اخبار, فناوری, گوشی

لینکدین صدها شغل را کاهش می دهد، اپلیکیشن چینی را برای همیشه می بندد

رایان روسلانسکی، مدیرعامل لینکدین، علی‌رغم «درگیر شدن رکورد در پلت‌فرم» اعلام کرده است که ۷۱۶ کارمند اخراج خواهند شد که ۴ درصد از نیروی کار را تشکیل می‌دهند (از طریق Layoffs.fyi (در برگه جدید باز می‌شود) .

در یادداشتی که با کارمندان لینکدین به اشتراک گذاشته شده (در برگه جدید باز می شود) ، تعداد بیشتری از کارکنان فناوری در چند ماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ به طور کلی اخراج شده اند، اگرچه دلیل دقیق کاهش هزینه های لینکدین همچنان مبهم است.

روسلانسکی در نامه خود به کارمندان «تغییر رفتار مشتری و رشد درآمد آهسته‌تر» را مقصر دانسته و هیچ اشاره‌ای به افزایش هوش مصنوعی که در هفته‌های اخیر بر مشاغل جهان تأثیر گذاشته است، نمی‌کند.

لینکدین قطع می کند

سازمان تجارت جهانی (GBO) این شرکت اولین مورد از دو عملیاتی است که با اعلام اخیر در دست تحلیل قرار گرفته است. این تغییرات باعث می‌شود که تیم‌ها با کاهش لایه‌های مدیریتی به نام چابکی بهتر، نزدیک‌تر با هم کار کنند.

با این حال، با توجه به مجموعه مهارت‌های جدید مورد نیاز برای تغذیه اشتهای رو به رشد و به ظاهر سیری ناپذیر LinkedIn برای هوش مصنوعی، بیش از ۲۵۰ نقش جدید در نظر گرفته شده است که یک سوم از مجموع مازاد کاری خالص را کاهش می‌دهد و آن را به مرز ۵۰۰ کاهش می‌دهد. .

در کنار کاهش کارگران، لینکدین همچنین اعلام کرد (در برگه جدید باز می شود) برنامه مشاغل محلی چین، InCareer، قرار است تا اوایل آگوست ۲۰۲۳ حذف شود.

در این اطلاعیه آمده است: «علیرغم پیشرفت اولیه ما، InCareer با رقابت شدید و فضای چالش برانگیز اقتصاد کلان روبرو شد که در نهایت ما را به تصمیم برای توقف خدمات رساند.

به کاربران تا ۹ آگوست فرصت داده شده تا اطلاعات خود را دانلود کنند و پس از آن حذف خواهند شد. همچنین به آنها یادآوری می‌شود که سایر آپشن های لینکدین بی‌تأثیر خواهند ماند.

برنامه ای برای سال مالی پیش رو قرار است در هفته های آینده اعلام شود، اگرچه شرکت متعلق به مایکروسافت قبلاً نشان داده است که پیش بینی می شود این چالش ها ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *