متن خبر

لوگوهای استفاده نشده مایکروسافت برای ویندوز XP به طرز لذت بخشی عجیب و غریب هستند

لوگوهای استفاده نشده مایکروسافت برای ویندوز XP به طرز لذت بخشی عجیب و غریب هستند

اخبارلوگوهای استفاده نشده مایکروسافت برای ویندوز XP به طرز لذت بخشی عجیب و غریب هستند
شناسهٔ خبر: 267955 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

اگرچه لوگوی ویندوز XP بسیار محبوب در حال حاضر نمادین در نظر گرفته می شود، اما ممکن است ظاهر متفاوتی داشته باشد.

ویندوز XP در سال 2001 چرخش سه بعدی را بر روی لوگوی کلاسیک سیستم عامل معرفی کرد، اما طبق آژانس Creative Frog Design و گزارش CreativeBloq ، این چرخش به راحتی می‌توانست یک احیای کامل لوگو باشد. کیسی پاتر ، مدیر خلاقیت، اظهار داشت که مایکروسافت برای لوگوی سیستم عامل بعدی خود به سراغ آنها آمده است.

علامت ویندوز برای حفظ ارزش ویژه برندی که در تاریخ طولانی خود به دست آورده بود و در عین حال بیانگر سیر تکاملی به سمت یک نام تجاری انعطاف‌پذیرتر و کاربرپسند بود، نیاز داشت. در نتیجه، Frog Design 50 لوگوی مختلف را برای این غول فناوری ارائه کرد که بین «تغییرات ساده تا رادیکال» قرار داشت.

شما می توانید طرح های لوگو را در زیر مشاهده کنید، و دیدن اینکه برخی از این نسخه ها چقدر منحصر به فرد هستند واقعاً شگفت انگیز است.

خطرات پنهان ویندوز XP

بر کسی پوشیده نیست که ویندوز XP، با گذشت بیش از دو دهه از انتشار اولیه، هنوز یکی از محبوب ترین سیستم عامل های مایکروسافت است. درست در سال 2021، Lansweeper متوجه شد که از 50 میلیون دستگاه دارای سیستم عامل ویندوز، از ویندوز XP استفاده می کنند که حدود 1.5 میلیون دستگاه است.

و این به رغم این واقعیت است که مایکروسافت پشتیبانی از XP را در اوایل آوریل 2014 متوقف کرد. و اگرچه خوب است که از طریق اطلاعات جدیدی مانند این به سیستم عامل نگاهی بیاندازیم، یادآوری این نکته نیز حیاتی است که زمان آن رسیده است که XP را کنار بگذاریم. خوب

و در حالی که قابل درک است که مردم تمایلی به کنار گذاشتن سیستم عامل آشنا ندارند، اجرای XP در این روزگار یک خطر بزرگ امنیت سایبری است زیرا قدیمی است و در برابر جدیدترین حملات سایبری محافظت نشده است. و فقط رایانه‌های شخصی و کاری در معرض خطر نیستند، زیرا بسیاری از این دستگاه‌ها هنوز سیستم عامل را اجرا می‌کنند در زیرساخت‌های حیاتی هستند.

در سال 2014، تخمین زده شد که 95٪ از دستگاه های خودپرداز جهانی هنوز از ویندوز XP استفاده می کنند و تعداد قابل توجهی از آنها هنوز هم تا به امروز از آن استفاده می کنند. در سال های گذشته نیز حملات قابل توجهی وجود داشته است، از باج افزار بدنام WannaCry گرفته تا حمله به بیمارستان سلطنتی ملبورن در استرالیا.

نوستالژی خوب است، اما بهتر است به طرح‌های اولیه نگاه کنیم. در غیر این صورت، وقت آن است که به جلو بروید و زمان حال را در آغوش بگیرید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است