سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فولکس واگن بازوی نرم افزاری Cariad را تکان می دهد – دوباره

GettyImages-1084913302.jpg
گروه فولکس‌واگن تنها سه سال از زمانی که این خودروساز واحد نرم‌افزاری را ایجاد کرد، بار دیگر رهبری Cariad را تغییر داد. روز دوشنبه، هیئت مدیره Cariad، مدیر عامل خود درک هیلگنبرگ را با پیتر بوش، که قبلاً مسئولیت تولید در برند بنتلی فولکس‌واگن را بر عهده داشت، جایگزین کرد. هیلگنبرگ از سال ۲۰۲۰ در Cariad حضور داشت. بوش در ۱ ژوئن مقام اول را از آن خود می کند. فولکس‌واگن مدت‌هاست ...

گروه فولکس‌واگن تنها سه سال از زمانی که این خودروساز واحد نرم‌افزاری را ایجاد کرد، بار دیگر رهبری Cariad را تغییر داد.

روز دوشنبه، هیئت مدیره Cariad، مدیر عامل خود درک هیلگنبرگ را با پیتر بوش، که قبلاً مسئولیت تولید در برند بنتلی فولکس‌واگن را بر عهده داشت، جایگزین کرد. هیلگنبرگ از سال ۲۰۲۰ در Cariad حضور داشت. بوش در ۱ ژوئن مقام اول را از آن خود می کند.

فولکس‌واگن مدت‌هاست که برای راه‌اندازی نرم‌افزار در خودروهای خود تلاش کرده است. این اشتباهات یکی از دلایلی بود که مدیرعامل گروه فولکس‌واگن، هربرت دیس، شغل خود را در سال ۲۰۲۲ از دست داد. Cariad که قبلاً Car.Software Organisation نامیده می‌شد، برای ایجاد انسجام در توسعه نرم‌افزاری ایجاد شد که در ۱۰ برند آن استفاده می‌شد. نسخه نرم افزار ۱.۱ امروزه در خودروهای فولکس واگن یافت می شود. نرم افزار ۱.۲. پلتفرم برای خودروهای آئودی و پورشه در حال توسعه است، در حالی که نسخه ۲.۰ سیستم عاملی خواهد بود که برای تمام برندهای گروه فولکس واگن طراحی شده است.

نرم افزار از لحاظ تاریخی برای گروه فولکس واگن مشکل ساز بوده است. Cariad در سال ۲۰۲۰ به منظور معکوس کردن این مسیر و توسعه وسایل نقلیه نرم‌افزاری تشکیل شد که نه تنها با خودروهایی مانند تسلا رقابت می‌کنند، بلکه سرگرمی‌ها و خدماتی را در خودرو ارائه می‌کنند که درآمدزایی می‌کنند. گروه فولکس واگن در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که Cariad می تواند تا سال ۲۰۳۰ به ۱.۲ تریلیون یورو (۱.۴ تریلیون دلار) درآمد از طریق اشتراک و سایر فروش ها ایجاد کند. اما اشتباهات باعث ایجاد یک سری تغییرات در Cariad شده و تا حدی منجر به اخراج هربرت دیس، مدیرعامل گروه فولکس‌واگن در سال ۲۰۲۲ شد.

سال گذشته، ما یک برنامه ده ماده ای برای مناطق عملیاتی و استراتژیک در گروه فولکس واگن تهیه کردیم. گروه فولکس واگن و رئیس هیئت ناظر کاریاد، اولیور بلوم، در بیانیه‌ای گفت: یکی از عناصر کلیدی تنظیم مجدد CARIAD است و ما قبلاً پیشرفت خوبی داشته‌ایم. ما اکنون در حال تعیین نقاط عطف بعدی برای پیشبرد توسعه استراتژیک، ساختاری و پرسنلی هستیم. CARIAD بر توسعه فناوری های آینده دیجیتال برای برندهای گروه تمرکز دارد. ما در حال افزایش سرعت و گسترش رویکرد خود به مشارکت هستیم. این برای ترکیب شایستگی های ما با بهترین راه حل های موجود در بازار به نفع مشتریان طراحی شده است. نتیجه حتی تعامل نزدیک‌تر توسعه نرم‌افزار و وسیله نقلیه است. »

بلوم بیان کرد که گروه فولکس واگن در حال مذاکره با هیلگنبرگ و تیمش در مورد نقش های جدید احتمالی در شرکت است. او گفت که بوش "مدیرعامل مناسب در زمان مناسب" است و بیان کرد که او یک استراتژیست، یک توانمند و یک بازیکن تیم است.

گروه فولکس‌واگن همچنین دو متخصص نرم‌افزاری "تأیید شده" و هنوز نامشخص را به هیئت مدیره اضافه می‌کند.

خبرکاو

منبع