سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

قبض آب و برق برای این گروه رایگان می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ابوالفضل نوروزی با اشاره به این‌که امکان اختصاص یارانه به قبوض خدماتی گروه‌های حمایتی با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه املاک و اسکان فراهم شده است، اظهار کرد:‌ براساس بند «ل» تبصره 16 ماده واحده قانون بودجه 1402 مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که جزو مشترکان کم مصرف هستند، از ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ابوالفضل نوروزی با اشاره به این‌که امکان اختصاص یارانه به قبوض خدماتی گروه‌های حمایتی با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه املاک و اسکان فراهم شده است، اظهار کرد:‌ براساس بند «ل» تبصره 16 ماده واحده قانون بودجه 1402 مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که جزو مشترکان کم مصرف هستند، از تخفیف قبوض خانگی آب، برق و گاز تا سقف رایگان برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پیش نیاز اجرای این قانون، تعیین محل سکونت گروه‌های حمایتی است گفت : در حال حاضر اطلاعات لازم در سامانه املاک برای اعمال تخفیف و حتی رایگان فراهم شده و سایر اطلاعات مورد نیاز نیز در مرحله تبادل بوده تا شهروندان بتوانند به راحتی از این امکان استفاده کنند.

دولت <a href= به کدام کودکان خدمات رایگان بیمه می‌دهد؟" width="400" height="400">

وی گفت : مطابق بند 7 تبصره 8 ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، همه دستگاه‌های اجرایی باید خدمات خود را با توجه به اقامتگاه اصلی ثبت شده در سامانه املاک و اسکان به شهروندان دهند و به همین منظور، وب سرویسی برای دستگاه‌ها آماده شده تا مردم با سهولت و در زمان کوتاه بدون پُر کردن فرم آدرس، خدمات خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود، هر چه سریعتر دستگاه‌ها برای استعلام نشانی متقاضیان خود به سرویس املاک و اسکان متصل شوند تا مردم خدمات خود را با سهولت بیش‌تر دریافت کنند.

خبرکاو