سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

قدرت برنامه نویسی عملکردی را با اکسیر کشف کنید

elixir.png
رویکرد توسعه خود را متحول کنید و قدرت اکسیر و برنامه نویسی کاربردی را با دوره مبتدی جدید ما در آغوش بگیرید. این طراحی شده است تا به شما کمک کند تا برنامه های کاربردی مقیاس پذیر و قابل نگهداری بسازید که قبلاً هرگز نبوده است. ما به تازگی دوره جدیدی را در کانال freeCodeCamp منتشر کردیم که به شما یاد می دهد چگونه برنامه های کاربردی Elixir خود را بسازید و مفاهیم برنامه ...

رویکرد توسعه خود را متحول کنید و قدرت اکسیر و برنامه نویسی کاربردی را با دوره مبتدی جدید ما در آغوش بگیرید. این طراحی شده است تا به شما کمک کند تا برنامه های کاربردی مقیاس پذیر و قابل نگهداری بسازید که قبلاً هرگز نبوده است.

ما به تازگی دوره جدیدی را در کانال freeCodeCamp منتشر کردیم که به شما یاد می دهد چگونه برنامه های کاربردی Elixir خود را بسازید و مفاهیم برنامه نویسی کاربردی را در پروژه های خود به کار ببرید.

Octallium این دوره را توسعه داد. او یک توسعه دهنده با تجربه است و دوره های محبوب دیگری را برای کانال freeCodeCamp به اشتراک گذاشته است.

Elixir، یک زبان برنامه نویسی پویا و کاربردی که بر روی ماشین مجازی Erlang (BEAM) ساخته شده است، همزمانی قابل توجه، تحمل خطا و قابلیت های محاسباتی توزیع شده را ارائه می دهد. الگوی برنامه نویسی عملکردی آن را به گزینه ای ایده آل برای برنامه های کاربردی مقیاس پذیر و قابل نگهداری تبدیل می کند. این دوره به شما کمک می کند تا درک کاملی از اکسیر و اصول اساسی آن به دست آورید و شما را در مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ماهر قرار دهد.

این دوره طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد که با مقدمه ای بر اکسیر و برنامه نویسی کاربردی شروع می شود. شما در مورد بازگشت و اهمیت آن در برنامه نویسی عملکردی و همچنین نحوه نصب Elixir و راه اندازی کد ویژوال استودیو برای یک تجربه توسعه یکپارچه خواهید آموخت.

همانطور که پیشرفت می کنید، تطبیق الگوها و LiveBook قدرتمند را تحلیل خواهید کرد، که به شما امکان می دهد نوت بوک های تعاملی و مشارکتی را در Elixir ایجاد کنید. همچنین درک عمیقی از تغییر ناپذیری و مدل بازیگر به دست خواهید آورد که هر دوی آنها برای طراحی اکسیر اساسی هستند.

با غواصی در انواع داده های غنی اکسیر، در مورد اتم ها، رشته ها، فهرست ها، فرآیندها، فهرست ها، تاپل ها، فهرست کلمات کلیدی، نقشه ها و ساختارها خواهید آموخت. همچنین خواهید فهمید که چگونه به طور موثر جریان برنامه های Elixir خود را کنترل کنید و پروژه های Mix را برای سازماندهی کد خود ایجاد کنید.

این دوره بر اهمیت بازگشت تأکید دارد و شما تجربه عملی با بازگشت سر و دم و همچنین مثال‌های عملی مانند جمع کردن ارقام، محاسبه فاکتوریل و معکوس کردن اعداد را خواهید داشت. شما همچنین به عملیات فهرست ، از جمله جمع، معکوس، نقشه برداری، الحاق، و نقشه برداری مسطح می پردازید.

برای تقویت یادگیری شما، دوره ما شامل یک تحلیل میانی و پروژه‌های عملی مانند «عجایب هفت‌گانه» و «مدیر هزینه‌ها» و ارزیابی نهایی از درک شما از اکسیر و برنامه‌نویسی کاربردی است.

پس ، آیا برای باز کردن پتانسیل کامل اکسیر و برنامه نویسی کاربردی آماده هستید؟ دوره کامل را در کانال YouTube freeCodeCamp.org تماشا کنید (تماشای ۵ ساعته).