متن خبر

فیسکر پول مشتریان را از دست می‌دهد، رابین‌هود کارت اعتباری راه‌اندازی می‌کند و Google برنامه‌های سفر تولید می‌کند

فیسکر پول مشتریان را از دست می‌دهد، رابین‌هود کارت اعتباری راه‌اندازی می‌کند و Google برنامه‌های سفر تولید می‌کند

شناسهٔ خبر: 461159 -
سلام، دوستان، به Week in Review (WiR) خوش آمدید، خبرنامه TechCrunch که اتفاقات قابل توجه فناوری در چند روز گذشته را خلاصه می کند.

این هفته، شان اوکین، گزارشگر خودروی TC فاش کرد که چگونه استارت‌آپ فیسکر با افزایش تحویل‌ها به طور موقت میلیون‌ها دلار در پرداخت‌های مشتریان را از دست داد، که منجر به ممیزی داخلی شد که در دسامبر آغاز شد و تکمیل آن ماه‌ها طول کشید.

در جای دیگر، لورنزو گزارش داد که چگونه فیس بوک در یک پروژه مخفی که در متا به عنوان "Project Ghostbusters" شناخته می شود، از ترافیک اسنپ چت کاربران رد می کند. طبق اسناد دادگاه، هدف رهگیری و رمزگشایی ترافیک شبکه بین افرادی بود که از اپلیکیشن اسنپ چت و سرورهای آن استفاده می کردند.

و مانیش اواخر هفته گذشته درباره استعفای عماد مستق، بنیانگذار و مدیر عامل هوش مصنوعی پایداری نوشت. خروج Mostaque از Stability AI - استارت آپی که به دلیل ابزار محبوب تولید تصویر Stable Diffusion معروف است - در بحبوحه مبارزه مداوم برای ثبات (جناسی مورد نظر) در این شرکت رخ می دهد که طبق گزارش ها از اکتبر 2023 حدود 8 میلیون دلار در ماه هزینه می کرد و درآمد کمی داشت. برای آن نشان دهد.

خیلی چیزهای دیگه هم اتفاق افتاد ما همه را در این نسخه از WiR خلاصه می کنیم - اما ابتدا یادآوری برای ثبت نام برای دریافت خبرنامه WiR در صندوق ورودی خود هر شنبه.

اخبار

فیسکر تعلیق شد: هفته بد فیسکر با توقف معاملات سهام این استارت آپ ادامه یافت. بورس نیویورک با استناد به سطوح «پایین غیرعادی» سهام آن، فیسکر را از بورس خارج کرد.

برنامه‌های سفر مبتنی بر هوش مصنوعی: گوگل در ارتقای تجربه تولید جستجوی خود، این قابلیت را برای کاربران اضافه کرده است که از جستجوی گوگل بخواهند برنامه سفری را برنامه‌ریزی کند. با استفاده از هوش مصنوعی، جستجو از ایده‌های وب‌سایت‌های سراسر وب همراه با نظرات، عکس‌ها و جزئیات دیگر استفاده می‌کند.

کارت جدید Robinhood: نه ماه پس از خرید استارتاپ کارت اعتباری X1 به قیمت 95 میلیون دلار، Robinhood روز چهارشنبه از راه اندازی کارت طلایی جدید خود با استفاده از فناوری X1 با فهرست ی از ویژگی هایی که می تواند کاربران اپل کارت را حسادت کند، خبر داد.

در AT&T، حرف مادر: اطلاعات شخصی حدود 73 میلیون مشتری AT&T در این هفته به صورت آنلاین پخش شد. اما AT&T نمی گوید چگونه - علیرغم اینکه هک مسئول بیش از سه سال پیش رخ داده است.

منابع مالی

Booming Copilot: Copilot، برنامه بودجه بندی، در دور سری A به رهبری Nico Wittenborn's Adjacent 6 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این برنامه تا حدی از مرگ Mint، محصول مدیریت مالی Intuit سود می برد.

دارایی‌های مایع: ربکا و کریستین در مقاله‌ای به صنعت نوشیدنی با پشتوانه VC، به جمع‌آوری کمک مالی اخیر Liquid Death به استارت‌آپ آب کنسرو شده Liquid Death اشاره می‌کنند که مجموع جمع‌آوری این شرکت را به بیش از ۲۶۷ میلیون دلار رساند. در مورد نقدینگی صحبت کنید.

سرمایه گذاری تهویه مطبوع: دن لافر، مدیر سابق Nextdoor، 25 میلیون دلار از Canvas Ventures و دیگران برای PipeDreams جمع آوری کرده است، استارتاپی که شرکت های مادر و پاپ HVAC و لوله کشی را خریداری می کند و آنها را با استفاده از نرم افزار خود که به برنامه ریزی و بازاریابی کمک می کند، افزایش می دهد.

تحلیل و بررسی

آیا انویدیا AWS بعدی است؟: رون در مورد اینکه چگونه موازی های زیادی در مسیر رشد Nvidia و AWS وجود دارد می نویسد.

پادکست ها

این هفته در Equity ، خدمه کارت اعتباری جدید رابینهود، آخرین مشکلات فیسکر و حتی مدل جدید هوش مصنوعی Databricks را تحلیل کردند که 10 میلیون دلار برای توسعه آن هزینه کرد. آن‌ها همچنین دو شرکت استارت‌آپ‌هایی را که حول محور بچه‌ها می‌سازند، مورد توجه قرار دادند و برای جمع‌بندی، به یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری جدید نگاه کردند که به دنبال حمایت از فناوری نوآورانه آب و هوا است.

در همین حال، در Found ، آلیسون وولف، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Vibrant Planet، یک ابزار برنامه ریزی و نظارت مبتنی بر ابر برای مدیریت تطبیقی ​​زمین، بحث کرد که چرا آتش سوزی هایی که امروز می بینیم داغ تر هستند و سریعتر از آنچه که می توانیم مهار کنیم، گسترش می یابند. و اینکه چگونه مدیریت صحیح زمین می تواند به تقویت آتش سوزی های کمتر و کندتر کمک کند.

و در واکنش زنجیره ای ، ژاکلین با اسکات دایکسترا، CTO و یکی از بنیانگذاران فضا و زمان مصاحبه کرد. هدف فضا و زمان این است که یک لایه محاسباتی قابل تأیید برای وب 3 باشد که اثبات های دانش صفر را مقیاس می کند، یک عمل رمزنگاری که برای اثبات چیزی در مورد یک قطعه داده بدون افشای خود داده مبدا استفاده می شود.

دور جایزه

Spotify یادگیری آنلاین را آزمایش می کند: Spotify در تلاش های مداوم خود برای ترغیب بیش از 600 میلیون کاربر خود برای صرف زمان و هزینه بیشتر بر روی پلت فرم خود، در حال ایجاد خط جدیدی از محتوا است: آموزش الکترونیکی. با شروع به کار در بریتانیا، پلت فرم پخش (به طور سنتی صوتی) در حال آزمایش آب برای ارائه آموزش آنلاین دوره های ویدیویی freemium است.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است