اخبار

فهرستی جامع از اخراج‌های فنی در سال ۲۰۲۳

محاسبه سال گذشته در سطح فناوری همچنان ادامه دارد. در سال ۲۰۲۳، اخراج دوباره شغل ده‌ها هزار کارگر فناوری را به همراه داشته است. این بار، کاهش نیروی کار توسط بزرگترین نام های فناوری مانند گوگل، آمازون، مایکروسافت، یاهو، متا و زوم انجام شده است. استارت‌آپ‌ها نیز کاهش در تمام بخش‌ها، از کریپتو گرفته تا SaaS سازمانی را اعلام کرده‌اند.

استدلال پشت این کاهش نیروی کار از یک فیلمنامه مشترک پیروی می کند که به محیط اقتصاد کلان و نیاز به یافتن نظم و انضباط در مسیر پرتلاطم سودآوری اشاره می کند. با این حال، ردیابی اخراج‌ها به ما کمک می‌کند تا تأثیر آن بر نوآوری را درک کنیم، شرکت‌هایی که با فشارهای سختی روبه‌رو هستند و چه کسی در دسترس است تا برای کسب‌وکارهایی که در حال رشد خوش شانس هستند، استخدام کنند. همچنین، متأسفانه، یادآور تأثیر انسانی اخراج‌ها و چگونگی تغییر نمایه‌های ریسک از اینج است.

در زیر فهرستی جامع از تمام اخراج‌های شناخته شده در فناوری که در سال ۲۰۲۳ رخ داده‌اند را می‌بینید که باید ماهانه به‌روزرسانی شود. اگر نکته ای در مورد اخراج دارید، از اینجا با ما تماس بگیرید. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، می توانید از اینجا با ما تماس بگیرید.

طبق گفته Layoffs.fyi، مجموع اخراج‌ها برای سال ۲۰۲۳ بر اساس ماه‌های کامل تا به امروز، ۱۶۸۲۴۳ نفر است. بر اساس داده‌های موجود در ردیاب، اخراج‌های فنی انجام‌شده تا به امروز در سال جاری در حال حاضر از تعداد کل اخراج‌های فنی در سال ۲۰۲۲ بیشتر است.

می ۲۰۲۳

متا

در ۲۴ می اعلام کرد که حدود ۶۰۰۰ نفر را اخراج می کند. در مجموع از نوامبر تا کنون حدود ۲۱۰۰۰ نفر در متا شغل خود را از دست داده اند.

جیومارت

پلتفرم خرید آنلاین Reliance Retail بیش از ۱۰۰۰ کارمند خود را در ۲۲ می اخراج کرد و قصد دارد تا ۹۹۰۰ نقش دیگر را در هفته های آینده کاهش دهد.

گروه کربس استاموس

در ۱۸ مه اعلام کرد که شرکت مشاوره شش نفر را اخراج کرد. در ماه آوریل، این شرکت ۱۸ کارمند از جمله بنیانگذاران داشت. در ۱۸ می، سایت فقط ۱۴ عضو تیم را نشان می دهد.

TuSimple

در ۱۸ می اعلام کرد که حدود ۳۰ درصد از کارمندان خود را اخراج می کند.

طبق گفته این شرکت، قبل از اخراج، TuSimple حدود ۵۵۰ کارمند در ایالات متحده داشت و پس از کاهش نیرو، شرکت حدود ۲۲۰ کارمند خواهد داشت.

نورو

در ۱۲ می اعلام کرد که ۳۰٪ یا حدود ۳۴۰ کارمند در سراسر شرکت را اخراج خواهد کرد.

لینکدین

در ۸ مه اعلام کرد که ۷۱۶ شغل یا حدود ۳.۶ درصد از کل کارمندان را کاهش می دهد و برنامه مشاغل محلی خود را در چین به تدریج حذف می کند. علیرغم کاهش برخی از نقش ها، لینکدین همچنین قصد دارد حدود ۲۵۰ شغل جدید را در ۱۵ می باز کند.

سریع

در ۵ می اعلام کرد که Rapid (که قبلا به عنوان RapidAPI شناخته می شد) ۷۰ کارمند دیگر را کمتر از دو هفته پس از رها کردن ۵۰ درصد از کارکنان خود اخراج کرده است. تنها ۴۲ نفر در این شرکت باقی مانده اند که نسبت به ۲۳۰ نفر در آوریل کاهش یافته است که در مجموع ۸۲ درصد در تعداد کارکنان کاهش یافته است.

میشو

در ۴ می اعلام کرد که ۱۵ درصد از نیروی کار خود یا ۲۵۱ نقش را کاهش داده است. این پس از اولین دور اخراج‌های آن صورت می‌گیرد که حدود یک سال پیش ۱۵۰ نقش را حذف کرد.

Shopify

در ۴ مه اعلام کرد که ۲۰ درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند و بیش از ۲۰۰۰ نفر را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین کسب و کار لجستیک خود را به Flexport به قیمت تقریبا ۱۳ درصد در انبار می فروشد.

اسقف فاکس

در ۳ می اعلام کرد که حدود ۵۰ کارمند - یا ۱۳٪ از نیروی کار خود را در ۲ مه اخراج کرد.

Neato Robotics

در ۱ می اعلام کرد که Neato Robotics متعلق به Vorwerk در حال تعطیل شدن است و نزدیک به ۱۰۰ کارمند تحت تأثیر این حرکت قرار گرفته اند.

آوریل ۲۰۲۳

باشگاه

در ۲۷ آوریل اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد از کارکنان خود را اخراج کرده است. سخنگوی کلاب هاوس از اظهار نظر در مورد تعداد افرادی که تحت تأثیر کاهش نیروی کار امروزی قرار گرفته اند یا تعداد کارمندانی که در شرکت باقی می مانند، خودداری کرد. اکتبر گذشته، دیویسون به TechCrunch بیان کرد که کلاب هاوس نزدیک به ۱۰۰ کارمند دارد.

دراپ باکس

در ۲۷ آوریل اعلام کرد که ۵۰۰ کارمند یا ۱۶ درصد از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد.

آمازون

در ۲۶ آوریل اعلام کرد که بخش Halo Health خود را که از ۳۱ ژوئیه اجرایی می شود، در میان سایر بخش ها تعطیل می کند. اخراج ها بخشی از ۹۰۰۰ کارمند اعلام شده در ماه مارس است. با احتساب اخراج ۱۸۰۰۰ نفری که در ماه ژانویه اعلام شد، در مجموع ۲۷۰۰۰ شغل یا ۸ درصد از نیروی کار شرکت آمازون در سال جاری کاهش می یابد.

سریع

در ۲۵ آوریل اعلام شد، Rapid، که قبلا به عنوان RapidAPI شناخته می شد، ۵۰٪ از کارکنان خود را اخراج کرد. گمان می رود این اخراج ۱۱۵ نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

گروه Anthemis

در ۲۵ آوریل اعلام کرد که ۱۶ نفر از کارکنان خود را اخراج می کند، یا ۲۸ درصد از کارمندان.

لیفت

در ۲۱ آوریل اعلام کرد که کارمندان از طریق ایمیلی که در ۲۷ آوریل ارسال می شود، متوجه خواهند شد که آیا شغل دارند یا خیر.

اخراج های Lyft بر ۲۶ درصد از نیروی کار یا حدود ۱۰۷۲ نفر همانطور که در ۲۷ آوریل وعده داده شده بود تأثیر می گذارد.

متا

در ۱۸ آوریل اعلام کرد که پیش بینی می شود ۱۰۰۰۰ شغل را در ماه های آینده اخراج کند. این بالاتر از ۱۱۰۰۰ شغلی است که در ماه نوامبر کاهش یافته است.

باله قرمز

در ۱۳ آوریل اعلام کرد که ۲۰۱ کارمند را اخراج کرده است که حدود ۴ درصد از نیروی کار خود است. این سومین باری است که شرکت املاک مستقر در سیاتل از ماه ژوئن نیروی کار خود را کاهش می دهد.

سیب

بلومبرگ در ۳ آوریل گزارش داد که اپل تعداد کمی از نقش‌های خود را در تیم‌های خرده‌فروشی شرکتی خود کنار می‌گذارد.

مارس ۲۰۲۳

نتفلیکس

نتفلیکس که در ۳۱ مارس اعلام شد، "تعدادی از اخراج ها" را تأیید کرد که شامل دو مدیر قدیمی است. تعداد دقیق اخراج‌ها مشخص نیست. نتفلیکس قرار است نتایج سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ را در ۱۸ آوریل گزارش کند.

روکو

در ۳۰ مارس اعلام کرد که حدود ۲۰۰ کارمند یا ۶ درصد از نیروی کار خود را رها می کند. این شرکت در ماه نوامبر ۲۰۰ کارمند آمریکایی را اخراج کرده بود.

Unacademy

در ۳۰ مارس اعلام کرد که بیش از ۳۵۰ نقش یا ۱۲ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است - کمی بیش از چهار ماه پس از کاهش حدود ۳۵۰ نقش در نوامبر.

فن آوری های شیفت

در ۲۹ مارس اعلام کرد که ۳۰ درصد از نیروی کار خود را در سه ماهه اول ۲۰۲۳ اخراج کرد.

شفاف

در ۲۸ مارس اعلام کرد که ۱۳۰۰ کارمند یا ۱۸ درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند تا پایان سه ماهه دوم ۲۰۲۳ تکمیل شود.

GitHub

در ۲۸ مارس اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ شغل را در بازار جنوب آسیا حذف کرده است و تقریباً کل تیم مهندسی خود را در هند اخراج کرده است. یکی از سخنگویان گیت هاب به TechCrunch بیان کرد که این اخراج بخشی از تلاشی است که شرکت در ماه فوریه برای کاهش تقریباً ۱۰ درصد از نیروی کار خود تا پایان سه ماهه اول ۲۰۲۳ فاش کرده بود.

دیزنی

در ۲۷ مارس در یک یادداشت داخلی به کارکنان، دیزنی فاش کرد که سه دور اخراج وجود خواهد داشت که اولین بار از این هفته آغاز می شود. این کاهش مشاغل بر روی ۷۰۰۰ کارمند تأثیر خواهد گذاشت که در ماه فوریه اعلام شد.

نیروی فروش

در ۲۴ مارس، بلومبرگ گزارش داد که ممکن است اخراج‌های بیشتری در Salesforce در راه باشد، به نقل از مدیر عملیات برایان میلهام، که نشان داد این شرکت می‌تواند به کاهش مداوم شغل در رهبر CRM و به طور کلی در فناوری اضافه کند. اگر اخراج‌ها اتفاق بیفتد، بیش از کاهش ۱۰ درصدی در ژانویه خواهد بود.

Accenture

در ۲۳ مارس اعلام کرد که قصد دارد ۱۹۰۰۰ شغل یا ۲.۵ درصد از نیروی کار خود را کاهش دهد.

در واقع

در ۲۲ مارس اعلام کرد که ۲۲۰۰ کارمند یا ۱۵ درصد از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد.

پشت بام

در ۲۲ مارس اعلام کرد که ۲۷ درصد از کارکنان خود یعنی تقریباً ۱۰۰ کارمند را اخراج کرده است.

تکان دادن

۲۰ مارس اعلام کرد که ۴۰۰ کارمند خود را اخراج خواهد کرد.

آمازون

در ۲۰ مارس دور دیگری از اخراج های قابل توجه را اعلام کرد، این بار ۹۰۰۰ نفر قرار است شغل خود را از دست بدهند. TechCrunch شنیده است که حدود ۱۰٪ از کل امروز از AWS است. به عنوان بخشی از دور جدید اخراج ها، آمازون DPreview را تعطیل می کند.

فضای زندگی

در ۲۰ مارس اعلام کرد که حداقل ۱۰۰ کارمند را اخراج کرده است که حدود ۲٪ از نیروی کار شرکت است.

قهرمان دوره

در ۱۶ مارس اعلام کرد که ۱۵ درصد از کارکنان یا ۴۲ نفر را کاهش داده است.

کلاویو

در ۱۵ مارس اعلام کرد که ۱۴۰ نفر از کارکنان خود را در تمام تیم ها اخراج کرده است.

مایکروسافت

به عنوان بخشی از اعلامیه اخیر خود مبنی بر اخراج ۱۰۰۰۰ نفر، مایکروسافت یک تیم کامل را که برای هدایت نوآوری هوش مصنوعی که منجر به نتایج اخلاقی، مسئولانه و پایدار می شود، اخراج کرد. در ۲۷ مارس، مایکروسافت ۵۵۹ کارمند را از شرکت های Bellevue و Redmond خود اخراج کرد.

متا

مدیرعامل مارک زاکربرگ در ۱۴ مارس شایعاتی مبنی بر اخراج ۱۰۰۰۰ نفر از نیروی کار خود و حدود ۵۰۰۰ نقش باز که هنوز نتوانسته بود پر کند را تأیید کرد.

Y Combinator

در ۱۳ مارس اعلام کرد که بر ۲۰ درصد کارکنان یا ۱۷ عضو تیم تأثیر خواهد گذاشت.

Salesforce… ادامه دارد

Salesforce ابتدا اعلام کرد که ۱۰٪ از نیروی کار خود را در ژانویه اخراج می کند، اما برخی از کارمندان تا فوریه نمی دانستند. در هفته ۱۰ مارس، کارمندان بیشتری تازه می آموزند که اخراج شده اند. Salesforce تأیید کرد که این اخراج ها بخشی از ۱۰ درصد بوده است.

اطلسی

اطلسیان در ۶ مارس اعلام کرد که حدود ۵۰۰ کارمند یا ۵ درصد از کل نیروی کار خود را اخراج می کند.

SiriusXM

در ۶ مارس اعلام شد که این شرکت ۴۷۵ کارمند یا ۸ درصد از کل نیروی کار خود را اخراج کرد.

آلرزو

پلت فرم تجارت الکترونیک نیجریه B2B قبل از اولین دور اخراج در سپتامبر ۲۰۲۲ بیش از ۲۰۰۰ نفر داشت. این شرکت در ۶ مارس تأیید کرد که الرزو ۱۵ درصد از نیروی کار تمام وقت خود را اخراج کرده است و حدود ۸۰۰ کارمند در این شرکت باقی مانده است. استارت آپ.

مغزی

در اول مارس اعلام شد که این شرکت ۱۵ درصد از نیروی کار خود را رها می کند - تقریباً ۲۸۵ کارمند.

وایمو

Waymo آلفابت که در ۱ مارس اعلام شد، دور دوم اخراج کارکنان را در سال جاری صادر کرد. همراه با کاهش اولیه در ژانویه، شرکت فناوری خودران ۸ درصد یا ۲۰۹ کارمند از نیروی کار خود را رها کرده است.

آثار فکری

در ۱ مارس اعلام شد که این شرکت حدود ۴ درصد از نیروی کار جهانی خود - تقریباً ۵۰۰ کارمند - را اخراج کرد.

فوریه ۲۰۲۳

توییتر

این شرکت در ۲۶ فوریه اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ کارمند از جمله استر کرافورد، هارالدور تورلیفسون و لی کالور را اخراج کرد. از زمانی که ماسک در اکتبر سال گذشته مدیریت توییتر را در دست گرفت، تعداد کارکنان این شرکت بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است.

پوشمارک

در ۲۴ فوریه اعلام شد، Poshmark با TechCrunch تأیید کرد که کمتر از ۲٪ از نیروی کارش، عمدتاً در ایالات متحده تحت تأثیر قرار گرفته اند. این شرکت تقریباً ۸۰۰+ کارمند دارد.

آزمایشگاه سبز

ما آمار دقیقی نداریم که چه تعداد از Green Labs قصد دارند کارکنان خود را اخراج کنند. Green Labs به TechCrunch تایید کرد که در حال انجام دوری از اخراج است که می تواند حداقل ۵۰٪ از نیروی کار خود را تحت تأثیر قرار دهد.

Chipper Cash

پلتفرم پرداخت های فرامرزی آفریقا که در ۲۰ فوریه اعلام شد، تنها ۱۰ هفته پس از کاهش تقریباً ۱۲.۵ درصدی نیروی کار خود، دور دوم اخراج را انجام داد. Chipper Cash تقریباً یک سوم نیروی کار خود را که حدود ۱۰۰ کارمند بود، رها کرد.

Evernote

در ۱۷ فوریه این شرکت اخراج ۱۲۹ نفر را تایید کرد.

جومیا

در ۱۶ فوریه اعلام کرد که ۲۰ درصد از کارکنان خود یا بیش از ۹۰۰ موقعیت در ۱۱ بازار خود را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ کاهش داده است.

کاروان

در ۱۶ فوریه اعلام کرد که دفتر خود در آتلانتا را می بندد و به عنوان بخشی از بازسازی، کارگران را اخراج می کند. این سومین بار در کمتر از یک سال است که این شرکت کارگران را اخراج می کند.

اسپرینکلر

در ۱۵ فوریه اعلام کرد که بر ۴ درصد از نیروی کار جهانی - یا بیش از ۱۰۰ کارمند آن تأثیر خواهد گذاشت.

من ربات هستم

در ۱۳ فوریه اعلام کرد که ۷ درصد از نیروی کار خود، تقریباً ۸۵ کارمند را اخراج خواهد کرد.

تویلیو

در ۱۳ فوریه اعلام کرد که حدود ۱۷ درصد از نیروی کار جهانی خود، حدود ۱۴۰۰ نفر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

GitHub

در ۹ فوریه اعلام شد، ۱۰ درصد از کارکنان آن تا پایان سال مالی شرکت تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. قبل از این اعلامیه که اولین بار توسط Fortune گزارش شد، GitHub حدود ۳۰۰۰ کارمند داشت.

یاهو

در ۹ فوریه اعلام شد، ۲۰٪ از کارکنان خود، بر ۱۶۰۰ کارمند در کسب و کار adtech تأثیر می گذارد. یاهو شرکت مادر TechCrunch است.

GitLab

در ۹ فوریه اعلام کرد که تعداد کارمندان خود را ۷٪ کاهش می دهد. دور اخراج‌ها بر ۱۱۴ نفر تأثیر خواهد گذاشت، اگرچه این رقم خاص به تعداد واقعی کارمندان آن تا ۹ فوریه بستگی دارد.

تایید کنید

در ۸ فوریه اعلام کرد که کارکنان خود را ۱۹٪ یا حدود ۵۰۰ کارمند کاهش می دهد و واحد رمزنگاری خود را تعطیل می کند.

بزرگنمایی

در ۷ فوریه ۱۵ درصد از کارکنان خود یا ۱۳۰۰ نفر را کاهش داد.

VinFast

VinFast تعداد کارمندان را به اشتراک نگذاشته است، اما یک پست لینکدین از یک کارمند سابق گفته است که "تقریباً ۳۵ نقش" تحت تأثیر قرار گرفته است. در ۶ فوریه اعلام شد.

دل

در ۶ فوریه اعلام شد و بر ۶۶۵۰ نفر یا ۵٪ از نیروی کار در سراسر جهان تأثیر گذاشت.

سفر به اینجا و آنجا

اعلام کرد ۲ فوریه، ۱۰٪ از کارکنان - حدود ۴۲ کارمند.

پینترست

در ۲ فوریه اعلام شد، ۱۵۰ کارمند تحت تاثیر قرار گرفتند. این دومین اقدام کاهش مشاغل طی چند هفته پس از دور اول در دسامبر ۲۰۲۲ است.

ریویان

در ۱ فوریه اعلام کرد که ۶ درصد از نیروی کار خود را برای دومین بار در کمتر از یک سال کاهش می دهد.

ژانویه ۲۰۲۳

فن آوری های SoFi

در ۳۱ ژانویه اعلام شد، ۶۵ شغل یا حدود ۵ درصد از ۱۳۰۰ نفر نیروی کار خود را کاهش می دهد. اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شد.

نت اپ

در ۳۱ ژانویه اعلام شد و ۸٪ از کارکنان آن - حدود ۹۶۰ نفر را تحت تاثیر قرار داد.

گروپون

۵۰۰ کارمند دیگر در ۳۱ ژانویه اعلام شد. این شرکت بیان کرد این مجموعه جدید اخراج در دو سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ پخش خواهد شد.

غذاهای غیرممکن

بلومبرگ ابتدا گزارش داد که بر ۲۰٪ از کارکنان، بیش از ۱۰۰ کارمند تأثیر می گذارد.

پی پال

در ۳۰ ژانویه اعلام شد که حدود ۲۰۰۰ کارمند تمام وقت یا ۷ درصد از نیروی کار آن تحت تأثیر قرار گرفتند.

ورود

در ۳۰ ژانویه، با یک مدیرعامل جدید منصوب شد، ۵۰ درصد از نیروی کار خود را کاهش داد - ۸۰۰ کارمند در سراسر جهان.

وایمو

بر اساس اطلاعات و چندین پست در لینکدین و بلایند، واحد فناوری خودران تحت آلفابت در ۲۴ ژانویه کارگران را بی سر و صدا اخراج کرد. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کارکنان Waymo تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

Spotify

در ۲۳ ژانویه اعلام شد و حدود ۶٪ از نیروی کار جهانی آن - حدود ۶۰۰ کارمند - را تحت تأثیر قرار داد.

الفبا

شرکت مادر گوگل اعلام کرد ۶ درصد از نیروی کار جهانی خود را در ۲۱ ژانویه اخراج می کند که معادل ۱۲۰۰۰ کارمند است. این کاهش ها بر بخش هایی مانند Area 120، انکوباتور داخلی گوگل و بخش روباتیک آلفابت، Intrinsic تأثیر می گذارد.

