سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فیلیپس’ مانیتور جدید دارای ابزار هوشمند E-Ink است که شما را از خستگی چشم نجات می دهد

peEFue44xu5bzG9zTLJdBo-1200-80.jpg
شما نمی توانید یک شرکت را سرزنش کنید که می خواهد نوآوری کند تا از دیگران متمایز شود. این مورد در مورد فیلیپس است زیرا اخیراً نمایشگر دوگانه خود را نشان داده است، مانیتوری متشکل از یک صفحه LCD با یک صفحه ePaper درست در کنار آن. مطمئناً این یک طراحی منحصر به فرد است که ما را به یاد ThinkBook Plus Twist می اندازد. طبق برگه مشخصات رسمی (در برگه ...

شما نمی توانید یک شرکت را سرزنش کنید که می خواهد نوآوری کند تا از دیگران متمایز شود. این مورد در مورد فیلیپس است زیرا اخیراً نمایشگر دوگانه خود را نشان داده است، مانیتوری متشکل از یک صفحه LCD با یک صفحه ePaper درست در کنار آن.

مطمئناً این یک طراحی منحصر به فرد است که ما را به یاد ThinkBook Plus Twist می اندازد. طبق برگه مشخصات رسمی (در برگه جدید باز می شود) ، صفحه نمایش LCD به صورت مورب ۲۳.۸ اینچ (۶۰.۵ سانتی متر) است و با وضوح ۲۵۶۰ x 1440 پیکسل (یا Quad HD) با نرخ تازه سازی ۷۵ هرتز نمایش داده می شود. صفحه نمایش ePaper از فناوری E-Ink در صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچی (۳۳.۸ سانتی متری) خود استفاده می کند و وضوح ۱۲۰۰ x 1600 پیکسل دارد. همانطور که از این اعداد می بینید، این یک مانیتور فوق العاده قدرتمند نیست. قرار نیست رزولوشن ۴K دریافت کنید، اما این خوب است زیرا صفحه نمایش دوگانه سعی نمی کند دستگاهی رده بالا باشد.

در عوض، این یک مانیتور کاری انعطاف‌پذیر است که با دستگاه‌های Windows و MacOS به طور یکسان سازگار است و تلاشی هماهنگ برای محافظت از چشم‌های کاربران انجام می‌دهد.

ویژگی های صفحه ePaper

فیلیپس دلیل استفاده از صفحه نمایش ePaper را کمک به کاهش فشار چشم عنوان می کند. خیره شدن به کامپیوتر برای مدت طولانی می تواند باعث خستگی چشم و حتی سردرد شود . به افراد توصیه می شود که استراحت های مکرر داشته باشند، اما زمانی که کار زیادی برای انجام دادن دارید، ممکن است سخت باشد. صفحه ePaper می تواند کمک کند زیرا برای خواندن اسناد طولانی یا مکانی برای میزبانی اطلاعات اولیه استفاده می شود. برای خواندن اسناد مذکور، کاربران باید فایل‌ها را از طریق نرم‌افزار SmartRemote اختصاصی فیلیپس از نمایشگر بزرگ‌تر به نمایشگر کوچک‌تر بکشند و رها کنند.

از دیگر آپشن های قابل توجه (در تب جدید باز می‌شود) می‌توان به ضد تابش نور بدون نور آبی برای محافظت بهتر از چشم و "نور جلویی داخلی برای مشاهده راحت" اشاره کرد. کاربران همچنین می توانند صفحه ePaper را تا ۴۵ درجه به سمت داخل بچرخانند تا بتوانند زاویه دید خوبی داشته باشند. توجه داشته باشید که صفحه ePaper دارای کاستی های معمول یک eReader مانند عملکرد کند و متن در مقیاس خاکستری است، پس هیچ رنگی وجود ندارد.

دسترسی

نمایشگر دوگانه تنها در کشورهای آسیایی مانند چین در دسترس است (در برگه جدید باز می شود) در زمان نگارش این مقاله. صفحه محصول و چندین بخش از مطالب بازاریابی به زبان انگلیسی است، که ما را به این باور می رساند که ممکن است روزی در آینده یک نسخه غربی منتشر شود. قیمت آن نیز ناشناخته است، اگرچه گزارشی از Gizmodo (در برگه جدید باز می شود) ادعا می کند که می توانید یکی را در چین با قیمت ۸۵۰ دلار (حدود ۶۷۴ پوند / ۱۲۵۷ دلار استرالیا) خریداری کنید. همچنین می‌توانید آن را با قیمت ۱۶۰۰ دلار (حدود ۱۲۶۸ پوند / ۲۳۶۵ دلار استرالیا) در برخی از وب‌سایت‌های شخص ثالث وارد کنید (در برگه جدید باز می‌شود) . امیدواریم نسخه رسمی وسترن آنقدر گران نباشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نمایشگر دوگانه و اینکه آیا آن را به ایالات متحده یا اروپا عرضه خواهد کرد یا خیر، با فیلیپس تماس گرفتیم. این داستان متعاقبا آپدیت خواهد شد.

در حالی که در مورد دستگاه‌های ePaper هستید، فهرست TechRadar از بهترین کتاب‌خوان‌های الکترونیکی سال ۲۰۲۳ را تحلیل کنید، که خوانندگان گران‌قیمت تا مقرون به صرفه‌تر را پوشش می‌دهد.