متن خبر

قلدری اج مایکروسافت در حال حاضر آیفون ها و همچنین ویندوز 11 را آلوده کرده است

قلدری اج مایکروسافت در حال حاضر آیفون ها و همچنین ویندوز 11 را آلوده کرده است

اخبارقلدری اج مایکروسافت در حال حاضر آیفون ها و همچنین ویندوز 11 را آلوده کرده است
شناسهٔ خبر: 267722 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

کاربران ویندوز 11 سال هاست که به شدت با مایکروسافت تلاش می کنند تا آنها را مجبور به استفاده از مرورگر وب داخلی Edge کند (به ویندوز 10 باز می گردد) و به نظر می رسد اکنون نوبت کاربران آیفون است که باگ شوند.

همانطور که Windows Latest گزارش می دهد (در تب جدید باز می شود) ، کاربران آیفونی که برنامه ایمیل Outlook مایکروسافت را نصب کرده اند، شروع به مشاهده پاپ آپ هایی می کنند که سعی می کنند آنها را متقاعد کنند که پیوندها و پیوست ها را با استفاده از Microsoft Edge باز کنند، به جای Safari یا هر مرورگر پیش فرض دیگری، مانند به عنوان کروم.

اگر Edge را نصب نکرده‌اید، که احتمالاً برای اکثر کاربران آیفون وجود دارد، صفحه‌ای برای دانلود و نصب مرورگر مایکروسافت به شما نشان داده می‌شود.

می‌توانید پیوندها و اسناد را با استفاده از انتخاب پیش‌فرض خود باز کنید، اگرچه انتخاب گزینه پیش‌فرض خود به نوعی نقطه‌ی پیش‌فرض کردن چیزی را نفی می‌کند. همچنین می‌توانید آن را روی «به یاد داشته باشید» انتخاب کنید تا مجبور نباشید دوباره آن را انجام دهید. با این حال، شما باید این کار را برای هر نوع فایل انجام دهید.

روش های پرخطر

در حالی که هر صاحب آیفونی که از Outlook به جای برنامه ایمیل پیش‌فرض استفاده می‌کند، ممکن است از قبل مستعد استفاده از برنامه‌های مایکروسافت نسبت به برنامه‌های اپل باشد، افراد زیادی وجود خواهند داشت که با آزار و اذیت مایکروسافت خاموش می‌شوند.

کاربران ویندوز ممکن است به تلاش های سنگین مایکروسافت برای ترغیب مردم به استفاده از خدمات و محصولات کمتر محبوب خود مانند Edge و Bing عادت کرده باشند، اما نمی توانم تصور کنم که بسیاری از کاربران آیفون تحت تاثیر قرار بگیرند.

ممکن است در نهایت اثری برعکس آنچه در نظر گرفته شده باشد، داشته باشد، به طوری که کاربران عمداً از استفاده از Edge اجتناب می کنند - و شاید حتی در پاسخ Outlook را حذف نصب کنند.

یکی از مشکلات اساسی تلاش‌های مایکروسافت این است که به جای ساخت محصولی که تصورات مردم را جذب کند و آنها را به استفاده از آن وادار کند، در عوض از دیگر محصولات محبوب‌تر خود به عنوان اسب‌های تروجان استفاده می‌کند تا محصولات کمتر محبوب خود را تقویت کند.

ممکن است خشن به نظر برسد، اما صادقانه بگویم، با وجود اینکه به وضوح مرورگر وب ترجیحی خود را به‌عنوان پیش‌فرض در ویندوز 11 تنظیم کرده‌ام، از اینکه توسط مایکروسافت برای استفاده از Edge استفاده کنم، حالم به هم می‌خورد.

در اسکرین شات Windows Latest که از پاپ آپ در Outlook نشان داده شده است، هیچ توضیحی از سوی مایکروسافت در مورد اینکه چرا کاربر باید از Edge به جای انتخاب پیش فرض خود استفاده کند، وجود ندارد.

تصویری <a href= از برنامه Outlook iOS که از کاربر می خواهد از Edge استفاده کند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UjPdTfzCLByCF9Z64t7Ybe.jpg">

(اعتبار تصویر: آخرین ویندوز / مایکروسافت)

مایکروسافت با صرف زمان بیشتر برای فروش مزایای Edge به کاربران (به هر حال یکی از بهترین مرورگرهای وب است)، به جای تلاش برای نفوذ آن به سیستم ها به روش های دیگر، مایکروسافت شانس بسیار بیشتری برای جلب نظر مردم خواهد داشت.

هیاهویی که در مورد جستجوی جدید Bing مبتنی بر هوش مصنوعی وجود داشت، باعث افزایش علاقه و استفاده ارگانیک در Bing شد - حتی برنامه Bing در iOS ظاهری نادر در بالای نمودار دانلودهای فروشگاه App. این نشان می دهد که وقتی مایکروسافت نشان می دهد که محصولاتش متفاوت و حتی بهتر از رقبای خود هستند، مردم با کمال میل آنها را امتحان می کنند.

با این حال، اجبار کردن آنها به مردم، تأثیر مشابهی نخواهد داشت و امیدوارم مایکروسافت به زودی این درس را یاد بگیرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است