متن خبر

قیمت یک پرس باقالی پلو 9 سال پیش چند بود؟

قیمت یک پرس باقالی پلو 9 سال پیش چند بود؟

شناسهٔ خبر: 454825 -
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، این روزها فصل سوم پایتخت از شبکه‌ی آی فیلم در حال پخش است. در این قسمت ، هما سعادت همسر نقی معمولی در یک تهیه غذا که خود راه انداخته مشغول به کار است و تصویری از وی در کنار فهرست قیمت اقلام خوراکی نشان می‌دهد موج تورم چگونه قیمت‌ها را در کمتر از ۱۰ سال غیرقابل باور کرده است .

 این روزها خرید یک آدامس هزینه‌ای بیش از پانزده هزار تومان روی دست خریدار می‌گذارد. ارزان‌ترین آدامس‌ها در بازار ایران کمتر از پانزده هزار تومان قیمت ندارند و اغلب آدامس‌های استاندارد بین سی تا پنجاه هزار تومان فروخته می‌شوند .

 یک عدد بیسکویت کوچک رنگارنگ قیمتی در حدود سه هزار تومان دارد به این ترتیب بهای یک بیسکویت رنگارنگ ۱۴ گرمی با یک پرس چلو خورش قیمه در سال ۱۳۹۳ برابری می‌کند.

 در تصویر قیمت غذاها را ملاحظه می‌کنید .

۹سال پیش یک پرس باقالی پلو چند بود؟

 در شرایطی بهای هر پرس باقالی پلو با گوشت برابر با ۷۵۰۰ تومان درج شده است که امروزه خرید یک پرس باقالی پلو با گوشت هزینه‌ای برابر با ۴۰۰ هزار تومان دارد. یک پرس پلوخورش قیمت در ارزان‌ترین تهیه‌غذاها در تهران حدود ۱۰۵ هزار تومان است. یک سیخ کباب کوبیده نیز قیمتی کمتر از ۵۰ هزار تومان ندارد.

 به این ترتیب تنها بهای یک پرس چلو خورش بیش از ۲۹۰۰ درصد رشد کرده است. این رشد قیمت برای غذاهای گوشتی به مراتب بیشتر است. افزاش شدید بهای گوشت قرمز و مرغ سبب شده است میزان افزاش قیمت غذایی چون باقالی پلو و گوشت در حدود پنج هزار درصد باشد.

 غذا در ایران یکی از بالاترین تورم تورم‌ها را در سال‌های جاری تجربه کرده است.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است