سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مالکان خودروهای وارداتی پلاک مناطق آزاد بخوانند/اعلام جزئیات تبدیل پلاک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت‌اله عبدالملکی، گفت: موضوع خودرو در مناطق آزاد به 2 بخش واردات خودرو‌های پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی و واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد تقسیم بندی می‌شود. وی اضافه کرد: هیئت وزیران مصوبه مربوط به هر دو بخش را تصویب و ابلاغ کرده و در حال حاضر امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت‌اله عبدالملکی، گفت: موضوع خودرو در مناطق آزاد به 2 بخش واردات خودرو‌های پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی و واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد تقسیم بندی می‌شود.

وی اضافه کرد: هیئت وزیران مصوبه مربوط به هر دو بخش را تصویب و ابلاغ کرده و در حال حاضر امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت : بحث دوم که مربوط به واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد است هم از یکی دو هفته گذشته هیات وزیران مصوبه اش را ابلاغ کرد. بر این اساس خودرو‌های برقی و هیبریدی تا سقف ۴۰ هزار دلار می‌توانند به مناطق آزاد وارد شوند و خودرو‌های احتراقی به ازای هر یک خودرویی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه‌ی واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف ۲۰ هزار دلار بر اساس مصوبه هیات وزیران داده شده است.  

وی ادامه داد: هم اکنون پایه‌های حقوقی واردات کامل شده و شرکت‌های واجد صلاحیت می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

خبرکاو