متن خبر

فناوری پخش موسیقی حتی با کیفیت بالاتر MQA شگفت انگیز به نظر می رسد … اگر کسی از آن پشتیبانی کند

فناوری پخش موسیقی حتی با کیفیت بالاتر MQA شگفت انگیز به نظر می رسد … اگر کسی از آن پشتیبانی کند

اخبارفناوری پخش موسیقی حتی با کیفیت بالاتر MQA شگفت انگیز به نظر می رسد … اگر کسی از آن پشتیبانی کند
شناسهٔ خبر: 267700 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

اولین تحلیل عملی از کدک جدید و پیشرفته MQA استریم صوتی با رزولوشن بالا منتشر شده است، و به احتمال زیاد برای افرادی که در پشت فرمت‌های رقیب در کوالکام و سونی هستند، خواندنی عالی نخواهد داشت.

SCL6 که سال گذشته با نام MQair راه‌اندازی شد، هدفش ارائه فایل‌های صوتی با کیفیت بالاتر هنگام استریم به دستگاه‌های Wi-Fi و بلوتوث است، با صدایی که می‌تواند از انتقال بلوتوث تا فایل‌های بدون اتلاف پهنای باند بزرگ مقیاس‌پذیر باشد و جزئیات کمتری را در همه سطوح از دست بدهد. .

SCL6 که به عنوان یک پل بین وضوح فایلی که در حال پخش استریم می کنید و مقداری از آن که واقعاً می تواند به گوش شما برسد، با هر نوع فایلی سازگار است، خواه فرمت های صوتی PCM، MQA، FLAC یا WAV تا حداکثر 384 کیلوهرتز، و قادر به ارسال آنها از طریق بلوتوث، باند فوق گسترده (UWB) و اتصالات جریان Wi-Fi.

فایل های صوتی تمام دیجیتال زمانی که بسته بندی می شوند و از طریق بی سیم ارسال می شوند، اطلاعات خود را از طریق فشرده سازی از دست می دهند. با این حال، MQA ادعا می‌کند که الگوریتم بسته‌بندی و باز کردن بسته‌بندی که SCL6 بر اساس آن است، می‌تواند اطلاعات بیشتری را از سیگنال اصلی نسبت به دو رقیب خود حفظ کند. aptX HD کوالکام و LDAC سونی.

مسلماً ویژگی کلیدی این فناوری سازگاری آن است، به این معنی که می‌تواند نرخ داده خود را از 20 مگابیت بر ثانیه (که برای صدای بی‌سیم در نظر گرفته می‌شود) تا 200 کیلوبیت در ثانیه (تلفات) بسته به کیفیت اتصال بی‌سیم بین دستگاه‌ها کاهش دهد.

در عمل این بدان معناست که اگر اتصال بین دستگاه‌ها ضعیف‌تر شود، SCL6 می‌تواند نرخ داده را کاهش دهد و بعداً در صورت قوی‌تر شدن اتصال، آن را در زمان واقعی پشتیبان‌گیری کند.

در یک نسخه نمایشی در HQ MQA، چه HiFi؟ اندی مدن با فرمت جدید دست به کار شد (در برگه جدید باز می شود) و به نظر می رسد که بسیار تحت تأثیر آنچه شنیده است.

در یک نسخه نمایشی از یک فایل MQA با رزولوشن کامل 24 بیتی/96 کیلوهرتز که در کنار هم با همان آهنگ در SCL6 اجرا می‌شود و با سرعت 660 کیلوبیت بر ثانیه اجرا می‌شود، روی یک تنظیم بلندگو که به‌طور خاص برای برجسته کردن هرگونه تغییر جزئیات بسیار طراحی شده است، تفاوت در نسخه بی‌سیم توضیح داده شده است. به عنوان "عملا غیر قابل شنیدن".

در همین حال، آزمایش دیگری که مقیاس‌پذیری کدک SCL6 را نشان می‌دهد، با آهنگی که با نرخ بیت بدون اتلاف شروع می‌شود قبل از اینکه به 300 تا 500 کیلوبیت بر ثانیه کاهش یابد، به همان اندازه تحت تأثیر قرار گرفت، و اندی را وادار کرد تا اظهارنظر کند: «به نظر می‌رسد که حس اصلاح و ریتم آهنگ نسبتاً آسیب ندیده وارد شوید».

تصویری <a href= از استادان جزر و مد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/SHhhRPbtqi9pHZ358aNFRT.jpg">

فناوری اصلی MQA توسط Tidal Masters استفاده می‌شود، اما نسبتاً جا افتاده است. آیا فناوری جدید در آن بهبود خواهد یافت؟ (اعتبار تصویر: Tidal)

تجزیه و تحلیل: به نظر می رسد SCL6 یک تغییر دهنده واقعی بازی برای صدای بی سیم باشد

این اولین دست فقط برای تقویت هیجان ما از دیدن اولین موج از دستگاه های پشتیبانی کننده SCL6 به قفسه ها کمک می کند.

در حالی که ما همیشه نسبت به اینکه هر فناوری صدای بی‌سیم بدون اتلاف توصیف می‌شود، شک داریم، حس می‌کنیم که حفظ به‌ظاهر فوق‌العاده داده‌های صوتی کدک احتمالاً مصالحه‌ای خواهد بود که بیشتر افراد علاقه‌مند به موسیقی بیش از حد قادر به زندگی با آن خواهند بود.

اما سوال پذیرش وجود دارد - مزایا واضح است، اما کمبود شدید اطلاعات در مورد اینکه چه دستگاه هایی ممکن است از آن پشتیبانی کنند یا چه خدمات موسیقی وجود دارد وجود دارد. با کدک‌های بی‌سیم، تانگو به سه مورد نیاز دارد: بلندگوی بی‌سیم یا هدفون بی‌سیم. تلفن شما یا هر چیز دیگری که صدا را به دستگاه شنود شما ارسال می کند. و منبع موسیقی

آیا MQA می‌تواند بهترین خدمات پخش موسیقی را در داخل هواپیما دریافت کند؟ یا سازندگان بهترین هدفون های بی سیم؟ حتی استاندارد بلوتوث LE Audio با کیفیت بالاتر، که به معنای واقعی کلمه بخشی از آخرین مشخصات بلوتوث است، به آهستگی پذیرفته شده است و تاکنون هیچ خبری از پشتیبانی از سوی اپل نشده است.

پس ، در حالی که ما برای پتانسیل فناوری SCL6 بسیار هیجان‌زده هستیم، هنوز یک مانع بزرگ برای رفع وجود دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است