متن خبر

قابلیت تهیه رونوشت از پیام‌های صوتی به‌زودی به واتس‌اپ اندروید می‌آید

قابلیت تهیه رونوشت از پیام‌های صوتی به‌زودی به واتس‌اپ اندروید می‌آید

شناسهٔ خبر: 459024 -
جدیدترین نسخه بتای واتس‌اپ در اندروید قابلیت جدیدی را به‌همراه دارد که امکان تهیه رونوشت از پیام‌های صوتی را فراهم می‌کند. این قابلیت که پیش‌تر در اختیار کاربران نسخه iOS واتس‌اپ قرار داشت، احتمالاً به‌زودی برای همه کاربران نسخه اندروید نیز عرضه خواهد شد.

براساس گزارش وب‌سایت TheSpAndroid، پیام‌رسان واتس‌اپ در جدیدترین به‌روزرسانی بتای خود با نسخه 2.24.7.7 به قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی به متنی مجهز شده است. البته تحلیل فایل این آپدیت نشان می‌دهد که کاربران برای استفاده از این ویژگی باید در دستگاه خود پیش‌نیازی داشته باشند.

طبق کد اپلیکیشن واتس‌اپ، کسانی که می‌خواهند از ویژگی تهیه رونوشت از ویس‌ها استفاده کنند، باید 150 مگابایت دیتای جدید را برای این اپلیکیشن دانلود نمایند. سپس می‌توانند حتی پیش از گوش‌دادن به ویس‌ها، متن رونوشت آن‌ها را بخوانند. همچنین در کد این پیام‌رسان آمده است که واتس‌اپ برای تولید رونوشت‌های رمزنگاری‌شده از فناوری تشخیص گفتار دستگاه شما بهره می‌برد.

قابلیت تهیه رونوشت از ویس‌ها در بتای واتس‌اپ اندروید

وب‌سایت WABetaInfo هم اسکرین‌شاتی از این ویژگی را از طریق واتس‌اپ بتای 2.24.7.8 تهیه و منتشر کرد . این وب‌سایت او میگوید ویژگی مذکور برای بهبود دسترسی‌پذیری در نظر گرفته شده و از آنجایی که خواندن متن می‌تواند از گوش‌دادن به ویس‌ها آسان‌تر باشد، به کاربران کمک می‌کند تا سریع‌تر از پیغام‌ها مطلع شوند.

هنوز دقیقاً مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی به‌صورت عمومی در دسترس تمام کاربران نسخه اندروید واتس‌اپ قرار خواهد گرفت. اما همان‌طور که گفتیم، پیش‌تر کاربران iOS به آن دسترسی داشتند و احتمالاً زمان زیادی طول نخواهد کشید تا کاربران اندروید نیز از آن بهره‌مند می‌شوند.

افزون‌براین، واتس‌اپ درحال‌حاضر روی ظاهر جدیدی برای رابط کاربری بخش استاتوس (Status) کار می‌کند و به‌نظر می‌رسد که دیگر قرار نیست استاتوس‌ها را به‌صورت افقی در کنار یکدیگر ببینیم. این پیام‌رسان محبوب همچنین درحال کار روی قابلیت تعامل‌پذیری با دیگر پیام‌رسان‌هاست که به درخواست اتحادیه اروپا ایجاد خواهد شد.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است