سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فوری/ قیمت بنزین در برنامه هفتم توسعه اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه را به تصویب رساندند و امروز وارد تحلیل جزئیات لایحه شدند. لایحه دولت ۲۴ فصل و هر فصل یک جدول دارد که در آن جدول اتفاقاتی که در این پنج سال قرار است رخ دهد را بیان می‌کند. جداول یک تا شش جدول اصلی هستند. در مورد بنزین نیز تصمیماتی ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه را به تصویب رساندند و امروز وارد تحلیل جزئیات لایحه شدند. لایحه دولت ۲۴ فصل و هر فصل یک جدول دارد که در آن جدول اتفاقاتی که در این پنج سال قرار است رخ دهد را بیان می‌کند. جداول یک تا شش جدول اصلی هستند.

در مورد بنزین نیز تصمیماتی اخذ شد؛ آن طور که محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم اعلام کرده به دولت این اجازه داده شد که از آنجایی که بعضی‌ها معتقدند این یارانه به خودرو داده می‌شود، اما بعضی‌ها خودرو ندارند و یارانه باید به شخص تخصیص یابد، اعلام کردیم دولت اجازه دارد، یارانه حامل‌های سوخت را به شخص دهد، اما بلافاصله گفتیم که نباید نرخ این بنزین یارانه‌ای تغییر کند و قیمت را ۳۰۰۰ تومان و ۱۵۰۰ تومان قرار دادیم.

به گفته وی، به دولت اجازه داده شده تصمیم بگیرد که سهمیه به خودرو و یا به افراد اختصاص یابد و دوم این که میزان سهمیه ۶۰ لیتر ۱۰۰ لیتر یا ۳۰ لیتر باشد نیز جزو اختیارات دولت است. اما آن بنزینی که به عنوان یارانه‌ای به کارت ملی فرد یا برای خودرو واریز می‌شود، باید حفظ شود. حالا ممکن است شما بگویید که دولت در این پنج سال نمی‌تواند تغییر دهد؟ این برنامه پنج ساله است دولت می‌تواند لایحه بیاورد هر کدام از این بندها را در طول این پنج سال تغییر دهد اما تغییر آن سخت می شود آن وقت دیگر رأی دو سوم مجلس را می خواهد و اگر بخواهید بندهای برنامه را تغییر دهید باید دو سوم باشد پس اولین ویژگی ثبات اقتصادی است.

نمایندگان از روز گذشته سوم مهرماه تحلیل لایحه برنامه هفتم توسعه را شروع کردند و دو شیفت صبح و بعدازظهر به تحلیل لایحه پرداختند.

سومین جلسه نمایندگان مجلس در نوبت صبح برای تحلیل لایحه برنامه هفتم توسعه نیز به پایان رسید که نمایندگان مجلس در این جلسه رسیدگی به ماده ۴ این لایحه را به پایان رساندند و تحلیل ماده ۵ این لایحه را آغاز کردند.

چهارمین جلسه صحن مجلس برای تحلیل لایحه برنامه هفتم توسعه از ساعت ۱۴ امروز آغاز می‌شود.

خبرکاو