متن خبر

فین‌تک پاور کنیا پس از 3 میلیون دلار افزایش می‌یابد

فین‌تک پاور کنیا پس از 3 میلیون دلار افزایش می‌یابد

اخبارفین‌تک پاور کنیا پس از 3 میلیون دلار افزایش می‌یابد
شناسهٔ خبر: 266343 -
خبرکاو:

برایان دمپسی پس از هفت سال کار در فضای مالی خرد آفریقا، از جمله در Letshego در بوتسوانا، در سال 2020 استراحت کرد تا Power Financial Wellness را در کنیا بسازد.

دمپسی بيان کرد که راه اندازی Power با روندهایی که او در فضای وام دهی خرد متوجه شده بود، و تجربیاتی که از حضورش در بخش مالی خرد به دست آورده بود، انجام شد.

«در طول مدتی که در مؤسسات مالی خرد بودم، متوجه شدم که نزدیک به 65 درصد از کارگرانی که با ما بانک می‌کنند، تمام پول خود را در پنج روز اول ماه خرج می‌کنند. دمپسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل پاور، گفت: و سپس به اعتبارات خرد گرانقیمت [از برنامه های وام] دسترسی پیدا می کنند، که باعث شد از منظر سلامت مالی با مشکل مواجه شوند.

این همان چیزی است که راه اندازی Power را خبر داد. ما بر کمک به کارگران برای دسترسی به خدمات مالی مقرون به صرفه و مناسب تمرکز می کنیم.

پاور اکنون در کنیا در حال گسترش است و با حمایت مالی 3 میلیون دلاری که توسط DOB Equity با مشارکت QED Investors، Quona Capital، Zephyr Acorn و Norrsken Impact Accelerator تامین شده است، وارد زامبیا می شود.

این استارتاپ دسترسی کارکنان شریک به وام های کوتاه مدت و بلندمدت، فرصت های سرمایه گذاری و محصولات بیمه را فراهم می کند. بر خلاف سایر وام دهندگان خرد که برای تصمیم گیری در مورد وام به دفاتر مرجع اعتبار متکی هستند، این وام فقط به کارمندان و پیمانکاران (کارگران گیگ) شرکت هایی که روی پلت فرم خود نصب کرده اند، وام می دهد، خطر نکول را کاهش می دهد، و اطمینان می دهد که وام گیرندگان به وجوهی دسترسی دارند. آنها می توانند جبران کنند.

این استارتاپ تاکنون 75 شرکت در کنیا را در اختیار داشته است و به بیش از 40000 کارگر دسترسی دارد که از این تعداد توانسته به 15 درصد خدمات ارائه دهد.

ما با سیستم پرداخت یا حقوق و دستمزد آنها ادغام می‌شویم و به نیروی کار آنها اجازه می‌دهیم برنامه Power را دانلود کنند. دمپسی، که پاور را با چاندرا سینگ در سال 2020 بنیانگذاری کرد، گفت: ما سپس تحلیل هویت دیجیتال انجام می دهیم و چهار سرویس کلیدی خود را برای آنها باز می کنیم.

هنگامی که به یک شرکت متصل می شویم، از قبل می دانیم که افراد چقدر درآمد دارند، چه مدت در آنجا کار کرده اند. ما می دانیم که آیا آنها پیمانکاران تمام وقت، پاره وقت یا کارگران کنسرت هستند. ما به دفتر اعتبار در زمان واقعی متصل می شویم تا اطلاعات سایر امکاناتی که ممکن است در بازار داشته باشند را به دست آوریم. و ما از همه این اطلاعات استفاده می کنیم تا سپس مبلغ منحصر به فردی، نرخ بهره و مدت زمان تصدی وام را برای کارگران ارائه کنیم.»

پاور به کارمندان این امکان را می دهد که به درصدی از درآمد خود از قبل دسترسی داشته باشند و وام های بلندمدت در ترازنامه خود بر اساس درآمدشان با سود 2 تا 3 درصد در ماه دریافت کنند. پلت فرم آن همچنین به منابع انسانی اجازه می دهد تا به درخواست های وام کارکنان دسترسی داشته باشد، آنها را تأیید یا رد کند.

افراد همچنین می‌توانند محصولات بیمه‌ای مختلف را خریداری کنند و بازپرداخت‌ها را در مدت طولانی انجام دهند، که همین علاقه را به خود جلب می‌کند و به آنها امکان دسترسی به بسته‌های شرکت‌های شریکی را می‌دهد که نیاز به پرداخت یکجا دارند.

علاوه بر این، کسانی که در خدمات سرمایه گذاری ثبت نام می کنند به صندوق های بازار پول و بازنشستگی معرفی می شوند که مبلغی از پیش تعیین شده از حقوق آنها سرمایه گذاری می شود.

او گفت: "در اصل، این یک کسر در منبع است به این معنی که هر چیزی که ما به کارگران ارائه می دهیم قبل از اینکه به حساب جاری آنها برسد، از درآمد آنها کسر می شود."

این شرکت تا کنون بیش از 1.5 میلیون دلار وام از زمان راه اندازی پرداخت کرده است. این شرکت قصد دارد به 250 شرکت در کنیا دست یابد.

پاور به زامبیا نیز گسترش یافته است، جایی که قصد دارد به جای یک وام دهنده فعال، شریک فناوری باشد، و قراردادی را با First Capital Bank امضا کرده است تا آخرین استراتژی خود را آغاز کند.

در جنوب آفریقا، ما یک شراکت بانکی در زامبیا، مالاوی، موزامبیک، بوتسوانا و زیمبابوه داریم. ما در زامبیا شروع می کنیم. و چیزی که ما در تلاش هستیم در شرکای خود به دنبال آن باشیم، یک بانک معمولی است که بسیاری از شرکت‌ها، شرکت‌ها یا شرکت‌های کوچک و متوسط ​​را بانکداری می‌کند، اما در واقع بانک‌داری بسیاری از مصرف‌کنندگان خرد را انجام نمی‌دهد، اما قصد راهبردی برای گسترش پیشنهادات خود و افزایش دفتر وام و سپرده‌های خود دارند. پس انداز مبتنی بر پس انداز،” او گفت.

او او میگوید که قصد دارند به همکاری با بانک‌هایی ادامه دهند که از این فناوری استفاده می‌کنند تا به آنها امکان ارائه طیف جدیدی از خدمات به کارگران را بدهد و بازار را کاملاً مختل کند. پاور همچنین در نظر دارد در سه سال آینده حداقل به 10 بازار در آفریقا گسترش یابد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است