سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

مارک زاکربرگ در پاسخ به طرفداران اپل ویژن پرو: هدست کوئست فقط برای بازی نیست

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، پیش‌تر هدست ویژن پرو را تحلیل کرده و گفته بود که اگر هدست کوئست شبیه محصول اپل شود، این شرکت پسرفت کرده است. او حالا در اظهارنظر دیگری به انتقادات درباره هدست زیربرند متا پاسخ داده و مدعی شده است که محصول آن‌ها هم می‌تواند کاربردهای جدی داشته باشد، و صرفاً برای بازی نیست. پاسخ مارک زاکربرگ به انتقادات درباره هدست کوئست مدیرعامل متا در پست جدیدی در شبکه اجتماعی تردز در پاسخ به این انتقاد ...

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، پیش‌تر هدست ویژن پرو را تحلیل کرده و گفته بود که اگر هدست کوئست شبیه محصول اپل شود، این شرکت پسرفت کرده است. او حالا در اظهارنظر دیگری به انتقادات درباره هدست زیربرند متا پاسخ داده و مدعی شده است که محصول آن‌ها هم می‌تواند کاربردهای جدی داشته باشد، و صرفاً برای بازی نیست.

پاسخ مارک زاکربرگ به انتقادات درباره هدست کوئست

مدیرعامل متا در پست جدیدی در شبکه اجتماعی تردز در پاسخ به این انتقاد که هدست کوئست تنها برای بازی کاربرد دارد، مدعی شد که این دستگاه نیز می‌تواند برای کارهای جدی‌تر استفاده شود. زاکربرگ توضیح داد:

«درحقیقت 3 اپ از 7 اپ برتر کوئست برنامه‌های اجتماعی هستند: Horizon ،VR Chat و Rec Room. مرورگر وب و ویدیو پلیر هم از اپ‌های برتر محسوب می‌شوند. برنامه‌های تندرستی آن‌قدرها جایگاه بالایی ندارند، اما دارای جامعه مشتاق کاربران خود هستند.»

ازاین‌رو، مدیرعامل متا بيان کرد این ادعا که هدست‌های کوئست صرفاً برای بازی کاربرد دارند، منسوخ است. البته او در ادامه پذیرفت که وضوح تصویر در ویژن پرو بهتر است، اما مدعی شد که با احتساب ارگونومی و تاری حرکت (Motion Blur)، وضوح کوئست بسیار خوب تلقی می‌شود.

این پاسخ‌ها در جواب گزاره‌ای مطرح شده است که گفته بود اپل وضوح تصویر بالاتری را ارائه کرده است، چون باور دارد که جلب رضایت کاربران برای استفاده از ویژن پرو تنها از این طریق ممکن می‌شود، زیرا چشم ما به نمایشگرهای باکیفیت گوشی‌ها عادت کرده است.

از زمان عرضه هدست ویژن پرو بحث‌های زیادی درباره کاربردهای این محصولات صورت گرفته است و البته نمی‌توان از قیمت بسیار زیاد هدست اپل چشم‌پوشی کرد. پیش‌تر در گزارشی گفته شده بود که بسیاری از خریداران ویژن پرو به‌ همین دلایل تصمیم به بازگرداندن دستگاه خود به اپل گرفته‌اند.

طبق گزارش‌ها، متا احتمالاً تا اواخر سال جاری میلادی از یک عینک واقعیت گفت ه فوق‌پیشرفته پرده برمی‌دارد، اما عرضه آن به بازار به‌این‌زودی‌ها صورت نخواهد گرفت.

خبرکاو