متن خبر

قول مساعد برای پیگیری مشکلات معدن خوسف در مجلس

قول مساعد برای پیگیری مشکلات معدن خوسف در مجلس

اخبارقول مساعد برای پیگیری مشکلات معدن خوسف در مجلس
شناسهٔ خبر: 110746 -
خبرکاو:

حسین خسروی اسفزار، امروز دوشنبه ۹ تیر در بازدید از معادن طلا و مس شهرستان خوسف به همراه خوسف و تعدادی از مسئولان محلی، اظهار کرد: هم اکنون کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و لذا همه مسئولان برای پیروزی در این برهه از زمان باید در کنار هم باشند تا شاهد رونق و توسعه باشیم.

به گزارش ایسنا، خسروی اسفزار با بیان اینکه معادن یکی از پیشران‌های توسعه خراسان جنوبی است، بیان کرد : مشکلات معدن طلای شادان خوسف در استان پیگیری و اگر نیاز باشد از طریق مجلس و وزارتخانه صمت دنبال می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، هنچنین در جمع مردم روستای علی آباد زارعین خوسف حضور یافت و ادامه داد: هدف از این بازدید، آشنا شدن با مشکلات و پتانسیل‌های خوسف است، لذا مشکلات توسط مدیران مربوطه احصا و رصد خواهد شد.

خسروی اسفزار تصریح کرد: وظیفه نماینده مردم، اجرایی کردن امور نیست؛ بلکه وظیفه یک نماینده نظارت و قانون گذاری است تا در توسعه روستا به نفع مردم عمل کند.

 در این روستا مشکلاتی در خصوص ممیزی و واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی، واگذاری زمین برای احداث مسکن، احداث سیل بند در حاشیه روستا، بکار گیری جوانان در معادن منطقه از سوی مردم مطرح شد.

از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این روستا تعویض لوله‌های فرسوده شبکه آبرسانی بود چراکه به بیان کرد ه اهالی این روستا، آبرسانی به روستای علی آباد زارعین از سال ۱۳۶۶ انجام شده است که هم اکنون فرسوده و هدر رفت آب بالایی دارد.

اهالی روستای علی آباد زارعین با اشاره به تردد خودروهای سنگین حمل مواد معدنی از معادن منطقه و تخریب این جاده، درخواست روکش جاده ماژان و ارتقای جاده روستایی به جاده اصلی را مطرح کردند.

تقویت زیرساخت‌های اینترنت در روستای علی آباد زارعین، کانال کشی آب برای توسعه بخش کشاورزان، اجرای سیستم‌های آبیاری نوین و تحت فشار از دیگر درخواست‌های اهالی این روستا بود.

 
انتهای پیام 

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو