اخبار

فورد فناوری شارژ تسلا را در خودروهای برقی آینده خود بیاورد

فورد با رقیب تسلا به توافق رسیده است که به صاحبان خودروهای برقی فورد امکان دسترسی به بیش از ۱۲۰۰۰ سوپرشارژر در سراسر ایالات متحده و کانادا را می دهد.

با این حال، این توافق بسیار فراتر از دسترسی به سوپرشارژرهای تسلا از طریق آداپتور است. فورد بیان کرد که نسل‌های بعدی خودروهای برقی آن از سال ۲۰۲۵ به پورت شارژ تسلا به نام استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) مجهز خواهند شد. مجموعه نسل دوم خودروهای برقی فورد شامل یک کامیون الکتریکی و یک شاسی بلند سه ردیفه است. این معامله غافلگیرکننده روز پنجشنبه طی یک توئیتر اسپیس بین تسلا و مدیرعامل توییتر ایلان ماسک و مدیر عامل فورد جیم فارلی اعلام شد.

طبق گفته فورد، خودروهای برقی نسل دوم فورد با درگاه NACS امکان شارژ با شارژرهای CCS از طریق آداپتور را خواهند داشت. این خودروساز بیان کرد که آداپتور مقرون به صرفه خواهد بود و فارلی اشاره کرد که فورد انواع مختلفی از گزینه های پرداخت مانند اشتراک را ارائه می دهد. ماسک بیان کرد که این آداپتور "در محدوده صد دلاری" خواهد بود.

ماسک روز پنجشنبه بیان کرد : "ما بسیار خوشحالیم که از وسایل نقلیه فورد با شبکه سوپرشارژر تسلا پشتیبانی می کنیم و همچنین دسترسی API را فراهم می کنیم." پس مانند یک وسیله نقلیه فورد می تواند با استفاده از یک برنامه فورد به طور یکپارچه با سوپرشارژر تسلا شارژ شود. اساسا، ایده این است که ما نمی خواهیم شبکه سوپرشارژر تسلا مانند یک باغ دیواری باشد. ما قصد داریم چیزی باشد که از برق رسانی و حمل و نقل پایدار به طور کلی حمایت کند.»

کانکتور شارژ در همه خودروهای تسلا شارژ AC و شارژ DC تا ۱ مگاوات را ارائه می دهد. طراحی جمع و جور و عملکرد آن نسبت به کانکتورهای سیستم شارژ ترکیبی (CCS) که توسط اکثر خودروهای برقی در آمریکای شمالی استفاده می شود، برتر در نظر گرفته می شود. سال گذشته، تسلا طراحی کانکتور شارژ EV خود را به اشتراک گذاشت تا اپراتورهای شبکه و خودروسازان را تشویق کند تا از این فناوری استفاده کنند و به تبدیل آن به استاندارد جدید در آمریکای شمالی کمک کند.

مشتریان فعلی فورد EV از یک آداپتور توسعه‌یافته تسلا استفاده خواهند کرد تا خودروهای فورد F-150 لایتنینگ، موستانگ ماخ-ای و E-Transit آنها مجهز به پورت سیستم شارژ ترکیبی بتوانند به سوپرشارژرهای V3 تسلا دسترسی داشته باشند.

طبق گفته خودروسازان، مشتریان فورد از بهار ۲۰۲۴ و از طریق توافق با تسلا به دو برابر شارژرهای سریع دسترسی خواهند داشت.

در طول فضاهای توییتر، فارلی موقعیت سوپرشارژرهای تسلا، قابلیت اطمینان نرم افزار مسیریابی و سهولت استفاده از کانکتور تسلا را تحسین کرد.

مشتریان فورد در حال حاضر به شبکه موسوم به BlueOval Charge، یک شبکه شارژ عمومی با بیش از ۸۴۰۰۰ شارژر، از جمله دسترسی به بیش از ۱۰۰۰۰ شارژر سریع DC عمومی دسترسی دارند. علاوه بر این، نمایندگی‌های فورد تقریباً ۱۸۰۰ شارژر سریع عمومی و مکان را تا اوایل سال ۲۰۲۴ به شبکه شارژ BlueOval اضافه می‌کنند.

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *