متن خبر

لینوکس کرنل 6.2 اینجاست و اکنون از تراشه های Apple M1 پشتیبانی می کند

لینوکس کرنل 6.2 اینجاست و اکنون از تراشه های Apple M1 پشتیبانی می کند

اخبارلینوکس کرنل 6.2 اینجاست و اکنون از تراشه های Apple M1 پشتیبانی می کند
شناسهٔ خبر: 268829 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

نسخه 6.2 سیستم عامل لینوکس منتشر شده است، و در حالی که کسانی که انتظار اضافه شدن ویژگی های گسترده را دارند ممکن است ناامید شوند، یک تغییر برای بسیاری برجسته خواهد بود.

در یک پست وبلاگ کوتاه (در برگه جدید باز می شود) ، لینوس توروالدز، بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی لینوکس توضیح داد که پیش از انتشار، چند اصلاح کوچک وجود داشت، و اظهار داشت: «من قرار نبود آخرین مورد را اعمال کنم. وصله‌های دقیقه‌ای که به‌طور فعال توسط نگهبانان تحت فشار قرار نمی‌گرفتند.

از آنجایی که هیچ چیز به اندازه تاخیر در انتشار نسخه 6.2 قابل توجه نبود، توروالدز بيان کرد که هرگونه لمسی که اعمال نشده باشد "باید برای پایداری ظاهر شود."

لینوکس 6.2

پنجره ادغام 6.3 قبلاً باز شده است، اما توروالدز مانند همیشه از آزمایش کنندگان خواسته است تا نسخه 6.2 را تحلیل کنند تا مطمئن شوند که همه چیز به خوبی اجرا می شود.

او بيان کرد که ممکن است یک "انتشار LTS سکسی" نباشد، اما این نوع از "هسته های عابر پیاده" به اندازه هر آزمایش دیگری نیاز دارند.

این شاید به لطف کار توسعه دهندگان لینوکس آساهی، این واقعیت را نادیده بگیرد که سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس اکنون بر روی طیف گسترده ای از سیلیکون اختصاصی اپل، از جمله تراشه های M1 Pro، M1 Max و M1 Ultra پشتیبانی می شوند.

تراشه‌های سری M اپل خبر خوبی برای طرفداران سرسخت macOS بوده‌اند و عملکرد قابل‌توجهی را در تمام جنبه‌های پردازش و کارایی به ارمغان آورده‌اند، با این حال آنها مانعی برای سایر برنامه‌های سخت‌افزاری ایجاد کرده‌اند.

پشتیبانی خط اصلی لینوکس به اخبار اخیر می پیوندد که ویندوز 11 اکنون در مک های مبتنی بر M1 و M2 از طریق نرم افزار ماشین مجازی Parallels 18 در دسترس است.

اگرچه خبر خوبی است، اما مشخص نیست که این چه معنایی برای نقشه راه لینوکس در آینده دارد. در حالی که پشتیبانی چند میلیارد دلاری ویندوز و macOS را ندارد، مجموعه برنامه‌نویسان مصمم آن احتمالاً به کار بر روی سازگاری گسترده‌تر برای نسخه‌های بعدی ادامه خواهند داد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است