متن خبر

فیسکر قرارداد بالقوه نیسان را از دست می دهد و سرمایه های نجات را در معرض خطر قرار می دهد

فیسکر قرارداد بالقوه نیسان را از دست می دهد و سرمایه های نجات را در معرض خطر قرار می دهد

شناسهٔ خبر: 459866 -
مذاکرات فیسکر و یک خودروساز بزرگ - که گفته می‌شود نیسان است - بر سر سرمایه‌گذاری و همکاری بالقوه پایان یافته است، اتفاقی که تلاش‌های کوتاه‌مدت بودجه نجات جداگانه را به خطر می‌اندازد.

فیسکر در یک پرونده نظارتی صبح دوشنبه فاش کرد که این خودروساز مذاکرات را در 22 مارس خاتمه داد. اما این شرکت مجبور شد مذاکرات را به عنوان بخشی از یکی از شروط بسته شدن اسکناس بالقوه 150 میلیون دلاری که هفته گذشته اعلام شد، ادامه دهد. فیسکر در پرونده بيان کرد که از سرمایه گذار ناشناس می خواهد که از شرط بسته شدن چشم پوشی کند. پس از باز شدن بازار سهام، سهام این استارت آپ 28 درصد سقوط کرد و معاملات را متوقف کرد.

این آخرین مورد از یک سری نشانه های شوم برای استارتاپ در معرض خطر EV است. همانطور که TechCrunch در ژانویه گزارش داد، فیسکر برای فروش شاسی بلند Ocean خود در ابتدای راه تلاش کرده است، و اهداف فروش داخلی خود را ضعیف عمل کرده است، که باعث شده از مدل فروش مستقیم فاصله بگیرد. برخی از خودروهایی که تحویل داده شده اند تحت تأثیر تعدادی از مشکلات کیفی قرار گرفته اند - مشکلاتی که فیسکر، طبق اسناد داخلی، در برخی مواقع برای حل آنها تلاش کرده است.

در ماه فوریه، فیسکر 15 درصد از کارکنان خود (حدود 200 نفر) را بیکار کرد و هفته گذشته گزارش داد که تنها 121 میلیون دلار در بانک دارد. این شرکت تولید خود را متوقف کرده و به سرمایه گذاران هشدار داده است که بدون تزریق نقدینگی جدید، سالی دوام نخواهد آورد. فیسکر مذاکراتی را با خودروسازان دیگر از جمله مزدا انجام داده بود، اما اخیرا تنها نیسان بر سر میز باقی مانده است.

فیسکر صبح دوشنبه بيان کرد که در حال ارزیابی سایر «جایگزین‌های استراتژیک» برای پیوند احتمالی با نیسان است، از جمله «تجدید ساختار داخل یا خارج از دادگاه، معاملات بازار سرمایه (مطابق با شرایط بازار)، خرید مجدد، بازخرید، مبادله یا سایر تأمین مالی مجدد بدهی های موجود، انتشار احتمالی اوراق بهادار، فروش بالقوه دارایی ها و مشاغل و/یا سایر معاملات استراتژیک و/یا سایر اقدامات.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است