سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مارک زاکربرگ نمایشی از اولین مصاحبه در متاورس با آواتار واقعی به اشتراک گذاشت [تماشا کنید]

«لکس فریدمن»، محقق هوش مصنوعی و پادکستر روسی-آمریکایی، همراه با «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل شرکت متا که در سال‌های گذشته مشغول توسعه متاورس بوده است، با استفاده از آواتارهای واقعی خود به‌صورت کاملاً واقعیت مجازی «اولین مصاحبه در متاورس» را انجام داد. در جریان این مصاحبه که ویدیو آن را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید، فریدمن و زاکربرگ در اتاق‌هایی از نقاط مختلف کشور با هدست‌های Quest Pro متا نشسته‌اند و آواتار آن‌ها که کاملاً شبیه به چهره واقعی این دو است، ...

«لکس فریدمن»، محقق هوش مصنوعی و پادکستر روسی-آمریکایی، همراه با «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل شرکت متا که در سال‌های گذشته مشغول توسعه متاورس بوده است، با استفاده از آواتارهای واقعی خود به‌صورت کاملاً واقعیت مجازی «اولین مصاحبه در متاورس» را انجام داد.

در جریان این مصاحبه که ویدیو آن را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید، فریدمن و زاکربرگ در اتاق‌هایی از نقاط مختلف کشور با هدست‌های Quest Pro متا نشسته‌اند و آواتار آن‌ها که کاملاً شبیه به چهره واقعی این دو است، در متاورس با یکدیگر صحبت می‌کنند.

اولین مصاحبه در متاورس با آواتارهای واقع گرایانه

فریدمن که کاملاً از انجام این تجربه واقعیت مجازی شگفت‌زده شده است، درباره آن او میگوید :

«کاملاً انگار در یک اتاق هستیم. این واقعاً باورنکردنی‌ترین چیزی است که تا به حال دیده‌ام.»

آواتارهای کاملاً واقع گرایانه‌ای که در این ویدیو شاهد آن‌ها هستیم با نام Codec Avatars شناخته می‌شوند و حاصل تلاش چندین ساله زاکربرگ بوده است. به گفته مدیرعامل متا، این آواتارها با اسکن کامل صورت کاربر ایجاد می‌شوند و سپس با کمک آن‌ها یک مدل کامپیوتری شکل می‌گیرد. سپس هدست می‌تواند حالات چهره کاربر را تشخیص دهد و آن‌ها را به صورت یک آواتار سه‌بعدی نشان دهد.

البته باید اشاره کرد که در طول این مصاحبه فقط سر و گردن زاکربرگ و فریدمن دیده می‌شود و مدیرعامل متا با اشاره به عدم نمایش بدن افراد بیان کرد که این چالش سخت‌تری است که در آینده باید حل شود. زاکربرگ همچنین در جریان این مصاحبه توضیح داد که تا توسعه کامل این فناوری هنوز سه سال باقی مانده است و متا به کار روی آن ادامه می‌دهد.

نکته قابل توجه دیگری که زاکربرگ به آن اشاره کرده است به برنامه‌های آینده متا مربوط می‌شود که در آن کاربران می‌توانند با استفاده از گوشی هوشمند، فرآیند اسکن چهره خود را بسیار سریع‌تر انجام دهند.

در حالی که فناوری متاورس در سال‌های گذشته ضرر و زیان زیادی برای متا به همراه داشته است اما احتمالاً نمایش اولین مصاحبه در متاورس که پتانسیل‌های این فناوری را نشان می‌دهد، می‌تواند افراد زیادی را شگفت زده کند.