سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

قمار ژکو اینترمیلان بر میلان نتیجه داد زیرا دربی دلا مدونینا به اوج جدیدی رسید.

iimg2Fphoto2F20232F05102Fr1171312_1296x729_162D9.jpg
میلان - اینترمیلان با پیروزی ۲-۰ مقابل رقیب آث میلان در ورزشگاه سن سیرو، کنترل نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را در روز چهارشنبه به دست گرفت. شاگردان سیمئونه اینزاگی در یک جو مهیب تیم "میهمان" بودند، اما با مخالفت با تماشاگران متخاصم توانستند تنها پس از ۱۱ دقیقه با دو گل پیش بیفتند، زیرا ادین ژکو با یک ضربه والی خیره کننده از کرنر هاکان کالهان اوغلو قبل از هنریک مخیتاریان ، دروازه را باز کرد. مزیت خود ...

میلان - اینترمیلان با پیروزی ۲-۰ مقابل رقیب آث میلان در ورزشگاه سن سیرو، کنترل نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را در روز چهارشنبه به دست گرفت.

شاگردان سیمئونه اینزاگی در یک جو مهیب تیم "میهمان" بودند، اما با مخالفت با تماشاگران متخاصم توانستند تنها پس از ۱۱ دقیقه با دو گل پیش بیفتند، زیرا ادین ژکو با یک ضربه والی خیره کننده از کرنر هاکان کالهان اوغلو قبل از هنریک مخیتاریان ، دروازه را باز کرد. مزیت خود را دوچندان کرد.

اینتر به شورش ادامه داد زیرا مخیتاریان به تیرک دروازه برخورد کرد تا اینکه اسماعیل بناسر در دقیقه ۱۸ مصدوم شد. نراتزوری فکر می‌کردند که در دقیقه ۳۱ یک پنالتی داشتند که لائوتارو مارتینز زیر یک چالش از Simon Kjaer به زمین رفت. داور اسپانیایی خسوس گیل مانزانو در ابتدا ضربه نقطه را اعلام کرد اما تصمیم خود را در مورد تحلیل VAR لغو کرد.

میلان پس از شروع مجدد بهبود پیدا کرد زیرا براهام دیاز یک شوت ۲۰ یاردی را با فاصله کمی به بیرون زد تا اینکه جونیور مسیاس جایگزین، به جای بناسر، تلاش خود را از موقعیتی امیدوارکننده خارج کرد. ژکو در سمت دیگر توسط مایک میگنان ، دروازه بان میلان، قبل از اینکه ساندرو تونالی به تیر دروازه برخورد کند، در حالی که شاگردان استفانو پیولی تلاش می کردند تا اختلاف را کاهش دهند، از این بازیکن محروم شد.

در عوض، آن‌ها تا دقیقه ۸۱ نتوانستند ضربه‌ای به سمت دروازه بزنند و با کار دشواری روبرو هستند زیرا اینتر به طور محکم در حال صعود است و هدفشان رسیدن به اولین فینال لیگ قهرمانان اروپا از سال ۲۰۱۰ است.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا و موارد دیگر (ایالات متحده)
- در ESPN+ بخوانید: بعد مسی چه خواهد شد؟ در حال تجزیه و تحلیل گزینه های او


واکنش سریع

۱. اینتر در یک شب باشکوه سن سیرو کنترل را به دست می گیرد

صحبت‌های پیش‌بازی درباره‌ی بازی‌ای بود که می‌توانست زیر بار تاریخ و اهمیت خود کمان کند. میلان هفت بار قهرمان، اینتر سه بار قهرمان شده است. هر دوی آنها در تاریخ این رقابت ها غوطه ور هستند و در یکی از ورزشگاه های نمادین اروپا یک نیمه نهایی لذت بخش را به نمایش گذاشتند - ۲۳۶مین دیدار آنها در ۱۱۴ سال اما اولین دربی میلان در لیگ قهرمانان اروپا از سال ۲۰۰۵.

و از آنجایی که هر دو تیم امسال در سری آ دست و پنجه نرم می کنند، هیچ کدام نمی توانند با قطعیت بگویند چه زمانی ممکن است دوباره اینجا باشند. پس از دو سال کسب اسکودتو - اینتر در سال ۲۰۲۱، میلان سال گذشته - ناپولی با اولین قهرمانی خود در سری آ توجهات را به خود جلب کرد، اما چه راهی برای پس گرفتن آن با یک بازی به این بزرگی.

برخی انتظار داشتند که در نتیجه این اتفاق بی‌سابقه باشد، اما در نهایت، این موقعیت تنها روی یک تیم تأثیر گذاشت. میلان در ۶ بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان فقط یک گل دریافت کرده بود اما در ۱۱ دقیقه در اینجا ۲-۰ شکست خورده بود. استحکام دفاعی آنها تبخیر شد، نمونه‌ای از گل دوم اینتر بود، در حالی که گارد عقب میلان مانند دریای سرخ از هم جدا شد و به مخیتاریان اجازه داد که هکتارها فضا را پیدا کند.

