سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

قیمت رانا پلاس اندکی افزایش یافت + جدول مهرماه ۱۴۰۲

ایران‌خودرو قیمت رانا پلاس را برای مهرماه ۱۴۰۲ افزایش داد. پس متقاضیان سامانه یکپارچه که موعد تحویل خودرو آن‌ها مهرماه ۱۴۰۲ است، رانا پلاس را با قیمت جدید تحویل خواهند گرفت. بهای این خودرو در مقایسه با گذشته، حدود ۷ میلیون تومان افزایش یافته است که رشد ۲.۱ درصدی را نشان می‌دهد. با توجه به اعلام قیمت محصولات جدید سایپا، خرید رانا پلاس درحال‌حاضر ارزش گفت ه بسیاری برای متقاضیان این خودرو خواهد ...

ایران‌خودرو قیمت رانا پلاس را برای مهرماه ۱۴۰۲ افزایش داد. پس متقاضیان سامانه یکپارچه که موعد تحویل خودرو آن‌ها مهرماه ۱۴۰۲ است، رانا پلاس را با قیمت جدید تحویل خواهند گرفت. بهای این خودرو در مقایسه با گذشته، حدود ۷ میلیون تومان افزایش یافته است که رشد ۲.۱ درصدی را نشان می‌دهد. با توجه به اعلام قیمت محصولات جدید سایپا، خرید رانا پلاس درحال‌حاضر ارزش گفت ه بسیاری برای متقاضیان این خودرو خواهد داشت.

جدول قیمت رانا پلاس و تغییرات آن:

خودرو قیمت قبل (تومان) قیمت جدید (تومان)
رانا پلاس ۳۲۲.۰۰۰.۰۰۰ ۳۲۹.۱۳۴.۰۰۰

رانا پلاس نسخه به‌روز‌شده و مدرن‌تری از رانا است. رانا نیز یک پروژه ناتمام ایران‌خودرو طی دهه ۱۳۸۰ بود که در دهه ۱۳۹۰ به‌عنوان تیپ ارزان‌تر و ساده‌تر پژو ۲۰۶ صندوقدار وارد بازار شد. ایران‌خودرو از سال ۱۳۹۹، رانا پلاس را همراه با سورن پلاس وارد سبد محصولات خود کرد.

بیشتر تغییرات این خودرو در بخش ظاهری رخ داده‌اند و البته امکانات بیشتری نیز به رانا پلاس گفت ه شده است. برای مثال، این خودرو اکنون فرمان مشابه پژو ۲۰۷ دارد که به دکمه‌های کنترلی سیستم صوتی مجهز است. رانا پلاس اکنون کروز کنترل را نیز در اختیار راننده خود قرار می‌دهد. سیستم پخش این خودرو نیز تغییر کرده و به بلوتوث مجهز شده است. بااین‌حال، همچنان خبری از نمایشگر سیستم صوتی برای این خودرو نیست. داشبورد این خودرو نیز همانند گذشته از پلاستیک خشک ساخته شده است، البته رودری‌ها نسبت به گذشته بهبود یافته‌اند.

رانا پلاس همانند تیپ‌های پیشین رانا،‌ به پیشرانه TU5 مجهز است که حداکثر ۱۰۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. گیربکس پنج‌سرعته دستی نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو بر عهده دارد. فرمان رانا پلاس از نوع هیدرولیک است، به همین دلیل برای در اختیار گرفتن فرمان برقی یا گیربکس شش‌سرعته دستی، باید نسبت به خرید تیپ گران‌تر این خودرو موسوم به رانا پلاس پانوراما اقدام کنید. درحال‌حاضر قیمت رانا پلاس در بازار آزاد حدود ۵۰۰ میلیون تومان است. نسخه شش دنده این خودرو نیز ۵۵۰ تومان در بازار آزاد قیمت دارد.