فندوم

این شرکت سرگرمی تعداد نامشخصی از کارمندانی را که در چندین ملک تحت تأثیر قرار گرفته اند در ۲۰ ژانویه اعلام کرد. طبق گزارش Variety، این شرکت حدود ۵۰۰ کارمند دارد و اخراج ها تقریباً ۱۰٪ از کارکنان آن را در سایت های مختلف تحت تأثیر قرار داده است.

سوئیگی

اعلام کرد که قصد دارد ۳۸۰ شغل را در ۲۰ ژانویه اخراج کند و بازار گوشت خود را تعطیل کند.

سوفوس

در ۱۸ ژانویه اعلام شد، ۱۰ درصد از نیروی کار جهانی آن، حدود ۴۵۰ نفر آزاد شدند.

مایکروسافت

همانطور که در ۱۸ ژانویه اعلام شد، ۱۰۰۰۰ کارمند تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

GoMechanic

70 درصد از نیروی کار خود را در ۱۸ ژانویه اخراج کرد.

کلارکو

در ۱۷ ژانویه اعلام شد و ۳۰٪ از کارکنان در تمام تیم ها را تحت تأثیر قرار داد.

ShareChat

ShareChat که در ۱۵ ژانویه اعلام شد، تنها یک ماه پس از حذف بیش از ۱۰۰ نقش، ۲۰ درصد از نیروی کار خود - یا بیش از ۴۰۰ کارمند - را اخراج کرد.

اسمارت نیوز

در ۱۲ ژانویه کاهش ۴۰ درصدی نیروی کار آمریکا و چین یا حدود ۱۲۰ نفر را اعلام کرد.

ذاتی

شرکت نرم‌افزار ربات آلفابت، Intrinsic، ۴۰ کارمند TechCrunch را که در ۱۲ ژانویه تایید شده بود، اخراج می‌کند. این رقم به حدود ۲۰ درصد از تعداد کارمندان می‌رسد.

چراغ سبز

این استارت‌آپ فین‌تک که کارت‌های نقدی را به کودکان ارائه می‌دهد، ۱۰۴ کارمند خود را در ۱۲ ژانویه یا بیش از ۲۱ درصد از کل ۴۸۵ کارمند خود را اخراج کرد.

کارما شغلی

پلت فرم ناوبری یادگیری Career Karma 22 نفر دیگر را در ۱۲ ژانویه در سراسر نیروی کار جهانی و داخلی خود اخراج کرد.

DirectTV

در ۱۲ ژانویه اعلام شد که قصد دارد حدود ۱۰ درصد از کارکنان مدیریت خود را در ۲۰ ژانویه اخراج کند.

انفورماتیک

در ۱۱ ژانویه گزارش شد که ۷ درصد از نیروی کار خود یا ۴۵۰ کارمند در سراسر جهان را اخراج خواهد کرد.

کارتا

پلتفرم مدیریت سهام که در ۱۱ ژانویه اعلام شد، ۱۰ درصد از کارکنان خود را کاهش داد. با قضاوت بر اساس داده‌های لینکدین، این اخراج می‌تواند بر حدود ۲۰۰ کارمند تأثیر بگذارد.

شهروند

تأثیرگذاری ۳۳ کارمند در ۱۱ ژانویه.

کوین بیس

برای کاهش ۹۵۰ شغل یا حدود ۲۰ درصد از نیروی کار خود، و تعطیل کردن "چندین" پروژه، که در ۱۰ ژانویه اعلام شد. این دومین دور اخراج عمده در صرافی ارز دیجیتال است که ۱۸٪ از نیروی کار یا نزدیک به ۱۱۰۰ نفر را حذف کرد. مشاغل ژوئن گذشته

سوپر نادر

بازار NFT در ۶ ژانویه اعلام کرد ۳۰ درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد.

آمازون

در ۵ ژانویه اعلام شد و بیش از ۱۸۰۰۰ نقش حذف شد. این اطلاعیه دور اخراج قبلی اعلام شده در نوامبر ۲۰۲۲ را تمدید می کند. در ۱۹ ژانویه، شرکت اعلام کرد که AmazonSmile را پایان می دهد.

نیروی فروش

در ۴ ژانویه اعلام کرد که ۱۰ درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد که بر بیش از ۷۰۰۰ کارمند تأثیر می گذارد. یک ماه بعد، برخی از کارکنان Salesforce به تازگی متوجه شده بودند که آنها نیز بخشی از اعلامیه اخراج ۱۰٪ هستند.

Vimeo

در ۴ ژانویه اعلام شد که ۱۱ درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

یادداشت سردبیر: ناتاشا ماسکارناس در این مجموعه مشارکت داشته است.

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *