیک، هر دو شیء صعود راست ۲۲h32m50s خواهند داشت. در همین حال، ماه انحراف -۱۳ درجه و ۵۹ دقیقه خواهد داشت. در حالی که زحل در طول اتصال انحراف -۱۰ درجه و ۴۲ دقیقه خواهد داشت. قدر ماه ۱۱.۷- است که پیشوند منهای نشان دهنده یک جسم درخشان در آسمان است، در حالی که زحل قدر ۰.۸ خواهد داشت که مشاهده آن را تا حدودی دشوارتر می کند.

علی‌رغم انجام نزدیکی تقریباً همزمان با اتصال، In the Sky (در برگه جدید باز می‌شود) گزارش می‌دهد که ماه و زحل همچنان به قدری از هم جدا خواهند بود که در نمای میدانی تلسکوپ قرار نگیرند. با این حال، این دو بدن را می‌توان به راحتی در میدان دید وسیع‌تر یک دوربین دوچشمی با هم مشاهده کرد.

نزدیکی بین زحل و ماه، عاملی است که ما را از سطح زمین نشان می دهد. علیرغم ظاهر شدن نزدیک به هم در آسمان، این دو به طور گسترده در منظومه شمسی از هم جدا خواهند ماند.

به عنوان ششمین سیاره از خورشید از کنار مشتری غول گازی همکار خود، فاصله زحل از زمین و ماه از حدود ۷۴۶ میلیون مایل (۱.۲ میلیارد کیلومتر) در نزدیکترین حالت تا حدود ۱ میلیارد مایل (۱.۶ میلیارد کیلومتر) در فاصله آن متغیر است. دورترین

در همین حال، ماه فقط حدود ۲۳۹۰۰۰ مایل (۳۸۴۰۰۰ کیلومتر) از سیاره ما فاصله دارد. این نزدیکی به زمین به این معنی است که در حالی که ماه در طول اتصال دارای اندازه زاویه ای در حدود ۳۲'۱۱ اینچ خواهد بود، زحل، علیرغم اینکه بسیار بزرگتر است، اندازه زاویه ای آن فقط ۱۶ اینچ خواهد بود.

برای دریافت تصویری از بزرگتر بودن زحل از ماه، این تصویر را به تصویر بکشید: ۹ زمین طول می کشد تا خط استوای غول گازی را بچرخاند، در حالی که برای ایجاد کمربند برای زحل، ۳۶ قمر لازم است.

این تفاوت‌های اندازه هنگام در نظر گرفتن حجم، ترسناک‌تر می‌شوند. برای پر کردن حجم زحل به بیش از ۷۰۰ زمین نیاز است، در حالی که برای پر کردن حجم زمین به ۵۰ قمر نیاز است. این بدان معناست که برای پر کردن حجم غول گازی حداقل ۳۵۰۰۰ ماه زمان لازم است.

اگر می‌خواهید در طول این اتصال قمری به ماه یا زحل نگاهی بیندازید، راهنمای ما برای بهترین تلسکوپ‌ها مکانی عالی برای شروع است. تماشاگران آسمانی که می خواهند این دو جرم آسمانی را با هم در طول نزدیکی ببینند، می توانند در عوض به راهنمای Space.com در مورد بهترین دوربین دوچشمی برای این کار مراجعه کنند.

اگر به طور کلی به دنبال گرفتن عکس از آسمان شب هستید، راهنمای ما در مورد نحوه عکاسی از ماه و همچنین بهترین دوربین های ما برای عکاسی نجومی و بهترین لنزها برای عکاسی نجومی را تحلیل کنید.

یادداشت ویرایشگر: اگر تصویری از اتصال ماه و زحل می‌گیرید و می‌خواهید آن را با خوانندگان Space.com به اشتراک بگذارید، عکس(ها)، نظرات و نام و مکان خود را به [email protected] ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *