سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

قیمت بیت کوین از 50 هزار دلار فراتر رفت

در ادامه روند صعودی بزرگ‌ترین رمزارز بازار، قیمت بیت کوین در معاملات امروز به بالای 50 هزار دلار رسید. این ارز دیجیتال ظاهراً از ابتدای سال 2024 رشدی در حدود 16 درصد را تجربه کرده و تقریباً به سطح دسامبر سال 2021 برگشته است. براساس اطلاعات صرافی‌های معتبر نظیر بایننس، بیت کوین در حال حاضر در حوالی 50,100 دلار معامله می‌شود و در مقیاس روزانه رشدی 3.73 درصدی را تجربه کرده است. همزمان با رشد این رمزارز، سایر ارزهای دیجیتال هم ...

در ادامه روند صعودی بزرگ‌ترین رمزارز بازار، قیمت بیت کوین در معاملات امروز به بالای 50 هزار دلار رسید. این ارز دیجیتال ظاهراً از ابتدای سال 2024 رشدی در حدود 16 درصد را تجربه کرده و تقریباً به سطح دسامبر سال 2021 برگشته است.

براساس اطلاعات صرافی‌های معتبر نظیر بایننس، بیت کوین در حال حاضر در حوالی 50,100 دلار معامله می‌شود و در مقیاس روزانه رشدی 3.73 درصدی را تجربه کرده است. همزمان با رشد این رمزارز، سایر ارزهای دیجیتال هم رشد نسبتاً خوبی را تجربه کرده‌اند. قیمت اتریوم اکنون با رشد روزانه 6.57 درصدی به حدود 2660 دلار رسیده است.

کارشناسان باور دارند که تأیید اولین صندوق‌های قابل معامله (ETF) بیت کوین جان تازه‌ای به این بازار بخشیده است. اگرچه استفاده از این صندوق‌ها در آغاز با تردیدهایی از سوی سرمایه‌گذاران همراه بود، اما حالا به‌نظر می‌رسد که شرایط روند بهتری پیدا کرده است. پیش‌تر در گزارشی اعلام شده بود که ارزش صندوق‌های قابل معامله بیت کوین از صندوق‌های قابل معامله نقره فراتر رفته است.

افزون‌براین، رشد اخیر قیمت بیت کوین را می‌توان مصادف با رشد کلی بازارهای بورس در جهان در نظر گرفت. تحلیلگران معتقدند که کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو می‌تواند شرایط را حتی از این هم بهتر کند.

خبرکاو