سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

قیمت‌ها به افزایش روی خوش نشان دادند/ صعود قیمت درهم امارات و لیر ترکیه

به گزارش اقتصادنیوز، جمهوری آذربایجان مدت‌هاست که جای خود را در میان مقاصد گردشگری پرطرفدار ایرانیان باز کرده است و به یکی از انتخاب‌های اصلی گردشگران تبدیل شده است؛ اتفاقی که در تعطیلات نوروزی امسال هم شاهد آن بوده‌ایم و برخی از مسافران تصمیم به سپری کردن اوقات فراغت خود در این کشور گرفته‌اند. ...

به گزارش اقتصادنیوز، جمهوری آذربایجان مدت‌هاست که جای خود را در میان مقاصد گردشگری پرطرفدار ایرانیان باز کرده است و به یکی از انتخاب‌های اصلی گردشگران تبدیل شده است؛ اتفاقی که در تعطیلات نوروزی امسال هم شاهد آن بوده‌ایم و برخی از مسافران تصمیم به سپری کردن اوقات فراغت خود در این کشور گرفته‌اند.

طبق آنچه وقار بایراموف، عضو کمیته سیاست اقتصادی، صنعت و کارآفرینی پارلمان جمهوری آذربایجان به تازگی اعلام کرده است؛ در دو ماه اول سال 2024، تعداد گردشگران وارد شده به آذربایجان در مقایسه با زمان مشابه سال قبل 46.7 درصد افزایش یافته است و در مجموع به 341 هزار نفر رسیده است.

در این مدت، کشورهای روسیه، ترکیه و ایران به ترتیب با 26.8 درصد، 19.9 درصد و 9.8 بیشترین میزان ورود گردشگر را به جمهوری آذربایجان داشته اند. این در حالیست که چین در سال 2023 پیشتاز بود و بیشترین میزان مسافر را به این کشور فرستاد. بنابر اعلام بایراموف، میزان ورود مسافران ایرانی به جمهوری آذربایجان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشد 1.6 برابری برخوردار بوده است؛ اتفاقی که نه تنها به واسطه سهولت رفت و آمد به جمهوری آذربایجان صورت گرفته است، بلکه ناشی از اقدامات موثر این کشور در جذب گردشگران و بهبود امکانات رفاهی و تفریحی است.

استقبال ایرانیان از سفر به جمهوری آذربایجان عاملی شد تا آخرین قیمت منات؛ واحد پول رسمی این کشور در بازار ارز تهران را مرور کنیم و در اختیار مسافران بگذاریم.

قیمت منات آذربایجان امروز 8 فروردین 1403

امروز قیمت منات آذربایجان در جریان معاملات بازار ارز تهران خلاف روند روز گذشته افزایش یافت و با ورود دوباره به کانال 36 هزار تومان، 36120 تومان ارزش گذاری و معامله شد.

منات آذربایجان در جریان فعالیت روز گذشته بازار تهران 35780 تومان قیمت خورده بود تا بدین ترتیب 340 تومان رشد داشته باشد.

منات آذربایجان

قیمت درام ارمنستان در بازار

قیمت درام ارمنستان در جریان مبادلات ارزی بازار تهران به مانند منات شیب صعودی را در پیش گرفت و با تجربه رشد نامحسوس یک تومانی نسبت به معاملات روز گذشته، 155 تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار و درهم  امروز چهارشنبه ۸  فروردین ۱۴۰۳/ ثبات قیمت ها +جدول

همچنین نرخ برابری درام ارمنستان با دلار آمریکا در بازار ارز تهران امروز 394.71 است.

آخرین نرخ لیر ترکیه امروز

در ترکیه؛ دیگر کشور پرطرفدار ایرانیان در ایام نوروز هم قیمت لیر روند افزایشی را دنبال کرد و با تجربه رشد 10 تومانی در مقایسه با آنچه در معاملات روز پیش سپری کرد؛ 1915 تومان خرید و فروش شد.

لیر ترکیه هم به تبع روند حاکم بر بازار تهران در روزهای گذشته، شیب نزولی قیمت را تجربه کرده بود.

اقتصاد ترکیه

نرخ امروز دینار عراق

امروز دینار عراق که همواره با ثبات در معاملات دست و پنجه نرم می کند هم به تبعیت از جریان صعودی بازار ارز، گران شد و با افزایش یک تومانی قیمت؛ 47 تومان قیمت گذاری شد.

امروز همچنین نرخ برابری هر دینار عراق با دلار آمریکا به 0.001 رسید که در مقایسه با روز گذشته تغییری نداشته است.

قیمت امروز ریال عمان

بازار ارز تهران در حالی معاملات امروز را سپری کرد و به پایان رساند که قیمت ریال عمان بالا رفت و به 160060 رسید. ریال عمان روز پیش 158,590 نرخ گذاری شده بود و بدین ترتیب امروز افزایش ارزش هزار و 470 تومانی را تجربه کرده است.

ریال عمان

آخرین قیمت درهم امارات در بازار

امروز همچنین قیمت درهم امارات هم در پایان مبادلات ارزی معامله گران، به افزایش پاسخ مثبت داد و با رشد 156 تومانی که تجربه کرده است، 16804 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

نرخ برابری درهم امارات با دلار آمریکا هم 0.272 است و بدون تغییر در مقایسه با روز پیش باقی مانده است.

قیمت امروز لاری گرجستان

بازار ارز تهران در نهایت هشتمین روز از فروردین را در حالی سپری کرد که قیمت لاری گرجستان هم چاره‌ای جز صعود نداشت. هر لاری که روز پیش 22670 تومان نرخ گذاری شده بود، با تجربه افزایش 220 تومانی، 22890 تومان قیمت خورد و معامله شد.

خلاصه معاملات امروز بازار ارز تهران حکایت از آن دارد که قیمت ها خلاف روند دو روز گذشته دست از روند نزولی برداشتند و به روند صعودی پاسخ مثبت دادند. نکته جالب توجه امروز صعود دسته جمعی همه ارزها نسبت به روز پیش است که در نوع خود اتفاقی بدیع و جالب توجه است.

خبرکاو