اینتر اخیراً در فرم بهتری قرار داشت و در پنج بازی اخیر خود در همه رقابت‌ها پیروز شده بود، اما این به تنهایی دلیلی برای شکاف بین این دو تیم نبود، حتی اگر میلان در دوره دوم تا حدودی پیشرفت کرد.

اینتر سه شنبه آینده به عنوان تیم میزبان با اکثریت تماشاگران برتری خواهد داشت. به طرز عجیبی، شاید جو پر شور میلان را مهار کرده بود. قبل از موفقیت اخیر خود، مردم محلی در مورد la maglia è pesante - وزن پیراهن صحبت می کردند. شاید فقط یک شب تعطیل بود. یا شاید روسونری کمی آن وزن را احساس کرد.

۲. قمار ژکو بر لوکاکو نتیجه می دهد

در کنار اینکه مارسلو بروزوویچ یا هاکان کالهان اوغلو را در خط هافبک بازی کند، بزرگترین معضل انتخابی سیمونه اینزاگی سرمربی اینتر این بود که آیا ادین ژکو یا روملو لوکاکو را در کنار لائوتارو مارتینز در خط حمله قرار دهد. اینزاگی ژکو را انتخاب کرد و این چه چیزی بود.

در واقع، کالهان اوغلو و ژکو به طرز فوق‌العاده‌ای برای گل ابتدایی اینتر با هم ترکیب شدند، یک گل عالی که ژکو را به دومین بازیکن مسن‌ترین بازیکنی تبدیل کرد که در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا (پس از رایان گیگز برای منچستریونایتد ) در سن ۳۷ سالگی گلزنی می‌کند. ۵۴ روز.

لوکاکو تجربه زیادی دارد اما شجره نامه ژکو در این رقابت ها برجسته شد -- او اکنون در هر سه نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا که در دوران حرفه ای خود بازی کرده است گلزنی کرده است. ترکیب مارتینز و ژکو اوایل برای میلان خیلی زیاد بود. تا نیمه، اینتر موفق شد ۱۱ شوت بزند - بالاترین تعداد شوت میلان در سن سیرو از می ۲۰۱۷ مقابل آ اس رم ، زمانی که ژکو دو گل در ۴۵ دقیقه ابتدایی پیروزی ۴-۱ به ثمر رساند.

ژکو یک فرصت طلایی برای کشتن تساوی را در هشت دقیقه نیمه دوم از دست داد، پس از اینکه دروازه بان میلان، مایک میگنان، به طرز هوشمندانه ای جلوی پای او را مهار کرد، اما تاثیر کلی کروات تا حد زیادی باعث شد تا این تساوی به نفع اینتر تغییر کند.

اینزاگی مدتهاست که به عنوان یک متخصص جام شهرت پیدا کرده است و این عملکرد هوشمندانه اینتر فقط آن را افزایش می دهد.

۳. جرقه لائو در حالی که میلان تلاش می کرد از دست رفت

رافائل لئو به دلیل مشکل عضلانی از بازی خارج شد، اما باشگاه تلاش کرد تا با اعلام اینکه ستاره پرتغالی با امضای قراردادی ۵ ساله جدید به ماه ها گمانه زنی ها پایان داده است، روح او را چند ساعت قبل از شروع بازی به کار بگیرد. الکسیس سیلمیکرز وظیفه سختی را برای جانشینی لیائو بر عهده گرفت که در این فصل ۱۳ گل و ۱۰ پاس گل در تمامی رقابت ها به ثبت رسانده است.

لحظاتی قبل از نیمه تمام بود که عملکرد Saelemaekers را در بر گرفت. با برداشتن توپ از جناح چپ، او به داخل زمین رانندگی کرد، یک طرف و سپس به طرف دیگر جک زد، اما در نقطه ای که نیاز به تولید محصول نهایی داشت، توپ را به دنزل دامفریز از دست داد. ناله های سکوها گویای همه چیز بود. لئو با سر در دستانش روی خط تماس در یک نقطه در طول نیمه اول وحشتناکی که میلان در تلاش برای ایجاد هرگونه تهدید هجومی مداوم بود، تصویر شد.

اگرچه آنها در نیمه دوم پیشرفت کردند و درست بعد از یک ساعت از طریق ساندرو تونالی به تیر دروازه اصابت کردند، Saelemaekers قبلاً با آن امتیاز تعویض شده بود. فقدان استعداد تنها تقصیر او نبود، اما این نشان دادن فقط نشان داد - اگر لازم بود - میلان چقدر ناامید خواهد بود تا مطمئن شود لئو برای بازی برگشت هفته آینده آماده است.


بهترین و بدترین بازیگران

بهترین: ادین ژکو، FW، اینترمیلان
گل افتتاحیه فوق العاده اینتر را در مسیر خود قرار داد و تمام شب خطرناک به نظر می رسید.

بهترین: لائوتارو مارتینز، FW، اینترمیلان
انرژی ثابتی که باعث ایجاد مشکل در مالکیت توپ می شد و بدون آن پرس شدید می کرد - پنج تکل او بسیار عالی بود.

بهترین: الساندرو باستونی ، دی اف، اینترمیلان
حضور آرام در عقب و یک حمله عالی رو به جلو داشت که فرصت خوبی برای ژکو ایجاد کرد.

بدترین: فیکایو توموری ، دی اف، آث میلان
در نیم ساعت ابتدایی توسط ژکو و مارتینز با سهولت شرم آور شکست خورد و هرگز قدرت خود را به دست نیاورد.

بدترین: الکسیس سیلمیکرز، اف دبلیو، آث میلان
فقط ۱۱ پاس از ۲۰ پاس را انجام داد و درست قبل از شروع ساعت با دیووک اوریگی جایگزین شد.

بدترین: اولیویه ژیرو ، اف دبلیو، آث میلان
انصافاً سرویس زیادی دریافت نکرد اما فقط ۴۶.۷٪ از دوئل های خود را برد و ۹ پاس از ۱۵ پاس را انجام داد.


نکات برجسته و لحظات قابل توجه

سن سیرو در آستانه بازی خیمه شب بازی چهارشنبه باور نکردنی به نظر می رسید.

سن سیرو آماده است. pic.twitter.com/29Uy4DV6Uu

- جیمز اولی (@JamesOlley) 10 مه ۲۰۲۳

ادین ژکو، در سن ۳۷ سالگی، بار دیگر با این تلاش آکروباتیک، کوروا ساد را تنها هشت دقیقه خاموش کرد.

"یک گل شایسته لحظه!"

ادین جکو ۳۷ ساله با پایانی خیره کننده. 🍷 pic.twitter.com/RpbKtJiTcS

— CBS Sports Golazo ⚽️ (@CBSSportsGolazo) 10 مه ۲۰۲۳

یک ستاره کهنه کار دیگر با هنریخ مخیتاریان ۳۴ ساله که با این پایان صاف به اینتر برتری می دهد.

دو گل در سه دقیقه.

INTER در حال پرواز هستند. 💥 pic.twitter.com/9K6yD4wZsu

— CBS Sports Golazo ⚽️ (@CBSSportsGolazo) 10 مه ۲۰۲۳

بعد از بازی: صحبت های مدیران و بازیکنان

ادین ژکو، بازیکن اینترمیلان، به BT Sport: "احساس بسیار خوبی است، به خصوص به این دلیل که دربی است. ما خارج از خانه روی کاغذ بازی کردیم. این یک نتیجه عالی برای ما است. "

فیکایو توموری، بازیکن آث میلان، به BT Sport: "مدتی طول کشید تا به بازی برگردیم. کمی اضطراب در تیم وجود داشت. در چنین بازی‌ای شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید."


آمارهای کلیدی (ارائه شده توسط تحقیقات آمار و اطلاعات ESPN)

- اینترمیلان اکنون برای اولین بار از فصل ۱۹۷۹-۱۹۸۰ سه پیروزی متوالی مقابل آث میلان از طریق تعطیلی کسب کرده است. چهارشنبه اولین پیروزی اینتر بر رقبای خود در یک رقابت اروپایی (۱W-2L-2D) است.

- ادین ژکو در هر سه بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا که انجام داده گلزنی کرده است: چهارشنبه مقابل میلان و همچنین یک بار در هر بازی از بازی ۲۰۱۸ مقابل لیورپول .

- میلان در ۱۵ دقیقه اول یک بازی لیگ قهرمانان اروپا برای دومین بار و اولین بار از مرحله گروهی ۱۱-۲۰۱۰ در بازی جاده ای مقابل رئال مادرید چندین گل دریافت کرد.


تا بعدی

آث میلان: پنجمین جدول سری آ، آنها شنبه در اسپتیا هستند به دنبال ماندن در شکار برای یک چهار رتبه برتر. سه شنبه به عنوان میهمان برای بازی برگشت مقابل اینتر به سن سیرو بازگشت.

اینترمیلان: با حفظ جایگاه چهارم جدول سری آ، آنها روز شنبه در بازی لیگ قبل از دیدار سه شنبه آینده مقابل روسونری میزبان ساسولو خواهند بود .

خبرکاو