سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فیسکر 15 درصد از کارکنان خود را اخراج می کند و می گوید پیش از «سال سخت» به پول نقد بیشتری نیاز دارد.

استارت‌آپ خودروهای الکتریکی فیسکر قصد دارد 15 درصد از نیروی کار خود را اخراج کند و او میگوید احتمالاً پول نقد کافی برای زنده ماندن در 12 ماه آینده ندارد. این شرکت او میگوید که در تلاش است راهی برای جمع‌آوری این پول پیدا کند زیرا از طریق چرخش از فروش مستقیم به مدل نمایندگی کار می‌کند. هنریک فیسکر، موسس و مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت: «ما برنامه ای را ...

استارت‌آپ خودروهای الکتریکی فیسکر قصد دارد 15 درصد از نیروی کار خود را اخراج کند و او میگوید احتمالاً پول نقد کافی برای زنده ماندن در 12 ماه آینده ندارد. این شرکت او میگوید که در تلاش است راهی برای جمع‌آوری این پول پیدا کند زیرا از طریق چرخش از فروش مستقیم به مدل نمایندگی کار می‌کند.

هنریک فیسکر، موسس و مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت: «ما برنامه ای را برای ساده سازی شرکت در حالی که برای سال سخت دیگری آماده می کنیم، در نظر گرفته ایم.

فیسکر روز پنجشنبه بيان کرد که سال 2023 را با 396 میلیون دلار نقد به پایان رساند، اگرچه 70 میلیون دلار آن محدود است. این شرکت می گوید که با یکی از وام دهندگان خود در مورد انجام "سرمایه گذاری اضافی" در شرکت صحبت می کند. همچنین ادعا می کند که "در حال مذاکره با یک خودروساز بزرگ برای یک معامله بالقوه است که می تواند شامل سرمایه گذاری در فیسکر، توسعه مشترک یک یا چند پلت فرم خودروی الکتریکی و تولید آمریکای شمالی باشد." مدیران فیسکر روز پنجشنبه طی تماسی گفتند که هیچ پولی در محصولات آینده خود سرمایه گذاری نخواهد کرد مگر اینکه با خودروساز دیگری شریک شود.

مشکلات مالی این شرکت زمانی اتفاق می‌افتد که تلاش می‌کند به سمت یک مدل عمده‌فروشی برود که مبتنی بر مشارکت با فروشندگان است، تغییری که فیسکر او میگوید تا کنون بر فروش آن «تاثیر منفی» داشته است. در حال حاضر در فهرست موجودی هزاران وسیله نقلیه قرار دارد که مجموعاً بیش از 500 میلیون دلار ارزش دارند. فیسکر می گوید که از حدود 250 نمایندگی سود دریافت کرده است اما تا به امروز فقط 13 نمایندگی را ثبت نام کرده است.

همانطور که TechCrunch در اوایل این ماه گزارش داد، فیسکر همچنین با تعدادی از مشکلات با شاسی بلند Ocean خود، تنها مدل خود تا کنون، دست و پنجه نرم کرده است.

این داستان در حال توسعه است…

خبرکاو